1. Taksi vairuotojai

Autopilotų atsiradimas turėtų sukelti revoliuciją transporto pramonėje, o taksi vairuotojai yra vieni iš tų, kuriuos tai greičiausiai palies, rašoma unian.net.

Įmonės aktyviai investuoja į technologijas, kurios potencialiai gali visiškai pakeisti taksi vairuotojus.

2. Kasininkai

Mažmeninės prekybos parduotuvėse vis dažniau naudojamos savitarnos sistemos ir automatizuoti mokėjimo sprendimai, todėl palaipsniui nebereikia tradicinio kasininko pareigų.

Šios technologijos leidžia įmonėms sutaupyti lėšų, o pirkėjams suteikia patogumo.

kasininkas

3. Kelionių agentai

Atsiradus internetinėms rezervavimo platformoms ir pažangiems pokalbių robotams, kelionių agentų vaidmuo planuojant atostogas tapo ne toks svarbus.

Dabar keliautojai gali lengvai užsisakyti skrydžius, viešbučius ir keliones be jokių tarpininkų.

Šių skaitmeninių priemonių patogumas ir prieinamumas labai sumažino priklausomybę nuo tradicinių kelionių agentūrų.

4. Bankų kasininkai

Sukūrus internetinę bankininkystę, mobiliąsias programėles ir bankomatus, gerokai sumažėjo poreikis naudotis banko paslaugomis, kurios teikiamos apsilankius banke.

Dabar klientai gali lengvai tvarkyti savo sąskaitas ir atlikti įvairias finansines operacijas patogiai būdami namuose. Bankams investuojant į skaitmeninę infrastruktūrą ir skatinant internetinę ir mobiliąją bankininkystę, kasininkų paslaugų poreikis mažės.

Banko skyrius

5. Duomenų įvedimo specialistai

Dėl automatizacijos ir dirbtinio intelekto pažangos buvo sukurtos priemonės, kurios gali atlikti duomenų įvedimo užduotis efektyviau ir tiksliau nei žmonės.

Šios technologijos gali apdoroti didžiulius duomenų kiekius, pašalinti klaidas ir dirbti visą parą.

6. Sandėlio darbuotojai

Sandėliuose vis dažniau naudojami robotai su pažangiais jutikliais ir dirbtiniu intelektu, kurie valdo atsargas, rūšiuoja prekes ir surenka užsakymus. Robotų naudojimas sandėliuose didina efektyvumą, mažina žmogiškųjų klaidų riziką ir iki minimumo sumažina darbuotojų poreikį.

Tobulėjant robotizacijai, tikėtina, kad sandėlio darbuotojų vaidmuo mažės.

7. Telemarketingo specialistai

Atsiradus automatinėms skambinimo sistemoms ir dirbtinio intelekto valdomiems klientų aptarnavimo robotams, telemarketingo specialistų darbas tampa nebeaktualus.

Technologijos gali aptarnauti didelį skambučių skaičių, teikti individualizuotus atsakymus ir dirbti 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.

Kadangi dirbtinio intelekto valdomi pokalbių robotai vis geriau supranta ir tenkina klientų poreikius, telemarketerių poreikis gerokai sumažės.

Telemarketingas

8. Registratūros darbuotojai

Viešbučiuose ir biuruose vis dažniau diegiamos automatizuotos registracijos sistemos ir dirbtiniu intelektu pagrįsti klientų aptarnavimo sprendimai, todėl mažėja registratūros darbuotojų poreikis.

Kadangi šios technologijos tampa vis sudėtingesnės ir labiau paplitusios, tikėtina, kad registratorių vaidmuo mažės.

9. Korektoriai

Dirbtiniu intelektu grindžiamos priemonės vis labiau aptinka gramatines klaidas, tobulina sakinių struktūrą ir gerina bendrą teksto kokybę.

Įmonėms ir asmenims vis labiau pasikliaujant šiais automatizuotais teksto tobulinimo sprendimais, korektorių poreikis turėtų mažėti.

Dėl sutaupytų lėšų ir nuoseklumo, kuriuos užtikrina dirbtiniu intelektu pagrįstos korektūros priemonės, jos tampa patrauklia alternatyva rankiniam tekstų taisymui.

10. Laikrodžių taisymo meistrai

Žmonių perėjimas prie išmaniųjų laikrodžių ir patvarių skaitmeninių laikrodžių kartu su besikeičiančiomis vartotojų preferencijomis mažina tradicinių laikrodžių remonto paslaugų paklausą.

Šiuolaikiniai laikrodžiai pasižymi didesniu patvarumu ir funkcionalumu, todėl sumažėja dažno remonto poreikis.

Be to, plačiai paplitus išmaniesiems laikrodžiams, pasikeitė vartotojų lūkesčiai – iškilus problemoms, daugelis vartotojų renkasi ne remontą, o tiesiog keičia į kitą.