Prancūzijos viešosios nuomonės institutas nustatė, kad per pastaruosius 12 mėnesių lytinius santykius turėjusių suaugusiųjų skaičius buvo mažiausias per 50 metų, rašoma tsn.ua.

Tai reiškia, kad dauguma žmonių yra taip išvarginti kasdienio gyvenimo ritmo, kad paprasčiausiai neturi pakankamai energijos seksui, arba nestabili žmonių psichinė būsena visiškai sunaikina jų lytinį potraukį.

Pirmas dalykas, kuris ateina į galvą kaip greitoji pagalba dėl sekso trūkumo, yra tabletės, suaugusiesiems skirti žaislai, draudimas miegamajame žiūrėti televizorių ir naudotis mobiliuoju telefonu lovoje.

Šie dalykai gali iš dalies suveikti, tačiau reikia atsižvelgti ir į kitus aspektus.

Taip pat galite atkreipti dėmesį į savo dietą ir mitybą, nes maistas atlieka svarbų vaidmenį išvedant libido iš „depresijos būsenos“.

Aistra

Ir kalbama ne tik apie austres ir juodąjį šokoladą – mitybos specialistė Clarissa Berry leidiniui „DailyMail“ papasakojo apie kelis maisto produktus, kurie gali padėti jūsų miegamojo aktyvumui, nes daug kas prasideda nuo žarnyno.

Žarnynas

Mūsų seksualinį potraukį lemia hormonai, o žarnynas čia atlieka lemiamą vaidmenį.

Taigi, kuo jis sveikesnis, tuo efektyviau bus gaminami hormonai, ir dėl to mūsų seksualinis gyvenimas bus geresnis. Banalu, bet įsivaizduokite, kad užsiimate seksu, kai jums pučia pilvą ar viduriuojate?

Du pagrindiniai hormonai, reguliuojantys lytinį potraukį, yra estrogenas ir testosteronas. Nors esame linkę manyti, kad tai yra vyriški ir moteriški hormonai, tiesa yra ta, kad jie vaidina lemiamą vaidmenį tiek vyrų, tiek moterų lytinei funkcijai.

Pateikiame pagrindinius veiksmus, kuriais galime pagerinti arba visiškai pakeisti savo mitybos įpročius, kad išlaikytume sveiką hormonų pusiausvyrą:

  • Neskubėkite valgyti ir venkite išsiblaškymo valgant. Išjunkite televizorių, padėkite knygą ar telefoną.

  • Pašalinkite viską, kas gali atitraukti jūsų dėmesį, kad galėtumėte tiesiog mėgautis skoniu ir kiekvienu gurkšniu.

  • Taip pat svarbu viską gerai sukramtyti;

  • į savo mitybą įtraukite skaidulų turinčių probiotinių maisto produktų. Jie maitina mūsų naudingąsias žarnyno bakterijas. Tai tokie maisto produktai kaip obuoliai, neprinokę bananai, šparagai, artišokai, avižos, uogos, pupelės ir žalios daržovės;

  • Nepamirškite maisto produktų, kuriuose yra gyvų bakterijų ar kitų naudingų mikroorganizmų, pavyzdžiui, natūralaus jogurto, kefyro, raugintų kopūstų ir kombučos; kiek įmanoma labiau paįvairinkite savo mitybą. Taip pagerinsite maistinių medžiagų, kurias gauna mūsų organizmas, spektrą.

  • Eksperimentuokite su tradiciniais ingredientais pažįstamuose patiekaluose ir išbandykite naujus dalykus;

  • Valgykite daugiau augalinės kilmės maisto produktų. Nepamirškite, kad riešutai, sėklos, grūdai, žolelės ir prieskoniai taip pat yra svarbūs;

  • Gerkite pakankamai vandens. Atkreipkite dėmesį, kad su maistu geriau gerti žolelių, imbiero ar pankolio arbatą, o ne tik vandenį.

  • Nepamirškite produktų, kurie vadinami „orgazmo stiprintuvais“. Skamba keistai, bet tam, kad patirtumėte orgazmą, jūsų lytiniai organai turi gauti reikiamą kiekį kraujo. Česnakuose yra junginio, vadinamo alicinu, kuris išsiskiria jį išspaudus arba sutraiškant. Jis gerina kraujotaką, atpalaiduodamas kraujagysles ir jas stiprindamas. Pistacijos taip pat gali pagerinti kraujotaką dėl jose esančio gausaus arginino kiekio, kuris didina testosterono kiekį.

Aistra

Menopauzė

Menopauzės metu sumažėja estrogenų kiekis, o tai tiesiog susilpnina lytinį potraukį.

Augaliniuose maisto produktuose esantys fitoestrogenai gali imituoti hormono, kuris natūraliai gaminasi organizme, poveikį. Maisto produktai, kuriuose yra fitoestrogenų, yra tofu, linų sėmenys ir ankštiniai augalai.

Todėl jei nuspręsite surengti vegetarišką vakarienę su žvakėmis, ji tikrai turėtų įžiebti aistrą. Į mitybos racioną taip pat reikėtų įtraukti linų sėklų, o lašiša, skumbrė, ančiuviai, sardinės ir silkė yra nepakeičiami.

Dvi ar trys riebios žuvies porcijos per savaitę duos daugiausia naudos.

Feromonai

Žmonės, kaip ir visi gyvūnai, per odą ir seiles išskiria tam tikras chemines medžiagas, paprastai vadinamas feromonais arba „meilės cheminėmis medžiagomis“.

Atkreipkite dėmesį, kad tai nėra moksliškai įrodyta, tačiau dauguma žmonių tiki, kad feromonai daro įtaką žmogaus potraukiui ir seksualumui.

Tikriausiai pastebėjote, kaip mus veikia tam tikri kvapai, kaip jie asocijuojasi su konkrečiais žmonėmis ir situacijomis.

Pavyzdžiui, vienoje iš savo knygų gamtininkė Diane Ackerman triufelių kvapą apibūdino kaip „suglamžytos lovos muskuso kvapą po meilės popietės tropikuose“.

Beje, triufelių kvapas žinomas kaip stiprus afrodiziakas, labai jaudinantis abi lytis, todėl pabandykite į savo rizotą ar makaronus įpilti šiek tiek triufelių aliejaus.

Aistra

Natūralūs papildai

Tokių papildų galite rasti vaistinėse, Rytų medicinos ir sveiko maisto parduotuvėse.

Papildai, skatinantys lytinį potraukį, yra šie:

Maca šaknis – augalas, tradiciškai naudojamas vaisingumui, seksualiniam potraukiui ir energijai didinti. Kai kurie mokslininkai netgi mano, kad augalas gali padėti esant erekcijos sutrikimams.

Ožragė naudojama kaip įvairios paskirties vaistas ir turi gebėjimą didinti lytinį potraukį.

Tongkat Ali – paprastai naudojamas kaip priemonė nuo senėjimo, taip pat manoma, kad jis turi įtakos energijai, nuotaikai, lytiniam potraukiui ir hormonų pusiausvyros sutrikimams.

Nors yra daug maisto produktų, kurie gali padidinti mūsų lytinį potraukį, yra ir tokių, kurie tikrai nuslopins aistros naktį.

Taigi venkite jų:

Kava – stimuliatorius, didinantis streso hormono kortizolio kiekį ir galintis apsunkinti atsipalaidavimą;

Gazuoti gėrimai – sukelia pilvo pūtimą ir vidurių pūtimą;

Kryžmažiedžių daržovių – maitina žarnyno bakterijas, kurios gamina dujas;

Stebėkite savo mitybą ir valgykite sveiką maistą.

Jei suprantate, kad maistas ir dietos negali padėti, geriausia pasikonsultuoti su gydytoju ir mėgautis visaverčiu seksualiniu gyvenimu!