Ar perskaitote valymo priemonių informacines etiketes? Ar teisingai naudojate valymui skirtą įrangą? Jei to nedarote, turbūt sugaištate kur kas daugiau laiko ir išleidžiate daugiau pinigų nei galėtumėte, jei išvengtumėte šių klaidų.
1. Per daug valymo priemonės
Valymo priemonės, tokios kaip skalbinių ploviklis, tualeto ar grindų valiklis yra sukurtos naudoti tam tikru kiekiu, skirtingiems paviršiams ar audiniams. Daugeliu atvejų, žmonės tiesiog naudoja per daug priemonės. Jeigu ant grindų dangos ar baldų naudojate per didelį kiekį valymo priemonės, ji tiesiog susigeria ir gali pažeisti paviršių. Be to, Jums reikės daug daugiau laiko išvalyti naudojamos priemonės likučius. Skirkite daugiau laiko sužinoti, koks priemonės kiekis optimalus ir būsite nustebinti rezultatu.
2. Neteisingas šluostės naudojimas
Jei valote paviršių iš vienos pusės į kitą, jūs tiesiog perkeliate purvą į kitą vietą. Reikėtų valyti paviršių piešiant raidę S arba Z. Tai užtikrina, kad nuvalysite visus nešvarumus, tuo pat metu nuvalydami visą norimą plotą.
3. Informacinių etikečių neskaitymas
Kaip ir minėta anksčiau, valikliai yra kuriami tam tikru būdu, kad atliktų tam tikrą darbą. Būtina naudoti chemines medžiagas ir įrankius laikantis gamintojų instrukcijų. Kai kurioms priemonėms reikia duoti laiko įsigerti į paviršių ir tik po to nuvalyti, kai kurios naudojant negali gauti saulės spindulių, nes kitu atveju gali būti pažeistas valomo ploto paviršius. Būkite atidūs, perskaitykite instrukcijas ir išvenkite papildomų išlaidų.
4. Sena valymo kempinėlė
Išskalauta kempinėlė nėra lygi švariai kempinėlei. Tačiau jos puikiai tinka valymui, nes turi daug plyšelių, kur bakterijos mėgsta slėptis. Norėdami būti tikri, kad kempinė švari, reikėtų ją išplauti indaplovėje arba įdėti į mikrobangų krosnelę bent 2 minutėms. Jeigu kempinėlė yra naudota daugiau nei kelis kartus – tiesiog ją išmeskite.
5. Tinkamai naudokite dulkių siurblį
Dulkių siurblys turi atlikti tikrai daug darbo, ypač jeigu jūs turite vaikų ar naminių gyvūnų. Jis gali greitai prarasti savo efektyvumą ir siurbimo galią, jeigu dulkių maišas prisipildęs ar užsikemša filtrai. Norėdami to išvengti, po kiekvieno siurbimo ištuštinkite maišą ir patikrinkite filtrus. Jei siurblys nėra išvalytas, jis gali perkaisti ir padaryti tikrai nemažą žalą. Tokiu atveju teks rūpintis ne tik purvinomis grindimis, bet ir nauju siurbliu.
6. Langų valymas saulėtą dieną
Daugeliui gali atrodyti, kad saulėta diena puikiai tinka langų valymui. Tačiau plauti juos šilumoje yra viena didžiausių valymo klaidų. Esant aukštai temperatūrai greičiau išgaruoja vanduo ir valymo priemonė. Taip atsiranda nenorimi dryžiai. Jeigu norite langus išvalyti gerai iš pirmo karto, darykite tai nekaitinant saulei.
„Kiekvienas iš mūsų tvarkomės namus, galbūt net turime savus įpročius ir būdus. Kasdieniniam švaros palaikymui didelių reikalavimų nėra, tačiau jeigu kartas nuo karto atliekate generalinį būsto valymą, visos daromos klaidos išryškėja. Mes, valymo ekspertai, kiekvieną dieną susiduriame su šiomis žmonių daromomis klaidomis, todėl jų pašalinimui turime savus metodus, priemones ir įrangą. Jeigu jūs periodiškai tvarkotės ir viskas atrodo pakankamai švaru, pamažu ne iki galo nuvalytų nešvarumų sluoksnis kaupiasi ir po tam tikro laiko grindys ar baldai praranda savo tikrąją spalvą.
Patariame švarą palaikyti kasdien, tačiau tikrai pravartu pasitelkti profesionalų pagalbą bent kartą į metus atlikti generalinį valymą, kurio metu bus išvalyti visi įsisenėję ir susikaupę nešvarumai, naudojant specialias valymo priemones, įrangą bei kvalifikuotų darbuotojų patirtį“, – savo įžvalgomis pranešime spaudai dalinasi prekinio ženklo „Geras valymas“ atstovė Ingrida Nugarienė.