Dalijamės ištrauka iš Rolf Dobelli knygos „Gero gyvenimo vadovas“ (leidykla „Vaga“).

Ne, mintis, kad pavydas beprasmis, nėra nauja. Dėl jo įspėjo dar graikų filosofai. Biblija vaizduoja pražūtingą pavydo galią tuzinais istorijų, pirmiausia parabole apie Kainą ir Abelį. O Snieguolė, ta kriminalinė pasaka, yra aukščiausio lygio istorija apie pavydą.

Taip pat ir Nobelio premijos laureatas Bertrand’as Russellas vadina pavydą viena svarbiausių priežasčių, sukeliančių nelaimes. Pasitenkinimo gyvenimu jausmui pavydas daro kur kas stipresnį poveikį negu fizinės negalės ar finansinis krachas. Todėl gebėjimas valdyti pavydą yra esminga gero gyvenimo dalis. Kai įvaldysite šį triuką, būsite daug pasiekęs. Deja, tai evoliucijos sukurta programa, kurią labai sunku pergudrauti.

Pavydas būdingas ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Beždžionių tyrinėtojai Fransas de Waalis ir Sarah Brosnan tyrinėjo du kapucinus (tokią beždžionių rūšį) ir už kiekvieną atliktą nesudėtingą užduotį jiedviem atlygindavo griežinėliu agurko. Patenkintos beždžionės mielai paimdavo tą gardų kąsnelį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją