Minske gyvenantis Jaroslavas nuosavame užmiesčio sklype nedidelį namelį jau pasistatė. Namo idėją, kaip pats prisipažino, jisai brandino ganėtinai ilgai, rašoma portale novate.ru.
Vyrui teko pavažinėti po pasaulį, daugiausia – darbo reikalais. Prisižiūrėjęs, kaip svečiose šalyse gyvena žmonės, jis priėjo prie vienos dėmesio vertos išvados: kuo šalis skurdesnė, tuo aukštesnius ir erdvesnius namus renčiasi jos piliečiai, kai pagaliau pasitaiko proga solidžiai užsidirbti. Ši tendencija būdinga ir jo tėvynainiams baltarusiams, ir daugelio buvusių Sovietų Sąjungos šalių gyventojams. Pasak Jaroslavo, belieka apgailestauti, kad vakariečiams priimtina tinkamo ir funkcionalaus būsto vizija jo tėvynėje populiarėja labai iš lėto.
Galiausiai baltarusis nusprendė pasistatyti namą iš konteinerio – tokio, kuriuo jūromis plukdomi kroviniai. Tačiau pirmiausia reikėjo rasti tokią statybų bendrovę, kuri apsiimtų vykdyti neįprastą projektą, vertinant pagal Baltarusijoje priimtinas normas. Dažniausiai už konteinerio įrengimą buvo prašoma nepagrįstai didelės 25 tūkst. dolerių (20,6 tūkst. eurų) sumos. Vis dėlto Jaroslavui pavyko susisiekti su kompanija, sutikusia įvykdyti užsakymą už perpus mažesnį atlygį.
Konteinerio transformacija buvo vykdoma gamykloje. Įdomu tai, kad tokio tipo namui nebūtini pamatai – pakanka pakloti ant žemės specialią metalo konstrukciją. Pagamintas namas dviem priekabomis buvo atgabentas į sodo sklypą. Būsto montavimas užtruko beveik dvi dienas. Vėliau teko privesti komunikacijas: elektrą, vandenį, taip pat įrengti kanalizacijos sistemą. Tiesa, norint tai atlikti teko išardyti, o tada vėl sumontuoti trečdalį namo.
Gatavas namas suvis neprimena tipinio jūrinio konteinerio. Jo sienos – ne iš gofruoto lakštinio metalo, o iš metalo vamzdžių, tarp kurių įterpta šiluminė izoliacija. Perpjovus sieną, matyti keli sluoksniai – išorinės lentos, orientuotų skiedrantų plokštės, šiluminės izoliacijos, drėgmės barjero, dar vienos orientuotų skiedrantų plokštės ir gipso kartono. Lygiai tokie patys sluoksniai sudaro grindis ir stogą.
Sodo namelio iš konteinerio matmenys – 4 х 8 х 2,5 metro. Bendras jo užimamas plotas – 32 kvadratiniai metrai, o gyvenamųjų patalpų plotas – 27 kvadratiniai metrai. Du metrus užima sandėliukas, kuriame šeimininkas laiko darbams sode reikalingus įrankius. Namo vidus suprojektuotas laikantis studijos įrengimo principų. Vidaus erdvę sąlyginai galima padalyti į keturias dali – svetainę, virtuvę, vonios kambarį ir miegamąjį. Baltarusis pasirūpino, kad name būtų viskas, ko gali prireikti komfortiškam gyvenimui.