Žmonės, kurie žvelgia į gyvenimą su dėkingumu, visuomet žino, kuo jų gyvenimas yra nuostabus. Kadangi jie mėgaujasi savo sėkmės vaisiais, jie siekia dar daugiau sėkmės. Ir kai viskas susiklosto ne taip, kaip tikėtasi, žmonės, kurie sugeba būti dėkingi, gali pažvelgti į nesėkmę iš perspektyvos.
Ir atvirkščiai, žmonės, kurie stokoja dėkingumo, niekada nėra laimingi. Jei jiems pasiseka, jie tuo nesidžiaugia. Jiems sėkmės siekimas yra lyg pastanga pripildyti tuščią kibirą. Nesėkmės juos supykdo ir nuvilia.
Taigi jei norite būti sėkmingi, jums reikia išmokti būti dėkingiems. Laimei, dėkingumas, kaip ir daugelis emocijų, yra lyg raumuo: kuo daugiau jį naudojate, tuo stipresnis ir atsparesnis jis tampa.
Praktikuokite kas vakarą
Geriausias laikas praktikuoti dėkingumą – prieš pat einant miegoti. Išsitraukite savo užrašus ir užsirašykite dienos įvykius, kurie sukūrė teigiamas emocijas jums arba aplinkiniams.
Ar kažkas padėjo jums išspręsti problemą? Užrašykite. Ar susitikote su kolega ar draugu? Užrašykite. Ar kažkas privertė jus nusišypsoti? Užrašykite.
Tai, ką jūs darote, yra jūsų smegenų „programavimas“ pažvelgti į savo dieną pozityviau. Jūs kreipiate dėmesį į tai, kas pavyko, ir atsitraukiate nuo to, kas nepavyko. Taigi jūs miegate geriau ir atsikeliate pailsėję.
Perprogramuoti smegenis
Svarbiausia, jūs taip pat programuojate savo smegenis pastebėti net daugiau priežasčių, kodėl reikia justi dėkingumą. Greitai suvokiate, kad netgi „prasta diena“ yra kupina momentų, kurie verti dėkingumo. Sėkmė tampa saldesnė, nesėkmė – mažiau karti.
Kuo reguliaresnė bus jūsų praktika, tuo didesnis jos efektas.
Laikui bėgant jūsų „dėkingumo raumuo“ taps toks stiprus, kad patrauksite dar daugiau sėkmės į savo gyvenimą, jau nekalbant apie gausybę sėkmingų ir dėkingų žmonių. Taip pat pasijusite daug dažniau dėkojantys žmonėms. Tai gerai ir jums, ir jiems.
Šis metodas veikia. Jei netikite, pabandykite bent savaitę. Nustebsite, koks didžiulis skirtumas jūsų laukia!