Vienos iš projekto iniciatorių, neišnešiotų kūdikių asociacijosNeišnešiotukas“ pirmininkės Astos Speičytės-Radzevičienės teigimu, prie akcijos prisijungsiančių dizainerių parama – kūrybiškas žingsnis, siekiantis atkreipti visuomenės dėmesį į neišnešiotumo problemas, ir svarbus įvykis visai ankstukų bendruomenei.

„Jau pirmojo paramos projekto etapo metu ankstukų bendruomenė sulaukė itin didelio visuomenės palaikymo. Kviesdami dizainerius prisidėti prie antrojo projekto etapo, raginame juos paremti ankstukus savo kūryba. Teigiamos drabužių kūrėjų reakcijos ir noras prisijungti prie projekto geradarių kuriant išskirtinio dizaino drabužius ankstukams – svarbi žinutė kiekvienam iš mūsų“, – sako Asociacijos pirmininkė.

A. Speičytė-Radzevičienė priduria, kad gimus kolekcijos idėjai profesionalų palaikymas buvo svarbus ir dėl to, jog kuriant drabužius patiems mažiausiems kūdikiams labai svarbios tampa net ir smulkiausios detalės.

„Ankstukų tėvai drabužius renkasi ypač atidžiai, nes mažiausi kūdikiai yra itin trapūs, jų oda labai jautri. Nekokybiška medžiaga ar nepatogi siūlė gali nemenkai suerzinti anksčiau laiko gimusio kūdikio kūną, sukelti alergiją ir kitus negalavimus. Būtent todėl juos kuriant reikalinga profesionalų pagalba“, – teigia asociacijos pirmininkė.

Laiku gimusio naujagimio ūgis būna apie 53 cm ir jis sveria apie 3,5 kg, tuo tarpu ankstukų ūgis dažnai siekia vos 28 cm. Pirmų drabužių ankstukui dažniausiai prireikia jam išmokus kvėpuoti, kai kūdikis iš inkubatoriaus perkeliamas į specialią šildomą lovą. Tuomet ankstuko ūgis siekia apie 42 – 46 cm, bet tokių mažų drabužių Lietuvoje rasti labai sunku. Pasak A. Speičytės-Radzevičienės, šios buitinės detalės kasmet vargina 1 tūkst. ankstukų šeimų, taigi speciali rūbų kolekcija palengvins daugelio jų buitį.

„Lietuvoje šeimai, kuri ilgus mėnesius kovoja su patirtu sukrėtimu, vis dar tenka sukti galvą ir dėl sunkiai prieinamų ankstukui būtinų produktų. Iki šiol ankstukų tėvams sudėtinga rasti tinkamo dydžio kepurę ar šliaužtinius, nes prekybos centruose ir netgi specializuotose prekybos vietose vos pasirodžiusios šios prekės akimirksniu išgraibstomos. Ankstukų drabužių kolekcija tėvams padės sutaupyti laiką, skiriamą spręsti buitinius klausimus, ir leis daugiau jo skirti mažiausiems Lietuvos kūdikiams“, – teigia Asociacijai vadovaujanti moteris.

Antrasis neišnešiotiems kūdikiams skirto paramos projekto „Ankstukai“ etapas, inicijuotas neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ ir kūdikių kosmetikos gamintojo „Johnson‘s Baby“, vyks kovo 1 d. – gegužės 3 d. visoje Lietuvoje. Ankstukus paremti bus galima perkant specialiu „Ankstukų“ akcijos ženklu pažymėtas prekes „Maxima“ prekybos centruose, aukojant akcijai skirtose dėžutėse prekybos centro kasose arba visus metus skiriant paramą SMS žinute numeriu 1670 ir pavedimu į sąskaitą. Pirmojo paramos projekto etapo metu ankstukams paaukoti 85 tūkst. litų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (31)