Tai, kaip pavadinate naują įmonę, gali tapti svarbiausiu sprendimu kompanijos gyvenimo pradžioje. Jūsų bendrovės pavadinimas padiktuos, kokį interneto domeną galite registruoti, jūsų prekės ženklą ir tai, kaip žmonės atpažins tai, ką jūs darote.

„R.E.M.“ požiūris ne visada pasiteisina – kalbama, kad grupės nariai atsivertė žodyną ir pasirinko pavadinimą atsitiktinai (tai miego frazės „rapid eye movement“ akronimas, red.) – tad verčiau rinkite pavadinimą savo naujajai kompanijai atsakingai. Štai šeši dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti.

1. Saugokitės panašiai skambančių pavadinimų

Informaciją apie puikias darbo vietas teikiančios bendrovės „Wakefield“ vienas įkūrėjų Tarekas Pertew pataria vengti pavadinimų, kurie skamba panašiai į jau įsitvirtinusių kompanijų vardus. Tokiu atveju klientai gali įvesti interneto paieškoje visiškai ne jūsų pavadinimą ir patekti ne ten, kur jie norėjo.

2. Laukite praregėjimo

Ieškodamas savo socialinės žiniasklaidos kompanijai „BloomThink“ vardo, Billy Cripe'a paėmė švarius popieriaus lapus ir paprašė šeimos narių užrašyti įdomius žodžius. Galų gale, jo dukra kartu sudėjo žodžius „bloom“ (angl. žiedas, žydėjimas, klestėjimas) ir „think“ (angl. galvoti, mąstyti). Visi prie stalo susirinkę namiškiai iškart suprato, kad tai puikus pavadinimas.

„Kuriantys naujas kompanijas turi skirti laiko ir ištarti pasirinktus žodžius garsiai, nes jie bus kartojami nuolat – telefonu, akis į akį vykstančiuose susitikimuose, pristatymuose. Juk norite, kad jūsų žodžiai lengvai ir tiksliai persikeltų į klaviatūrą“, – pataria B. Cripe'as.

3. Tegul jūsų vardas papasakoja istoriją

T. Pertew tvirtina, kad jūsų kompanijos pavadinimas ne visada privalo pasakoti kažkokią istoriją, tačiau tai galėtų padėti paskatinti susidomėjimą ir įsitvirtinti rinkoje. Vienas pavyzdys – akinių kompanija „Warby Parker“, pavadinta dviejų veikėjų iš Jacko Kerouaco žurnalo vardais.

T. Pertew kompanijos pavadinimas taip pat dažnai padiktuoja pokalbio pradžią – „Wakefield“ buvo pavadintas pirmajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje leistos Tomo Swifto novelių serijos veikėjo vardu, o šis veikėjas pasižymėjo išradingumu ir sugebėjimu viską numatyti iš anksto.

4. Tegul tai bus asmeniška

Dažnai kompanijos pavadinimas atspindi jūsų asmenybę. Caroline Fielding vieną naktį paišinėjo ant popieriaus lapo, bandydama sugalvoti pavadinimą savo bendrovei. Ji prisiminė tris šeimos anūkus: Deaną, Bryaną ir Steveną.

Dar ji mąstė, kaip „iPhone“ taikomąją programą „Bus Range“ kurianti įmonė galėtų pasiekti sėkmę. Ji iš trijų anūkų vardų sukūrė „Dryven“. „Pavadinimą lengviau įsiminti klientams, kai jame užkoduota asmeninė istorija“, – tikina moteris.

5. Nebūkite pernelyg praktiški

Kai kurios kompanijos pasirenka vardus, atskleidžiančius tiksliai tai, kuo jos užsiima, pavyzdžiui „Accounting101“ (angl. accounting – sąskaityba). Kompanijos „Charlie“ (ji kuria taikomąją programą, ištraukiančią informaciją apie jūsų kontaktus prieš susitikimą) generalinis direktorius Aaronas Frazinas tvirtina, kad tai gali būti klaida.

A. Frazinas iš pradžių mąstė apie pavadinimus „Socialize.it“ (angl. socialize – socializuotis, bendrauti) ir „Unclutter.it“ (angl. unclutter – neužgriozdinti), tačiau galiausiai pasirinko pavadinimą „Charlie“, nes jis skamba paslaptingai ir išskirtinai.

„Niekas nenori įrankio, kuris sako tai, ką daro; jie nori pavadinimo, reprezentuojančio šį tą daugiau, nei daroma“, – įsitikinęs A. Frazinas.

6. Įsitikinkite, kad parinktas vardas jums patinka

Pavadinimo išrinkimas kartais gali tapti tikru galvos skausmu. Bendrovės „Kingdom Ridge Capital“ generalinis direktorius Chrisas Zepfas teigia, kad jis kartu su verslo partneriu praleido ilgas valandas galvodami pavadinimą savo įmonei.

Jie peržiūrėjo graikų dievų vardų, kalnynų ir geografinių vietovių pavadinimų sąrašus, tačiau nieko tinkamo taip ir nerado. Tada Ch. Zepfas nusprendė pasirinkti gatvės, kurioje gyvena, pavadinimą – Kingdom Ridge. Dabar verslininkas džiaugiasi, kad jo kompanijos pavadinimas kaskart, kai jį girdi, susisieja su juo pačiu.

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)