Kiek vėliau pasirūpinome ir lovyte. Naujos nusprendėme nepirkti, o panaudoti antikvarinę, kurioje užaugau ir aš, ir sesuo. Vyras nupirko bekvapio lako (jis kainavo 24 litus), švitrinio popieriaus (pora litų) ir per dieną lovelė buvo atnaujinta. Prekybos centro darbuotojas patarė: jei vaikiškas baldas buvo pagamintas daugiau nei prieš septynerius metus, senąjį lako sluoksnį reikėtų kruopščiai nušveisti. Esą tais laikais baldų gamybai dar buvo naudojamos sveikatai kenksmingos apdailos medžiagos.
Čiužinį pirkome naują. Išsirinkome tokį: iš vienos pusės grikių lukštų, iš kitos – kokoso pluošto. Už jį, pritaikius nuolaidą, mokėjome 67 litus.
Drabužiai – dovanų
Drabužėlių kūdikiui specialiai neieškojome. Daug jų padovanojo giminaičiai: šliaužtinukų, marškinėlių, miniatiūrinius džinsinius sijoną ir kelnes, striukytę. Iš viso – keli dideli krepšiai. Tad drabužių vaikui kol kas turime per akis.
Be to, tėvystės džiaugsmą jau patyrę pažįstami patarė daug neprisikaupti naujagimiams skirtų drabužių, nes mažyliai greitai auga ir nemažai jų net nespėja pasimatuoti.
Kitos smulkmenos
Patariama pasirūpinti, kad naujagimio kraityje būtų ausų ir nosies krapštukų, žirklutės bukais galais, vaikiškos kosmetikos, vaistinėlė su termometru, cinko tepalu, paracetamolio žvakute temperatūrai mažinti. Pientraukio su buteliukais ir maišeliais (pienui šaldyti), sterilizatoriaus, maistelio šildiklio, žaislų dar nepirkome.
Dėl radijo auklės taip pat nutarėme apsispręsti vėliau. Gardelio ir maitinimo kėdutės prireiks tik ketvirtą penktą mėnesį, todėl irgi neskubame jų ieškoti. Nešynę visų pirma norėčiau išbandyti skolintą. O gal ji vaikui visai nepatiks?