„10 metų dainavau, o vėliau labai ambicingai nusprendžiau, kad man to nereikia. Ir dėl to labai gailiuosi, nes galėjau daryti karjerą“, – sakė manekenė Renata Mikailionytė.
Renata Mikailionytė

Jos vyriausioji dukra Marija taip pat susidomėjo muzika. Ji Lietuvos vaikų ir jaunimo centre lanko „Kivi“ chorą. Danguolės Aukselienės vadovaujamas jaunimo choras šiuo metu dalyvauja populiarioje TV laidoje „Chorų karai“.

Pasak R. Mikailionytės, nors dukrai ir patinka dainuoti, tačiau ji nėra apsisprendusi, ar ateitį susies su muzika: „Sunku pasakyti. Gal ji pasirinks vokalo studijas ir taps dainininke. Nors dainuoti jai patinka, tačiau ją domina ir kiti dalykai“, – sakė modelis.

Moters teigimu, būrelio lankymas yra naudingas kiekvienam vaikui. Tai suteikia ne tik žinių, bet ir atitraukia vaiko dėmesį nuo nereikalingų dalykų. Pavyzdžiui, kompiuterio, interneto ir pan.

„Jei tėvai bent kiek finansiškai gali sau leisti, ir jei mato, kad vaikas linksta kažkuria linkme, ir bent 50% jam tai patinka – vadinasi, reikia leisti į tą, o ne kitą būrelį“, – pabrėžė R. Mikailionytė.

Vaikų ugdymo specialistai pritaria, kad daugeliui vaikų lankomi būreliai padeda išryškinti jo gabumus, atskleisti jo pomėgius, o kartais ir pasirinkti karjeros kelią. Su tuo sutinka ir Artūras Malinauskas, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro (LVJC), kuriame šiuo metu būrelius lanko apie 4500 vaikų, atstovas. Jo nuomone, įvairūs būreliai padeda vaiko vystymuisi, tobulėjimui, brendimui. Todėl užklasiniai neformaliojo ugdymo užsiėmimai reikalingi ne tik tam, kad vaikas turėtų kur pabūti po pamokų.

Panašios nuomonės ir dainininkas Viktoras Diawara. Pasak muzikanto, vaikas pats turi išsirinkti, kas jam patinka, ir kas jį domina. Reikia suteikti vaikams galimybę išbandyti įvairias sritis, kurios bet kokiu atveju jiems suteiks tam tikrų įgūdžių.
Viktoras Diawara

„Jei tėvai mato savo atžalą turintį tam tikrų gabumų, žinoma, jie gali jį pastūmėti imtis būtent tos veiklos. Tačiau esu labiau už natūralumą. Jei vaikas nenori, negalima jo versti daryti to, ko nenori. Vertimas gali išeiti į blogąją pusę. Kuo leidi vaikui daugiau ieškoti, tuo didesnė tikimybė, kad jis suras tai, ką norės daryti tolimesniame gyvenime“, – pasakojo muzikantas.

Pats atlikėjas vaikystėje lankė break-dance ir dziudo užsiėmimus. Pastarieji padėjo ne tik apsiginti nuo vieno berniuko, su kuriuo Viktoras tuo metu nesutarė, bet ir išmokė kantrybės, kuri dabar praverčia kasdieniniame gyvenime.

Tuo metu televizijos laidų vedėja Livija Gradauskienė pasidžiaugė, kad 12 metų lankyta muzikos mokykla prisidėjo prie karjeros pasirinkimo. Kaip pasakojo pašnekovė, dar mokydamasi mokykloje ji įsidarbino vienoje radijo stotyje. Nors vėliau karjera pasisuko kita linkme, tačiau, Livijos manymų, viso to gal ir nebūtų, jei reikiamos žinios apie muziką jai nebūtų padėję įsidarbinti radijuje.

„Apskritai, visi būreliai turi nemažai įtakos žmogaus gyvenimui ir jo ateičiai. Tai padeda išplėsti akiratį, leidžia plačiau suvokti pasaulį, ir padeda susivokti, ko iš gyvenimo nori. Sėdėdamas prie kompiuterio vaikas turės mažiau galimybių save atrasti“, – sakė moteris.

Jos manymu, jei vaikas tiksliai nežino kas jam patinka, save jis gali išbandyti kuo daugiau sferų. Tik tokiu būdu galima ne tik geriau save pažinti, bet ir atrasti savo gyvenimo kelią.

„Kuo didesnis pasirinkimas, tuo geriau suprasi kas tau patinka, o kas ne. Jei neieškosi – tai ir nerasi. Jei kažko neišbandysi, tai ir nesužinosi, ar tau tai patiks. Kuo labiau save pažinsi, tuo lengviau bus apsispręsti, ką toliau nori veikti.“

Pačios Livijos dukra lanko muzikos mokyklą ir baseiną. Pastarąjį dalyką savo atžalai išrinko ji kartu su vyru. Pasak TV laidų vedėjos, baseinas yra ne tik smagus užsiėmimas, bet ir naudingas sveikatai.

„Mano įsitikinimu, baseinas yra vienas sveikiausių dalykų vaikui. Apskritai kalbant, ypač šiais laikais, kai vaikai mažai juda, vienas iš būrelių turėtų būti susijęs su sportu. Todėl tėvai tuo turėtų pasirūpinti“, – neslėpė L. Gradauskienė.

Tam pritarė ir hiphopo grupės „G & G Sindikatas“ narys Svaras, kurio teigimu, vienas iš neformaliojo ugdymo užsiėmimų privalo būti susijęs su sportu.

„Dukrai jau 16 metų, „spaudžia“ mokslai, todėl šiuo metu laiko papildomoms veikloms nelabai jai užtenka. Tačiau devynmetis sūnus lanko baseiną, taip pat tris kartus per savaitę sportuoja Sostinės ledo ritulio akademijoje.“

Atlikėjas prisipažino, kad vaikystėje yra išbandęs ne vieną sporto šaką, tačiau dabar aktyviai užsiima ledo rituliu: „Oi, ko tik aš nelankiau... Pirmasis užsiėmimas buvo laivų konstravimas. Vėliau, gal trečioje klasėje pradėjau lankyti stalo teniso treniruotes, ir tai sėkmingai dariau daug metų. Paraleliai buvo visko: ir futbolas, ir krepšinis, ir Rytų kovos menai, nuo karate iki ušu. Galima sakyti, kad būrelį lankau ir dabar – aktyviai sportuoju su ledo ritulio komanda „Hockey Punks“. Taip pat iki šiol mėgstu plaukioti baseine“, – pasakojo Svaras.

Reperio nuomone, įvairių būrelių lankymas vaikams yra svarbus dalykas, kuris duoda nemažai naudos. „Visų pirma – tai psichologinė nauda. Vaikas išmoksta būti kolektyve, mokosi bendrauti, klausytis kitų, atlaikyti kritiką, neretai gaunamą iš trenerių ar pedagogų. Jis pradeda suprasti, jog savo ego kartais reikia pažaboti vardan bendro tikslo. Be abejo, kitas aspektas – fizinis pasirengimas. Kalbu konkrečiai apie sportinius užsiėmimus, kurie, mano nuomone, vaikams yra būtini. Negalima leisti jiems priprasti prie nuolatinio sėdėjimo prie kompiuterio ir pan.“

Panašios nuomonės ir dainininkas Deividas Norvilas-Deivis. Nors sūnui Emiliui – tik treji, tačiau atlikėjas jau dabar galvoja, kokius būrelius atžala vėliau galėtų lankyti: „Norėčiau, kad vaikas būtų užimtas tiek sportu, tiek menine sritimi. Nesvarbu, ar tai būtų futbolas, ar lengvoji atletika, ar plaukimas. Svarbu, kad jaunas organizmas judėtų, o paraleliai įgytų ir bent jau šiokį tokį supratimą apie muziką“, – savo mintis dėstė muzikos žvaigždė.
Deivis Norvilas

Pats Deivis vaikystėje lankė ne vieną būrelį – šoko, lankė lengvąją atletiką, tačiau vakarai vaikų klube „Švyturys“ padėjo atrasti savo tikrąjį pašaukimą – muziką.

„Ten nebuvo pedagogų, tačiau stovėjo instrumentai – mušamieji, „jonika“... Grodavau viskuo iš eilės, o klubo vadovė, matydama norą, leisdavo pasilikti ir po darbo valandų. Galėdavome repetuoti kad ir iki išnaktų, mums be jokios baimės patikėdavo raktus, patalpas. Jeigu ne žmogaus geranoriškumas ir palankios aplinkybės, abejoju, ar tikrai būčiau pasukęs muziko keliu“, – neslėpė Deivis.

Pasak A. Malinausko, užklasiniai neformaliojo ugdymo užsiėmimai dažnai ir netiesiogiai prisideda prie gyvenimo krypties pasirinkimo. Vaikas turi teisę rinktis tokius būrelius, kurie labiau atitinka jo poreikius ir norus. Nes kartais mėgstama veikla vaikui padeda lengviau apsispręsti, kokią profesiją ateityje pasirinkti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)