Pernai „Geberit“ koncernas užsakė nepriklausomą apklausą apie vonios kambario reikšmę. Šio tyrimo metu buvo klausiama, kas žmonėms yra svarbu jų kasdieniame gyvenime: net 51 proc. apklaustųjų manė, jog svarbu namuose įsirengti gerą vonios kambarį.

Tuo tarpu išskirtinį automobilį kaip svarbią prekę įvardijo tik 38 proc. Net 70 proc. apklaustųjų nurodė, jog vonios kambaryje jie skiria laiko atsipalaidavimui po dienos darbų, o 53 proc. teigė, jog vonioje mėgsta skaityti, klausytis muzikos ir pan.

Balandžio 24–27 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančios didžiausios Baltijos šalyse statybų tematikos parodos „Resta 2014“ akcentas – vanduo, todėl daug dėmesio bus skiriama ne tik vandens tvarkymui ir technologijoms, bet ir santechnikos įrangai. Parodos dalyviai lankytojams patars, kaip įsirengti modernų, šeimininko poreikius atitinkantį, bet tuo pat metu ir ekonomišką vonios bei tualeto kambarį. Lankytojų lauks ir „Ateities vonios“ ekspozicija.

„Galime išskirti klientų grupes: vieni daugiau dėmesio skiria dizainui, kiti - vonios kambario funkcionalumui, įrenginių patikimumui bei naujoms, inovatyvioms funkcijoms. Pastarieji dažniausiai renkasi potinkinius bakelius su blogų kvapų surinkimu, sensorinius įrenginius ir pan. Aišku, taip pat nereikia pamiršti, kad dalis klientų vis dar neįvertina ir perka pačią pigiausią santechninę įrangą, kuri tarnauja labai trumpą laiką“, - teigia techninis ir prekybos konsultantas Karolis Bacevičius.

Jo teigimu, vidutiniškai vienam standartiniam vonios kambariui įrengti (įskaitant plyteles, santechninę įrangą ir darbus) išleidžiama apie 10-15 tūkst. litų, tačiau išskirtinių vonios kambarių kainos gali siekti ir 80-100 tūkst. litų. Vidutinė vonios kambario įrengimo name kaina būtų 15-30 tūkst. litų, bute 5-20 tūkst. litų. Visgi brangiausias vonios kambario interjeras Lietuvoje kainavo daugiau nei 1 mln. litų, o viename bute sumontuotos įrangos kaina siekia mažiau kaip 250 tūkst. litų.

„Šiuo metu kuriamos tokios naujosios technologijos, kurios padeda taupyti vandenį. Šiuolaikinio unitazo nuplovimui užtenka 2,5 -3,5 litro vandens, nors šiuo metu standartas yra 3 ir 6 litrai. Populiarėja sensoriniai bekontakčiai maišytuvai, padedantys sutaupyti iki 50 proc. vandens, atsiranda nauji vandens maišytuvai, kurie padeda bėgant vandeniui iš čiaupo nesiliesti su švinu, siekiant apsaugoti alergiškus žmones, bei žmonių sveikatą“, - pasakoja A. Bogdevičius.

Espertai pastebi, kad pastaruoju metu populiarėja potinkinio bakelio sienoje sistema (beveik 70 procentų naujų vonios kambarių įrengiama su potinkiniu WC moduliu), taip pat vis daugiau žmonių renkasi dušo kabiną be dušo padėklo. Viena iš naujausių madų vonios kambaryje – WC puodas su apiplovimo funkcija ir integruotu šilto vandens dušeliu į unitazą, todėl pasinaudojus tualetu nebereikalingas popierius, kūnas nuplaunamas šilto vandens srove.

„Technologijos vonios kambariuose leidžia daugelį prietaisų – klozetus, vandens maišytuvus, garo pirtis – valdyti išmaniųjų telefonų programomis. Tai jau dabartis. Ateityje, manau, nereikės nei telefonų, daugumą prietaisų galėsime valdyti tiesiog mintimis“, - vonios ir tualeto kambario ateitį prognozuoja A. Bogdevičius.

Iš viso savo naujienas parodoje demonstruos 535 dalyvių iš 13 pasaulio šalių, paroda užims visą Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO ekspozicinį plotą – 33 tūkst. kvadratinių metrų.

Parodoje taip pat įsikurs statybinių ir apdailos medžiagų, statybinės technikos, įrangos ir įrankių ekspozicijos, bus demonstruojamos langų, durų, stogų, grindų, šildymo ir vėdinimo naujausios sistemos, vyks sodinukų mugė, lankytojų akis džiugins 1000 kv.m. „Svajonių sodas“, įrengtas profesionalių apželdintojų specialiai parodai. Lankytojų taip pat lauks įvairūs renginiai, bus švenčiamas net Atvelykis – į jo klegesį organizatoriai kvies jungtis šeimas, vaikus ir bendrai ridenti spalvingus kiaušinius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)