Internete galite rasti daug vadinamųjų „judančių“ paveikslėlių. Judančius paveikslėlius išrado japonų profesorius Akioshi Kitaoka.

Vėliau prie jo prisijungė Carrie Randolph. Daugumą judančių paveikslėlių išrado šie autoriai. Akioshi Kitaoka yra Ritsumeikano universiteto (Kiotas, Japonija) psichologijos profesorius, besispecializuojantis regimojo suvokimo ir regimųjų iliuzijų srityje.

Kodėl buvo sukurti tokie vaizdai? Pasak Akioshi Kitaokos, pasitelkus paveikslėlius, vadinamąsias „regos iliuzijas“, galima nustatyti žmogaus psichinę būseną, jo vidinę nuotaiką. Jo optinė iliuzija „Besisukantis aitvaras“ atnešė mokslininkui pasaulinę šlovę.

Japonų profesorius tvirtina, kad jo paveikslai nejuda – jie statiški. O jei žiūrėdami į juos matote judesį, vadinasi, esate pavargę ir jums reikia pailsėti bei gerai išsimiegoti. Kuo greičiau juda paveikslėlis, kai į jį žiūrite, tuo labiau esate pavargęs ir jums reikia poilsio – tiek fizinio, tiek, visų pirma, protinio.

Kaip atlikti testą „Besisukantis aitvaras“

Kad išlaikytumėte testą, turite sutelkti dėmesį į vieną paveikslėlio dalį. Šiuo atveju judesys, jei jį stebėjote, sustoja. Tai rodo, kad judesį paveikslėlyje sukūrė mūsų vaizduotė.

Jei susikoncentravus vaizdai visiškai nejuda, jums nereikia nerimauti – jūsų psichinė sveikata yra visiškai sveika. Profesoriaus teigimu, toks rezultatas įmanomas subalansuotam, ramiam, nepervargusiam žmogui.

Jei piešiniai juda lėtai – jums reikia poilsio tiek fiziškai, tiek, visų pirma, morališkai ir protiškai, gero miego, reikia vengti negatyvumo ir nerimo.

Jei viskas juda labai aktyviai – tai gali būti susikaupusio nuovargio, didelio šiuo metu patiriamo streso, žymaus sveikatos pablogėjimo požymis.

Tokiu atveju reikėtų peržiūrėti savo gyvenimo būdo ir mąstymo stereotipus, galite kreiptis pagalbos į išorę, kad įtvirtintumėte psichinę harmoniją ir pagerintumėte sveikatą.

Bet kuriuo atveju dėmesys ir papildomas tyrimas nebus nereikalingas, nes šiuo testu negalima visiškai tiksliai diagnozuoti psichikos būklės.

Šaltinis: tsn.ua