Kraujo giminaitis

Beatodairiškai padėdami parazitui, jūs kelias minutes mėgaujatės savo kilnumu, o paskui labai ilgai jaučiate nemalonų kaltės jausmą, sutrikimą, bejėgiškumą ir susierzinimą. Net tardamas padėkos žodžius, parazitas sukuria jums įspūdį, kad jūs galėjote padaryti kur kas daugiau ir tik godumas, egoizmas ir kitos ydos neleidžia jums jo apipilti gėrybėmis nuo galvos iki kojų.

Jaunesnioji mano draugės sesuo su vyru išsiskyrė prieš daugelį metų ir už jo alimentus užaugino dukrą. Ji neišsiskiria nei taktu, nei protu, yra subtili kaip traktorius, tačiau jos įsitikinimas, kad visi turi jai padėti, tiesiog suparalyžiuoja: pasakyti žvelgiant jai į akis „ne“, beveik neįmanoma.

Mano draugė neištekėjusi, neturi vaikų ir priprato savo seserį ir sesers dukrą laikyti savo šeima. Ji mokėjo mergaitei už anglų kalbos ir muzikos pamokas, pirko jai suknelę išleistuvių puotai. Vienatvės baimė ilgus metus neleido jai pastebėti, kad ja tiesiog naudojamasi.

Neseniai ji gavo premiją, pripirko skanėstų, prancūziško vyno ir pakvietė vakarienės artimiausius žmones: seserį su dukra. Viešnios viską suvalgė, išgėrė vyną, o paskui sesuo pasakė: „Tu prastai rengiesi, keliauti nemėgsti, turi skrandžio opą, kam tau pinigai? Geriau vienintelei giminaitei apmokėtum vizažistų kursus. Mergaitė turi ateitį!“ Kai draugė man tai pasakojo, jos balsas drebėjo nuo ašarų: sesers nuomone, jai, sulaukusiai keturiasdešimt septynerių, jokia ateitis negresia, išskyrus tiesų kelią grabo link. O štai kadangi tu nejauna ir ligota, atiduok viską jaunai ir sveikai.

Kuo pavojingas

Parazitas giminaitis be sąžinės graužimo išduos jus kritinėje situacijoje dėl naujos, storesnės piniginės.

Kaip atsikratyti

Jums brangus šis sutvėrimas? Supraskite paprastą tiesą: geriausia, ką galite padaryti – jo nemaitinti, toliau vystant jo visišką bejėgiškumą, o išmokyti gyventi savarankiškai. Nieko jam neduokite, o tik skolinkite, ir nuolat priminkite apie skolos grąžinimą, net jei tai – jūsų nuosavas vaikas. Ir jokių naujų skolų, kol negrąžino ankstesnės. Jokių brangių dovanų. Dosniai dalinkite tik patarimus, kaip gyventi.

Materialiai suinteresuotas

Natalija seniai apsigynė disertaciją, dėstė institute. Tačiau laikui bėgant institutas tyliai „nusibaigė“. Kažkas išėjo į kitą institutą, kažkas – į prekybą ar reklamą. Tačiau Natalijai prakaito lieti nesinorėjo. Ji trinasi kažkokioje pseudomokslinėje kontoroje, kur po pusmetį neišmokamos algos, o gyvena savo buvusių pažįstamų ir draugų sąskaita, kuriuos laikas nuo laiko aplanko su nuskriausta veido išraiška: „Štai ką su manimi padarė žiaurus gyvenimas, o tas, kuris patogiai įsitaisė ir man nepadeda, kiaulė.“

Daugelis jos draugų kiaulėmis būti nenori. Vieniems patinka geradarių vaidmuo, kiti su gailesčiu galvoja: „Ir aš galėjau būti jos vietoje“ arba „o man niekada niekas nepadėjo....“ Ankstesnis kolega, užsiėmęs leidybos verslu, siūlo jai vis naujas darbo vietas, tačiau Natalija išdidžiai atsisako: „Aš ne tam mokiausi, kad grindis kontoroje plaučiau!“

Mažai kas pastebi, kokios piktos šios tylios, išblyškusios moters akys. Neseniai Natalija apsilankė pažįstamos darbovietėje pietų pertraukos metu, pasiskolino pinigų ir viršininko akivaizdoje ėmė aptarinėti serialą, rodomą darbo metu. Pažįstama neatsargiai įsitraukė į pokalbį. Viršininkas pakėlė antakius ir griežtai paklausė, ar neturėtų ji kasdien penkiolika po keturių būti darbo vietoje?

Ne visuomet materialinis parazitas reikalauja pinigų. Kai kuriems norisi, kad jūs remontuotumėte jų butą, padėtumėte su vaiku, palietumėte daržą, plautumėte langus, užrašytumėte pas gydytoją.

Kuo pavojingas

Po eilinio susitikimo su materialiniu parazitu jums visuomet nutinka koks nors nemalonumas. Jis jūsų negali pakęsti ir pavydi įdomaus darbo, vyro, vaiko, skleisdamas neigiamas emocijas ir linkėdamas blogio. Jūsų pasąmonė į jo neapykantą reaguoja ir jūs išsisukate koją, išliejate kavą, pridarote klaidų.

Kaip atsikratyti

Spjaukite į gailestį ir norą būti gera, neįtaisykite parazito į darbą, nevedžiokite į kavinę, nepadėkite sode, neklijuokite tapetų. Varykite lauk.

Emocionalusis

Skamba telefonas. Pakeliate ragelį ir girdite pažįstamą moterišką balsą: „Ak, kas man nutiko! Negaliu patikėti! Galima, atvažiuosiu ir papasakosiu?“ Ir kitas tris-keturias valandas ant jūsų liejasi svetimi, sunkūs jausmai ir išgyvenimai – pyktis, nusivylimas, ilgesys. Ją metė meilužis, jos vyras vėl užgėrė. Uošvė gyvatė, vadovė despotė, vaikas banditas. Jai nereikia padėti rasti išeitį iš padėties, jai nereikia jūsų patarimų ar atjautos. Atsigavusi ir išsilaisvinusi ji išskrenda, o jūs liekate, pripildyta svetimų dvasinių šiukšlių. Jums šlykštu ir sunku, jus pykina. Tačiau jūsų sąžinė tvirtina: draugas tam ir draugas, kad kalbėtųsi. Ir jūs nešate šį sunkų kryžių metų metais.

Kuo pavojingas

Įvaro depresiją, provokuoja chroniškų ligų paūmėjimą, netgi – norite tikėkite, norite ne – mažina imunitetą.

Kaip atsikratyti

Jei po kokios nors pažįstamos vizito visuomet jaučiatės netekusi jėgų, venkite susitikti su ja bet kokiais būdais. Sąžinę nuraminkite akivaizdžia tiesa: jūsų kaip draugės pareiga suprasti ir palaikyti, o ne tapti jos emocijų šiukšlių kibiru.

Dvasingasis

Ši atmaina išpopuliarėjo paskutiniu metu. Paprastai tai sunkaus likimo moteris, kuri mieliau renkasi ne sunkų darbą, o prisišliejimą prie kokios nors pusiau religinės organizacijos. Mėgstamas užsiėmimas – vaikščioti pas draugus ir pažįstamus ir dalintis dvasinėmis žiniomis, taip padidinant savo pačios reikšmingumą. Atrodo labai nepavojingai. Žaidžia jūsų smalsumu ir kaltės jausmu, kadangi ji juk tokia dvasinga ir taip nuskurdusi, o jūs tokia primityvi ir iki ausų nugrimzdusi į materiją.

Kuo pavojingas

Jie atitraukia nuo darbų ir atima begalę laiko. Gali įtraukti į sektą. Traukia pinigus – tiek sau, tiek organizacijai. Kvaršina galvą karminėmis skolomis ir stengiasi parodyti jums jūsų netobulumą, kas visuomet nemalonu.

Kaip atsikratyti

Puiku, kad yra vieta, kur bejėgiai, silpni, prie gyvenimo negalintys prisitaikyti žmonės gali jaustis laimingi. Tegu jie ten ir lieka, o ne moko, kaip gyventi. Jūs atsakingi už savo ir artimųjų gyvenimą, užsiėmę darbu ir šeimos rūpesčiais. Kiekvienas turi savo dvasinio tobulėjimo kelią. Nežeminkite žmogaus melu, neskaitykite, jei jums neįdomu, pasiūlytos ezoterinės literatūros, nepalaikykite pokalbio vien iš tuščio mandagumo. Būkite nuoširdūs.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją