„Bright Side“ pasidomėjo, kaip pasitelkus paprastutę gudrybę pagerinti nuotaiką.

Mūsų emocijas formuoja paprasti veiksmai ir elgsena.

Laimės tema nagrinėta ne vieną dešimtmetį, galiausiai keliems tyrėjams kilo įdomi mintis – paprasti fiziniai judesiai, veiksmai gali turėti įtakos emocijoms. Tyrimais įrodyta – savimi nepasitikinčios moterys pajunta pasitikėjimą, žiūrėdamos į įtakingos politikės nuotrauką.

Tas pats mechanizmas veikia, kai šypsomės – kai mums linksma, šypsomės, o šypsodamiesi pralinksmėjame.

Grupės studentų tyrėjai paprašė įvertinti animacinio filmuko linksmumą. Paaiškėjo, kad tiems, kurie žiūrėdami filmuką, laikė lūpomis suspaudę pieštuką, filmukas pasirodė linksmesnis.

Kodėl pieštukas tarp lūpų sustiprina laimės, pasitenkinimo pojūtį.

Tyrimas su studentais ir filmuku parodė – paprastas judesys buvo išties efektyvus. Horizontaliai laikant tarp lūpų suspaustą pieštuką, lūpos automatiškai suformuoja šypseną, o kūnas tai atpažįsta.

Trumpai tariant, smegenys fiksuoja viską, kas vyksta kūne, o tada ima analizuoti, kad nuspręstų, kaip jaučiatės. Taigi jūs pergudraujate smegenis su pasitenkinimo išraiška veide.

Poveikis trunka nuo 15 minučių iki 2 dienų.

Kito tyrimo metu pastebėta – minėto paprasto veiksmo poveikis trunka nuo 15–20 minučių iki 2 dienų, be to, poveikis yra pastovus. Kūnas ir smegenys neįtikėtinai jautrūs, jiems galima daryti poveikį, šiek tiek juos stimuliuojant. Stimuliuoti galima garsais, skoniais, kvapais ir vaizdiniu poveikiu. Tad vertėtų atkreipti dėmesį į kasdienę savo elgseną.

Kontroliuodami kūną, galite sužadinti bet kokią emociją.

Kai imituojate laimingą veido išraišką, pagerėja nuotaika. Tokį pat poveikį daro ir nepasitenkinimą atspindintys veiksmai. Jei pabūsite susiraukę, pastebėsite, kaip prastėja nuotaika. Galite pamėginti net be pieštuko.

Psichologai siūlo išbandyti dar vieną gudrybę – jei norite pajusti pasitikėjimą savimi, atsistokite tiesiai ir giliai pakvėpuokite.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (25)