Viskas viename arba žaidimų aikštelė transformeris

Prekybos centro internete „Varlė.lt“ produkto vadovė Laura Aksomitaitė tiki, kad šiuolaikinį vaiką lauke gali išlaikyti arba būrys draugų, arba jo svajonių kiemas.

Kalbant apie lauko erdvę vaikų pramogoms, pirmiausia reikia išgirsti vaikų norus ir viziją, kurią tėvai turi suderinti atsižvelgdami į disponuojamą plotą, planuojamą investiciją ir vaikų amžių.

„Pasirinkimas, ko vaikas nori labiau – sūpynių ar čiuožyklos, greičiausiai nebus malonus nei vienam vaikui. Todėl reikia arba nusibrėžti konkretų biudžetą, arba ieškoti įdomesnių sprendimų. Auginantiems ne vieną vaiką, patariame skaičiuoti į priekį, nes kokybiška gali būti geresnė investicija nei kažkokie laikini, sezoniniai sprendimai“, – atsiųstame pranešime spaudai pasakoja žaislų ir prekių vaikams specialistė.

Tiesa, žaidimų aikštelė-namukas – pakankamai nemaža investicija, todėl pigesnė alternatyva kartais gali būti žaidimų palapinė-maniežas. Tokią palapinę dėl jos nedidelių matmenų ir lengvos konstrukcijos paprasta transportuoti ir pastatyti bet kokioje vietoje.

O patiems įrenginėjantiems žaidimų aikštelę, patariama planuoti ją taip, kad po kelių metų būtų įmanoma nesunkiai transformuoti iš žaidimams į sportui pritaikytą erdvę. Pavyzdžiui, nuimti sūpynes ir ten pritaisyti sporto gumas ar kitą inventorių. Tuomet tokia erdvė tarnaus ir bus naudojama ne kelis, o keliasdešimt metų.

Batutas = būstinė

Batutas

Greičiausiai niekas nesiginčys, kad sportas vaikui labai svarbus. Tačiau toli gražu ne visada pavyksta mažuosius sudominti konkrečia sporto šaka. Tinginių sporto karalius – batutas, ant kurio 10–15 minučių pašokinėjimas prilygta intensyviai treniruotei ant žemės. Žinoma, reikia laikytis saugumo reikalavimų, neleisti vienu metu šokinėti keliems vaikams, nepalikti vaikų šokinėti vienų ir t.t.

Batutas bet kada gali virsti puikia tvirtove ar būstine kūrybingiems vaikams. Pakanka uždengti batuto šonus medžiaga ir vieta po batutu virs slėptuve, iš kurios bus sunku „ištraukti“ vaikus. O batutus su apsauginėmis sienelėmis visada galima transformuoti į lovą po atviru dangumi.

Namelis medyje – nesenstanti klasika

Namelis medyje dažnai minima, tačiau retai išpildoma vaikų svajonė. Nenuostabu, nes jai įgyvendinti reikia ne tik resursų, nagingo tėčio, bet ir tinkamos erdvės. Tiesa, dažnai namelio medyje vizija šiek tiek prasilenkia su realybe, tad pradėti reikėtų nuo aiškaus plano ir realistinio savo galimybių įvertinimo. Kiekvienas vaikas turi skirtingą namelio viziją, tad statybas pradėti reiktų tik suderinus su juo.

„Pasiryžus įkurti tokią erdvę – būtina užtikrinti vaikų saugumą. Tai padėti padaryti gali profesionalų konsultacija, kuri įvertins projekto saugumą, patars, kokias medžiagas naudoti ir kaip geriausia pradėti statybas. Dabar žmonės pastato namukus pažiūrėję mokomuosius vaizdo įrašus „Youtube“, bet svarbu išlaikyti kokybės ir saugumo garantą“, – įspėja ekspertė.

Ji įsitikinusi, kad šis užsiėmimas gali padėti ne tik sukurti vaiko svajonių namus, bet ir padėti visai šeimai suartėti.

„Tai gali tapti šeimos projektu: tėtis padės pastatyti konstrukciją, mama – dekoruoti, o vaikai rūpinsis statybų eiga. Nameliai medyje gali būti įvairiausių formų, rūšių ir dydžių. Gali turėti hamaką, sėdmaišį ar net čiuožyklą – viskas priklauso nuo komandos užsidegimo“, – pasakoja L. Aksomitaitė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)