Šešis patarimus užsisėdintiems darbe pateikia nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eika“, lapkričio 19-ąją skelbianti Namų dieną ir kviečianti įmones bei darbuotojus daugiau laiko praleisti namuose.
Laikykitės režimo. Kiekvieną rytą susiplanuokite, kokius darbus turite atlikti šiandien. Patariama juos planuotis valandomis: ką turiu padaryti iki pietų, ką iki trečios valandos, o ką – iki darbo dienos pabaigos. Toks grafikas padės nesiblaškyti, struktūruos mintis ir veiksmus. Atlikę visus dienos darbus, tikrai lengvesne širdimi grįšite namo.
Nedirbkite viršvalandžių. Šiandien mėgstama pasigirti, kad dirbama viršvalandžius, tačiau ilgainiui užsitęsusios darbo valandos atsisuks prieš patį darbuotoją. Jis pavargs, taps irzlus ir galiausiai bloga nuotaika užkrės kolegas. Todėl viršvalandžiai darbe neturėtų būti skatinami, o darbuotojui, kiekvieną dieną užtrunkančiam viršvalandžius, reiktų sunerimti ir paklausti savęs – ką darau ne taip. Tiesa, kartais viršvalandžių neišvengsi – ypač artėjant metinių ataskaitų rengimui.
Nesineškite darbų į namus. Nebaigtus darbus nešantis namo, pakliūnama į užburtą ratą. Atlikti darbų namuose dažniausiai nebėra energijos, todėl ryte juos vėl tenka neštis į darbą. Be to, jei namuose nuolat sėdima parimus prie darbo reikalų, kenčia ir šeima. Poilsis būtinas efektyviam darbui kitą dieną, tad nepamirškite pailsėti.
Nepaverskite namų darbo vieta. Gyvename amžiuje, kada technologijos suteikia galimybę dirbti nebūtinai sėdint biure. Darbo vieta šiandien gali tapti automobilis, biblioteka, kavinė ar patys namai. Tačiau psichologai pataria nemaišyti darbo ir namų erdvės. Jei kiekvieną dieną dirbate iš namų, jie anksčiau ar vėliau pradės asocijuotis tik su darbiniais reikalais. Todėl būdami namuose nebegalėsite atsipalaiduoti, pailsėti, nusiraminti.
Atsijunkite. Psichologai sutinka, kad stresas dėl niekada nesibaigiančios darbo dienos ir nesibaigiančių reikalų, gali sugriauti santykius su šeima ir pabloginti sveikatą. Todėl vos tik baigiasi darbo valandos – išjunkite darbinį telefoną ir nesitikrinkite darbinio el. pašto. Ramybė padės jums pasikrauti energijos ir darbo valandomis dirbti efektyviau.
Raskite sau patinkančią veiklą. Tai gali būti bet kas – sportas, meditacija, vaidybos būrelis ar kulinariniai kursai. Svarbiausia, kad jie padėtų atsipalaiduoti, pamiršti darbą ir atgauti pusiausvyrą bei jėgas. Be to, patinkanti veikla vakarais neleis užsisėdėti darbe – turėsite priežastį iš darbo išeiti laiku. Taip pat pakraus energijos darbui ir padarys jus produktyvesniu bei geresniu darbuotoju.
„Ką mylite labiau – namus ar darbą?“
Jei atlikus testą paaiškės, kad jums gresia darboholizmas, o apie darbus galvojate net būdami su namiškiais, siūlome vadovautis keliais patarimais. Jie padės rasti pusiausvyrą tarp darbo ir namų bei išlikti produktyviems ir pilniems energijos ne tik sukantis darbinių rūpesčių maratone, bet ir grįžus namo.