Į žemę sėklytes bei sudygusius daigelius sukasę vaikai džiaugiasi, kad vasarą galės krimsti žalumynus, gėrėtis uogų vėriniais ir spalvotais gėlių žiedlapiais savo žaliuosiuose sodeliuose.
„Kiekvienais metais vykstame pas jaunuosius daržininkus, kuriems talkiname lysvių ežiose, organizuojame veiklas, atveriančias augalų naudą, įvairovę bei grožį.“ - pasakoja viena iš akcijos organizatorių agrofirmos „Sėklos“ atstovė Ramunė Monkevičienė.
„Tam, kad atpažintume augalo veidą, reikia pažvelgti į jo lają, kuri yra gamtoje. Vaikščiojant mišku dažnai galite pastebėti, kad lapai tartum atsikartoja paties augalo formoje. Senovėje žmonės tą gerai matė, jie įžvelgė net augalo charakterį ir galėjo sulyginti su žmogaus. Pavyzdžiui rudens augalas – beržas: šviesus, draugiškas aplinkai, rudenį jo laja – auksinė, tad ir apie tokį žmogų buvo sakoma, kad jo galvoje vėjai švilpia, toks žmogus bus atviras ir kūrybiškas.“ - apie augalų ir žmogaus ryšį pasakojo Žaliojo maršruto metu globos namus bei ugdymo įstaigas lankiusi viena iš „Sodo meno avilys“ įkūrėjų, Danielė Šležienė.
Šių viešnagių metu vaikai išsiaiškino, kokie augalai tinka vieni kitiems į poras ir šalia vieni kitų vešliai auga bei stiebiasi aukštyn, o kokie kenkia ir pasodinti kartu meta iš kartėlio lapus.
Žaliųjų sodelių kūrimas jau tapo daugelio vaikų globos bei ugdymo įstaigų gražia pavasario tradicija, suburiančia ne vien jaunuosius daržininkus, tačiau ir savanorius, akcijos palaikytojus, įkvepiančius vaikams norą pažinti gamtą, tapti jos puoselėtojais.
Savo rankutėmis kapstydami lysves, į žaliosios aplinkos tyrinėjimus labiausiai įsitraukė Jonavos, Kaišiadorių, Kuršėnų, Jurbarko, Obelių, Alytaus, Molėtų bei Klaipėdos rajonuose susibūrę jaunieji daržininkai. Pasak organizatorių, tai daugiausiai 8–10 metų amžiaus vaikai, intuityviai dar nespėję atsiplėšti nuo to kas tikra ir gyva.
Smalsieji tyrinėtojai akcijos metu įrengė trisdešimt tris žaliąsias erdves – daugiausiai mokyklų kiemeliuose. Pasak organizatorių, akcijoje dalyvauja pačios įvairiausios įstaigos, tačiau visos jos turi bendrą bruožą – nori suteikti vaikams daugiau patirties, kuri praverstų jų tolimesniame gyvenime.
Pasibaigus akcijos „Žalia stotelė“ paskutiniams pavasario darbams bus laukiama rudens derliaus ir jo šventės, organizuojamos veiklos vaikams globos namuose, mokyklose, darželiuose. Prisidėti kviečiami visi norintys padėti ir kartu pasidžiaugti vaikų darbo vaisiais.