„Visi vaikai yra kūrybiški ir to negalima slopinti. Jei vaikui sutrikęs regėjimas, jei jis auga probleminėje šeimoje ar išvis neturi šeimos – tai nežlugdo jo kūrybiškumo. Jis gali būti kitoks, bet jis bus. Ir jį reikia ugdyti, pažinti, o pažinti reiškia pamilti“, - kalbėjo kūrybinėms dirbtuvėms vadovaujanti žymi menininkė.

Nuo moliu padengtų keramikos dirbtuvių „Murdeko“ stalų šypsosi jaunųjų kūrėjų darbeliai: „Drugelio atostogos”, „Gražioji Coliukė“, „Mano šuo“ ir kiti kūriniai, pavadinti vienu vardu „Mūsų nematomi draugai“.

„Visi turime nematomą draugą, savo mažąjį „karlsoną“. Tik pas vienus jis gyvena ant stogo, pas kitus – laksto pievoje, pas trečius – kartu ruošia pamokas. Aš irgi tokį turiu“, - šypsodamasi kalbėjo N. Marčėnaitė.

Jaunieji autoriai su regos negalia ir socialiai pažeistai vaikai bendraudami susipažįsta vieni su kitais, o jų pažintis padeda suprasti, kad šiame pasaulyje yra skirtingų vaikų su skirtingais gyvenimo išbandymais: vieni vaikai netekę regos, kiti netekę tėvų.

„Kūrybinių dirbtuvių metu lipdydami vaikai padeda šalia esančiam naujam draugui ir lytėjimo būdu parodo kaip yra lipdomos šuniukui akytės ar paukščiuko snapas. Tokie edukaciniai projektai padeda ne tik atskleisti kūrybinius gabumus, bet ir leidžia pajausti kito gyvenimą, taip vaikams ugdomos socialinės vertybės, draugiškumas, pasitikėjimas savimi ir skatinamas noras padėti kitiems“, - apie projekto, iš dalies finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos lėšomis, idėją kalba jos autorė, socialinius projektus vykdančios VšĮ „Verslas ar menas“ įkūrėja Eglė Jokužytė.

UAB „Midenė“ dovanoto molio kūrinius vaikams lipdyti padėjo ir profesionalūs pedagogai. Gerovės centro „Pastogė“ socialinė pedagogė Jurgita Vyšniauskienė džiaugėsi, jog tokios iniciatyvos ugdo vaikų draugiškumą bei pasitikėjimą savimi ir supančia aplinka.

„Vaikų savivertė turi būti teigiama. Vaikams, laikinai netekusiems tėvų globos, yra labai svarbu suprasti, jog jie taip pat gali ir moka bei niekuo nesiskiria nuo kitų bendraamžių“, - teigė moteris.

Pedagogei antrino ir Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių centro Neformaliojo švietimo ir socializacijos skyriaus vedėja Žaneta Stasevičienė: “Džiugu, kad vaikai gali pasijausti ne tik meno kūrėjais, bet ir žinoti, jog jų darbus galės pamatyti visi norintys. Tai labai skatina vaikų pasitikėjimą savimi, norą padaryti geriau, gražiau ir visiems parodyti savo nematomą draugą”, - kalbėjo specialistė.

2015 metų birželio mėnesį B. Grincevičiūtės memorialiniame bute – muziejuje Vilniuje, o rugsėjį - Kaune bei Šiauliuose atidaromose parodose „Matau pasaulį KITAIP“ vaikų kūriniai bus eksponuojami specialiai projektui sukurtose dėžėse, kad lankytojai negalėtų darbelių matyti ir „apžiūrėtų“ juos liesdami – taip, kaip kūrė vaikai. „Apsilankę parodoje visi mes būsime lygus: ir regintieji, ir regėjimo negalią turintys žmonės parodą apžiūrės lytėjimo būdu – rankomis“, teigė E.Jokužytė.

„Visuomenei reikia susipažinti su vaikų kuriamu menu. Ypatingai svarbu jį pažinti per lytėjimą, nes vaikai lipdė vedami tik šio pojūčio. Pasaulis yra matomas. Ir dar kaip“, - sakė Nomeda Marčėnaitė.

Gegužės 15 dieną kūrybinės dirbtuvės iš Kauno dieną kelsis į Šiaulių dekoravimo studiją „Menoja“, kur savo nematomą draugą lipdys Šiaulių Petro Avižonio regos centro bei Šiaulių vaikų globos namų "Šaltinis" auklėtiniai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)