Esant tokiems tempams, populiarių internetinių puslapių redaktoriai pradėjo neskaityti visų jiems siunčiamų straipsnių, neretai atsirinkdami kokybiškiausius ir įdomiausią turinį bei pavadinimą siūlančius tekstus. Tad jeigu norite palaikyti gerus santykius su jais, stenkitės kaip įmanydami padėti. Šie 5 dalykai yra būtent tai, ką asmuo, tikrinantis rašytojų tekstus, norėtų, kad jie darytų dažniau.
1. Sekite nurodymus iškart
Atrodytų tai elementaru, tačiau nustebtumėte sužinoję, kaip dažnai autoriai neskaito tekstui pateiktų reikalavimų. Visas papildomas darbas, kurį jie padaro, paprasčiausiai susiranda tinkamo žmogaus elektroninio pašto adresą ir išsiunčia savo straipsnį. Neapsigaukite, redaktorius nesunkiai atskirs tekstus, rašytus neskaičius nurodytų reikalavimų. Tad jei tikrai norite internetiniame portale turėti palankiai nusiteikusių asmenų – skaitykite ir sekite visą informaciją.
2. 100 kartų patikrinkite, ar nėra klaidų
Patikrinti tekstą prieš siunčiant taip pat yra vienas iš esminių dalykų. Kuomet straipsnyje bus kelios klaidos, redaktoriai nesipriešindami jas ištaisys, tačiau jei visas tekstas pilnas prastai parašytų sakinių, jis neišvys dienos šviesos. Įsidėmėkite – asmenys, dirbantys su Jūsų tekstais, nori kuo mažiau save apsikrauti jų taisymu.
Perskaitykite viską dar kelis kartus, įsitikinkite, kad kūrinys tikrai parašytas be klaidų ir tik tada pateikite galutinį variantą. Net ir geriausi rašytojai klysta, tad pasitikrinti yra privaloma.
„Palikdami tekste klaidas parodote, jog negerbiate redaktorių darbo ir netausojate jų laiko. Šie žmonės per dieną susilaukia įvairiausio pobūdžio straipsnių. Jeigu kiekvieną kaskart dar ir taisyti reikėtų, tam paroje neužtektų valandų. Norite pamatyti savo kūrinį išpublikuotą? Liekite prakaitą.“ – teigia „63 Wire marketing“ komunikacijos vadovė Aistė Sutkutė.
3. Sutelkite dėmesį į auditoriją
Internetiniai portalai skiriasi ir specifika. Kiekviena skiltis turi savo skaitytojų ratą, todėl labai svarbu žinoti, kas yra Jūsų auditorija ir pateikti būtent jai įdomų turinį.
Net ir tada, kai rašote straipsnį apie savo asmeninius kelionių išgyvenimus, aiškiai apsibrėžkite kam tai skirta. Užduokite sau klausimą – „ką būtent šie žmonės nori sužinoti iš manęs?“. Rašykite straipsnį kuo mažiau apie save ir kuo daugiau apie asmenis, kuriems jis turėtų būti įdomus.
4. Išsiaiškinkite, kokio turinio ieško redaktoriai
Svarbu žinoti, kokia informacija bei kokios temos yra populiarios Jūsų pasirinktame internetiniame portale. Rašydami tekstus neaktualiomis temomis, norimo rezultato tikrai nesulauksite. Taip tik parodysite, kad neatlikote namų darbų ir nieko nežinote apie skiltį, į kurią rašote.
Visada prieš kurdami tekstą padarykite bent mažą tyrimą ir išanalizuokite, kokie straipsniai bei kokios temos pasirinktoje skiltyje yra dažniausiai publikuojamos. Taip pat įsitikinkite, ar ši tema dar nėra išsemta.