Virusinių infekcijų gydymas

Gydyti virusinę infekciją – nereiškia duoti vaistų. Tai reiškia, kad reikia sudaryti tokias sąlygas, kad mažylio organizmas maksimaliai greitai ir su mažiausiais sveikatos praradimais susidorotų su virusais.

Gydyti virusus – tai nuolat palaikyti optimalią oro temperatūrą ir drėgmę, šiltai aprengti, nemaitinti, kol nepaprašys, dažnai duoti atsigerti. Druskos tirpalo lašai į nosį ir paracetomolis esant aukštai kūno temperatūrai – visiškai pakankamas vaistų sąrašas.

Bet koks aktyvus gydymas užkerta kelią imuniteto formavimuisi. Jeigu vaikutis nuolat serga, tai reiškia, kad bet kuris vaistinis preparatas gali būti naudojamas tik tuomet, kai be jo nebegalima apsieiti. Ypač tai liečia antibakterinį gydymą, kuris dažniausiai taikomas, kai to nereikia – iš baimės, bijantis atsakomybės, abejojant dėl diagnozės.

Elgesys pasveikus

Labai svarbu prisiminti: sveikatos būklės pagerėjimas ir temperatūros normalizcija visai nereiškia, kad imunitetas atstatytas. Deja, dažniausiai mažylis vėl nuvedamas į vaikų kolektyvą jau kitą dieną, vos pagerėjus būklei. O dar anksčiau, kol nelankė vaikų darželio, jis keliavo į polikliniką, kur jį apžiūrėjęs gydytojas pasakė, kad jūsų vaikas sveikas.

Eilėje pas gydytoją ir kitą dieną mokykloje ar vaikų darželyje vaikas būtinai susitiks su nauju virusu. Juk vaikas ką tik po ligos, jo imunitetas nusilpęs! Naujas susirgimas vėl puls nusilpusį organizmą. Susirgimas bus sunkesnis, negu prieš tai buvęs. Tikėtina, kad gali kilti komplikacijos ir prireiks vartoti vaistus.

Šis susirgimas greitai praeis. Jūs vėl eisite į polikliniką, vaikų darželį... o vėliau sakysite, kad vaikutis dažnai serga, nes „toks jau gimė“!

Vaikui pagerėjo – reiškia reikia pradėti normaliai gyventi. Normalus gyvenimas – tai ne ėjimas į cirką, ne mokykla ir ne vaikų poliklinika. Normalus gyvenimas – tai pabėgiojimas gryname ore, pasivaikščiojimas lauke, kad „pakiltų apetitas“, pagerėtų miegas.

Aktyviai gyvenant ir maksimaliai sumažinus galimų kontaktų su žmonėmis skaičių, visiškas pasveikimas ir atsigavimas pareikalaus ne mažiau savaitės. O jau tuomet galima ir į cirką!

Nereikėtų pamiršti apie to, kad kontaktai su žmonėmis yra rizikingi, ypač uždarose patalpose. Žaidimai su vaikais gryname ore dažniausiai visai nepavojingi (jeigu nesispjaudysite ir nesibučiuosite). Čia tinkama alternatyva – norėdami vėl pradėti lankyti darželį iš karto po pasveikimo – eikite ten tuo metu, kai vaikai išvedami pasivaikščioti.

Pasivaikščiojo, pažaidė – visi vaikai sugrįžo į patalpą, o jūs keliaujate namo. Suprantama, taip daryti gali ne visi (mama dirba, auklė negali, vaikų darželis toli nuo namų), bet – turėkite šį būdą galvoje.
Pabaigoje pažymėsime svarbų dalyką: algoritmas „veiksmai pasveikus“ tinkami visiems vaikams, ne tik dažnai sergantiems. Tai faktiškai viena iš svarbiausių taisyklių, kuri padeda normaliam vaikui netapti dažnai sergančiu.

Pradėję kalbėti apie „visus vaikus“, pastebime, kad vykdami po ligos į vaikų kolektyvą, turėtume galvoti ne tik apie save, bet ir apie kitus vaikus. Galų gale, virusai gali pasireikšti lengva forma, kai kūno temperatūra išlieka normali. Pasirodė sloga, pabuvote porą dienelių namuose, o vėliau vėl į vaikų darželį, bet juk dar galite užkrėsti kitus!

Virusų antikūniai pradeda gamintis ne anksčiau, kaip penktąją susirgimo dieną. Todėl lankyti vaikų kolektyvą galima ne anksčiau kaip šeštąją dieną nuo virusinio susirgimo pradžios, nepriklausomai nuo ligos eigos ir sunkumo. Bet kuriuo atveju, kai kūno temperatūra tampa normali, turi praeiti ne mažiau kaip trys paros.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės