- Ramybės salos. Rekomenduojama patogiai įsitaisyti ir užsimerkti. Pirmiausiai reikėtų „pasklandyti“ tamsoje, o tuomet įsivaizduoti, kad nukeliaujama į ramybės salą. Tai gali būti bet kokia mėgstama vieta – vandenynas, kalnai, pieva, vaikystės namai, gėlių darželis ir t.t. Tokios vizualizacijos yra vienas populiariausių įtampos valdymo būdų, padedančių atsipalaiduoti ir pajusti dvasinę ramybę. Pratimą rekomenduojama kartoti bent kelis kartus per dieną. Kiekvieną kartą galima mintimis nukeliauti vis į kitą ramybės salą, arba, priešingai, jei geriausio efekto sulaukiama įsivaizduojant ošiančią jūrą, tuomet galima rinktis vis tą pačią ramybės salą.
- Gilus kvėpavimas. Kvėpavimo technikos padeda greitai atsipalaiduoti ir pajusti vidinę ramybę. Rekomenduojama patogiai atsisėsti, atsipalaiduoti. Tuomet reikia giliai įkvėpti ir palaikyti orą viduje apie 3 sekundes. Tuomet viskas staiga iškvepiama ir tuo pačiu atsipalaiduoja visas kūnas. Iškvepiant mintyse galima kartoti kokį nors atpalaiduojantį žodį, pavyzdžiui, „ramybė“ ar „ramu“. Toks gilus įkvėpimas pakartojamas bent kelis kartus. Labai svarbu kvėpuoti pilvu, o ne tik krūtine. Giliai pakvėpuoti pilvu naudinga bent kelis kartus per dieną.
- „Nupurtyta“ įtampa. Reikia patogiai įsitaisyti kėdėje ir stengtis kuo labiau atsipalaiduoti. Įsivaizduojama, kad kūnas staigiai apsunksta, atrodo, kad jis grimzta į kėdę ir tampa sunkus tarsi akmuo arba, priešingai, lengvas tarsi ore skraidanti plunksnelė. Taip pasėdėti reikėtų tol, kol įtampa nuslūgsta. Taip pat galima pamasažuoti tas vietas, kurios įsitempusios labiau nei įprastai.
- Atpalaiduoti pečiai. Ne paslaptis, kad šiuolaikiniams žmonėms, kurie dažniausiai dirbą sėdimą darbą prie kompiuterio, įtampa pirmiausiai kaupiasi pečių juostoje. Šis pratimas padės juos atpalaiduoti. Pirmiausiai pečiai keliami link ausų, tuomet jie suvedami už nugaros ir tuo pačiu metu staigiai atsipalaiduojama. Pratimas kartojamas keletą kartų, kol pajuntamas atsipalaidavimas. Pečius galima sukti ir į priekį, jei taip patogiau ir gaunamas geresnis efektas. Pratimą rekomenduojama kartoti keletą kartų per dieną.
2022.01.10 18:23
4 greitos ir paprastos atsipalaidavimo technikos
medguru.lt
FOTO:
Kai kasdienybė tokia įtempta, o kūnas prašo pagalbos, pats metas susirūpinti ne tik fizine, bet ir psichine savo sveikata. Siūlome Jums naudingų atsipalaidavimo technikų, kurios ne tik padės sumažinti nervinę įtampą, bet ir pagelbės ją kontroliuojant ir jos išvengiant. Tikime, kad atrasite savo mėgstamiausią būdą atsipalaiduoti ir pajusite vidinę harmoniją.