Ne tik prieš Kalėdas

Pasak vieno iš „Vaikų svajonių“ įkūrėjų Juliaus Gregorausko, mintis plėsti projektą kilo supratus, kokios skirtingos gali būti sunkiomis sąlygomis gyvenančių vaikų svajonės ir tikint, kad lietuviai noriai dalija gerumą: „Kiekvienais metais svajonių sąraše pamačius šiltą striukę ar žieminius batukus suspaudžia širdį – vaikai yra vaikai ir svajoti turėtų ne apie pirmos būtinybės daiktus, o apie tai, kas jiems suteikia begalinio vaikiško džiaugsmo. Taip kilo mintis sukurti „Vaikų svajonių“ broliuką – „Žiemos svajones“, kurias pildytume vos vaikams grįžus į mokyklos suolą. Tuomet iškritus pirmajam sniegui, sunkiomis sąlygomis gyvenantys vaikai jau turėtų šiltas striukes ir batus, tad galėtų be baimės džiaugtis žiema ir jos pramogomis.“

Kitas „Vaikų svajonių“ broliukas – „Svajonės po pamokų“. Projekto tikslas – pildyti tokias vaikų svajones, kurios padeda jiems tobulėti ir lavinti turimus talentus, rašoma pranešime spaudai. „Kas žino, galbūt iš mažylio didelėmis akimis žiūrinčio į pianiną ar baseiną ateityje išaugs naujasis Mocartas ar Rūta Meilutytė. Negalime sau leisti galvoti, kas būtų, jei būtų – svajones turime pildyti dabar“, – šypsosi J. Gregorauskas.

Tačiau naujieji projektai jokiu būdu neišstumia „Vaikų svajonių“. Pasak J. Gregorausko, Kalėdas norima palikti... dovanoms: „Galbūt ne itin praktiškoms, bet tokioms, apie kurias vaikai iš tiesų svajoja – lėlėms, radijo bangomis valdomiems automobiliams, pliušiniams meškiukams ir viskam, kas suteikia begalę džiaugsmo!“

Kreipiasi pagalbos

Vis dėl to, nusprendus plėsti projektą jo organizatoriai susidūrė su viena problema – laiko kokybiškai viskuo pasirūpinti trūkumu.

„Prie projekto jau prisijungė beveik 1000 socialinių darbuotojų, 200 savanorių ir per 30 žmonių komanda. Visą projekto laikotarpį jie dirba „laisvu nuo darbo“ metu – vakarais (ir naktimis), savaitgaliais, iš pietų pertraukos pavogtomis minutėmis nereikalaudami už tai jokio atlygio ir vedini tik noro daryti gera.

Tačiau projektui plečiantis supratome, kad tų „laisvų nuo darbo“ valandų nebeužteks – darbas su partneriais, savanoriais, dienos centrais užims visą darbo dieną (galbūt ir dar daugiau). Ir tam reikia bent vieno žmogaus, kuris apie projektą žinotų viską nuo A iki Ž ir galėtų koordinuoti visų darbą bei paskirstyti smulkesnes užduotis kitiems komandos nariams. Prašyti nemokamai dirbti kasdien apskritus metus negalime, tad pagalbos kreipiamės į visus svajonių pildytojus.“

Projektas „Vaikų svajonės“ negeneruoja jokių pajamų. Tad dabartinis jo organizatorių tikslas – surinkti metinį atlyginimą žmogui, kuris su „Vaikų svajonėmis“ ir jų broliukais dirbs kasdien ir rūpinsis, kad vaikų svajonės pildytųsi ne tik per Kalėdas. Jie tiki, kad su tokiu dideliu svajonių pildytojų būriu tai padaryti įmanoma. Prisidėti prie „Vaikų svajonių“ projekto plėtros galite

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)