Berniukų emocijos gilesnės, negu atrodo
Jie jas paprasčiausiai slepia. „Pirmuosius kelis metus atrodė, kad visa jų jausmų gama susiveda į „išalkau, patenkintas, piktas, pavargau“. Paskui paaiškėjo, kad berniukai paprasčiausiai nenori kalbėti apie gilesnius pergyvenimus“, – rašo Mišelė. Kol dukterys ir mamos be paliovos detaliai, iš širdies kalbasi apie viską, kas jas jaudina, sūnus ilgai delsia, kol pagaliau ryšis retiems pokalbiams akis į akį.
Svarbiausia – komfortas. Stilius – nesvarbu
„Jiems vienodai rodo, ką nešioti“, – sako triskart mama, kuri jau nustojo mėginti įsigyti ką nors madingo ir paprasčiausiai urmu supirkinėja marškinėlius, džinsus ir baltinius pigiose išparduotuvėse.
„Jie čiumpa pirmą pasitaikiusį drabužį iš spintos ir jeigu tiko – su tais drabužiais ir miega, ir į mokyklą eina“. Tiesa, mes taip pat žinome, kokie svarbūs gali būti paaugliui konkretūs daiktai, kultiniai jų bendraamžių tarpe ir koks didelis skirtumas tarp tiesiog juodų sportbačių ir juodų sportbačių su raudona juostele. O visais kitais atvejais žr. aukščiau.
Jie negaliu sėdėti tyliai ir ramiai
Auginti berniukus – ne pati lengviausia judraus sporto šaka. Fizinis aktyvumas suteikia jiems laimės jausmą – nesvarbu, ar kamuolį spardytų, ar peštųsi tarpusavyje. Trukdyti vaikui judėti – žiaurumo forma.
Nelįskite su apkabinimais
Bent jau viešai, žmonėse ir jeigu jiems jau daugiau kaip 6 metai. „Aš nepykstu, – prisiekinėja Mišelė. – Jeigu šešias valandas pasėdėjau prakaitu pradvokusioje sporto salėje, laukdama tų kelių minučių, kai mano berniukai pagaliau sudalyvaus rungtynėse, o jie paskui praeina pro šalį, apsimesdami, kad aš jiems ne ką įdomesnė už kramtomąją gumą, prilipintą prie tribūnos. Greitas žvilgsnis ir santūri šypsena – tai praktiškai viskas, kuo jie mane apdovanoja. Bet juk aš žinau, kad jiems nereikia apkabinti manęs visų akyse, kad parodytų savo meilę“.
Berniukai – pramogų kūrimo meistrai
Brangiai kainavęs žaidimas gali voliotis kampe, kol jie stato palapinę iš stalo ir antklodžių, rengia dvikovas su ilgais batonais arba varžosi, kas toliau nušoks nuo sofos.
Ir, beje, visas gyvenimas – tai nesibaigiančios varžybos
Kas greičiau nubėgs iki anos tvoros, kas daugiau turi draugų arba lipdukų, kieno galingesnis bicepsas.
Jūs gi pačios mokėte juos būti sąžiningais
Taip kad gerai pagalvokite prieš užduodama klausimą, ar norėsite išgirsti sąžiningą atsakymą. Jie jums tiesiai pasakys, jeigu jiems nepatiko jūsų suknelė, o nauji dažai plaukams primena pampersuose paliekamos vaikiškos „tyrelės“ spalvą. Bet užtat ir komplimentai bus absoliučiai nuoširdūs.
„Mano vyresnėlis pareiškė, kad aš graži kaip Merė Popins. O jaunėlis kažkur nugirdo posakį „atrodyti už milijoną dolerių“ ir pareiškė man, kai ruošiausi į renginį, kad „atrodau už 7 dolerius“. Iš jo juoko supratau, kad šitą sumą jis laikė didžiule krūva pinigų“, – su šypsena prisimena Mišelė.
Berniukai pasižymi aštriu teisingumo jausmu
„Manau, išsireiškimą „akis už akį“ sugalvojo 10-ies metų bamblys“, – beveik nejuokauja Mišelė. Niekas nenori nusileisti bendraamžiams jokiose srityse, pradedant „kas greičiau išgers kakavą“, baigiant „kas kur atsisės automobilyje“. Kompromisų ir atleidimo jie pradeda mokytis vėliau.
Jie turi specifinį humoro jausmą
Ir tai, žinoma, nepadorūs juokeliai – netgi tie, kuriuose galima sutikti saikingą kiekį keiksmažodžių, irgi turi teisę egzistuoti. Betgi ne visą laiką, ne pastoviai!
Užtat sūnaus ištikimybė ir atsidavimas – visam gyvenimui!
Mišelė pasakojo, kad augino savo nutrūktgalvius viena dar nuo to laiko, kai jauniausiam buvo metukai, o vyriausiam – šešeri: „Jie atsilygino man už mano meilę tūkstanteriopai. Taip, sūnūs ne taip noriai kalba apie savo jausmus, kaip dukterys, užtat jie įrodo tuos jausmus savo darbais. Sūnus be jokio raginimo išvalys taką nuo gatvės iki durų ir sutemps visas dėžes iš automobilio į namus ar garažą. Jis atiduos tau paskutinį kąsnelį vyniotinio, net jeigu pačiam seilės varva ir pasiūlys užpilti automobilio baką, jeigu tu pavargai ar lauke lyja lietus. Jis už tave užsistos ir visiems girsis, kaip skaniai gamini“. Ir tai – svarbiausia."