Pirmo eksperimento metu savanoriai 10 dienų kas 30 minučių turėjo užpildyti klausimynus apie emocinį savo gyvenimą. Per antrąjį eksperimentą savanoriai taip pat atsakinėjo į klausimus, tik prieš tai nurodė, ar per valandą iki klausimyno pildymo patyrė nerimą, meilę, jaudulį ar pyktį. Tyrimo rezultatai pateikė įdomių įžvalgų apie meilę:
1. Meilė romantiniam partneriui yra dažniausia meilės rūšis. Ją jautė daugiau kaip pusė tyrimo dalyvių. Toliau sekė meilė vienam iš savo vaikų, meilė kitam šeimos nariui, bet kuriam kitam asmeniui bei meilė vietai ar daiktui.
2. Moterys meilę jaučia dažniau nei vyrai. Anketų pildymo metu 4 proc. moterų ir tik 2,3 proc. vyrų nurodė jaučiantys meilę.
3. Ilgesnį laiką santuokoje gyvenančios poros rečiau patiria romantišką meilę. Žmonės, kurie buvo susituokę 3 metus ar ilgiau, 37 proc. rečiau nurodė jaučiantys meilę savo partneriui nei žmonės, kurie buvo susituokę 2 metus ar trumpiau.
4. Romantinė meilė labiau išblėsta moterims nei vyrams. 9,2 proc. susituokusių vyrų nurodė, kad jų meilė išblėso, panašiai besijaučiančių moterų buvo gerokai daugiau – 55,2 procento.
5. Aistra susituokusioms moterims taip pat išblėsta stipriau nei vyrams. Ištekėjusių moterų aistra vyrui sumažėja vidutiniškai 55 proc., vyrų aistra – tik 22,7 procento.
6. Meilė sustiprėja, jei kurį laiką nematome savo partnerių. Tačiau nebūtina išsiskirti ilgam. Vos po 8 valandų nesimatymo meilė partneriui tampa stipresnė. Tirtoms moterims meilės jausmas padidėjo 37 proc., vyrams – 15 procentų.
7. Meilė padeda jaustis geriau. Tyrėjai taip pat aiškinosi, ar meilė turi teigiamą poveikį nuotaikai ir laimės pojūčiui. Kaip ir tikėtasi, jausdami meilę esame laimingesni ir geresnės nuotaikos.