„Šiuolaikinės vestuvės skiriasi nuo tų, kurios vykdavo prieš kelis dešimtmečius. Natūralu, kad keičiasi tradicijos ir žmonių požiūris į šventę. Šiuo metu daug dėmesio skiriama detalėms, kurios anuomet buvo visiškai nesvarbios. Šiuolaikines vestuves jau sunku įsivaizduoti be gėlių ir kitų puošybos elementų. Ne tik vestuvių, bet ir kitų švenčių puošybai skiriama vis daugiau dėmesio“, – pranešime spaudai sako floristė „Gėlių galerijos“ įkūrėja Inga Kavolynaitė-Gembickienė.

10 metų floristikos srityje dirbanti I. Kavolynaitė-Gembickienė papasakojo apie naujausias vestuvių floristikos tendencijas, pasidalijo patarimais, į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis vestuvines floristines dekoracijas, atskleidė nuosavo verslo subtilybes ir kurie – vyrai ar moterys – yra dažnesni gėlių pirkėjai.

Vaikystės pomėgis virto mėgstamu darbu

Kodėl floristika? Atsakymą į šį klausimą I. Kavolynaitė-Gembickienė randa prisiminusi vaikystę. „Man visada patiko gėlės, gamta ir kūryba. Užaugau mažame kaimelyje apsupta gamtos. Prisimenu, močiutė darželyje augindavo gėles, o aš paslapčia jas skindavau, iš jų rišdavau puokšteles, ir su drauge žaisdavome – aš būdavau gėlių pardavėja, o ji – pirkėja“, – prisiminimais dalijasi pašnekovė, kuri vos tik baigusi mokyklą vieną iš savo vaikystės pomėgių netrukus pavertė mėgstamu darbu – ėmė dirbti gėlių salone floriste-pardavėja.

„Per visus darbo metus teko dirbti trijuose gėlių salonuose, tačiau visada svajojau apie nuosavą verslą. Svajones pradėjau įgyvendinti prieš porą metų“, – pasakoja Inga, kuri su darbu derino ir sėkmingai baigė verslo vadybos ir viešojo administravimo studijas, specialiuose kursuose įgijo papildomų įmonės darbo organizavimo žinių.

Po lygiai žinių ir meninių gabumų

Pašnekovės manymu, floristika – viena gražiausių meno rūšių. Tai kartu ir amatas, kuris reikalauja kūrybingumo ir žinių. Jos manymu, žmogus, norintis sėkmingai dirbti šioje srityje, pirmiausia turėtų be galo mėgti gėles ir mokėti gražiai jas pateikti, turėti estetikos pojūtį, meninių gabumų, jam turėtų nestigti fantazijos. „Tačiau vien to neužtenka, nes reikia turėti ir atitinkamų žinių, kad galėtum dirbti profesionaliai ir kokybiškai. Tarp žinių ir meninių gabumų aš dedu lygybės ženklą“, – pažymi pašnekovė.

Kaip ir daugelyje meninių gabumų reikalaujančių sričių, floristikoje, Ingos nuomone, labai svarbu išsiskirti iš kitų ir rasti savitą braižą. „Tai visuomet buvo mano tikslas. Nenorėjau būti tiesiog paprasta gėlių pardavėja. Siekiau ir toliau siekiu tapti kūrėja, kurios darbai mėgstami ir vertinami klientų“, – sako pašnekovė.

Siekdama išskirtinumo savo kuriamas puokštes ji papildo įvairiais priedais, kuriuos galima rasti gamtoje. Vasaros metu pati augina įvairias vasarines gėles ir kitus augalus, jais papildo puokštes arba juos panaudoja kurdama dekoro elementus.

Puokščių kūrimas – tik viena iš daugybės veiklų

Manantieji, kad floristės darbas apsiriboja tik puokščių kūrimu, turbūt nustebs – I. Kavolynaitė-Gembickienė ne tik kuria įvairias puokštes, kompozicijas, gėlių dėžutes (žmonių itin mėgstamos gėlių dėžutės su skaniais priedais), gėlėmis dekoruoja vestuves ir kitas šventes, bet ir pati pristato gėles į pageidaujamą vietą, taip pat gamina popierines dekoracijas: fotosieneles, dideles pastatomas gėles, kurios tinka krikštynų ar kitų švenčių fotosesijoms. Žmonės kreipiasi į Ingą netgi šventėms prireikus momentinių fotoaparatų, palapinių.

Pašnekovė neslepia – dirbti nuosavame versle nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš šalies. „Pati esu atsakinga už visą savo veiklą: bendrauju su klientais, derinu užsakymus, užsakinėju reikiamas gėles, kuriu ir į reikiamą vietą pristatau puokštes, dirbu visus kitus smulkius darbus, – teigia I. Kavolynaitė-Gembickienė, kuri darbinę veiklą derina su dviejų mažų vaikų auginimu. – Derinti darbą ir šeimą, kai augini du mažus vaikus, nėra lengva. Be artimųjų pagalbos prižiūrint vaikus turbūt dirbti būtų daug sunkiau.“

Moteris sako, kad anksti atrasta mėgstama darbinė veikla jai suteikia labai daug – pirmiausia saviraišką, kūrybinę laisvę, džiaugsmą kurti ir kitas geras emocijas. „Kartu jaučiu ir didelę atsakomybę klientams, nes visuomet nerimauju ir jaudinuosi, ar užsakyta puokštė jiems patiks, ar atitiks visus lūkesčius. Ypač didelę atsakomybę jaučiu dėl vestuvinių užsakymų – juk gėlės tokioje šventėje yra vienas svarbiausių akcentų“, – sako floristė.

Nedidelis miestas – ne kliūtis verslui

Druskininkuose gyvenanti I. Kavolynaitė-Gembickienė teigia, kad šis miestas išties tinkamas floristikos verslui ir minčių ieškoti verslo galimybių didmiesčiuose jai kol kas nekyla: „Labai myliu Druskininkus. Man patinka čia dirbti. Nors tai nedidelis miestas ir jame yra nemažai gėlių salonų, bet man tai netrukdo vykdyti savo veiklos. Aplink Druskininkus gausu įvairių kaimo turizmo sodybų ir kitų puikių vietų vestuvėms bei kitoms šventėms švęsti. O kokie nuostabūs yra miesto santuokų rūmai! Dėl šių priežasčių daug žmonių renkasi vestuves švęsti būtent čia.“

Pasak klientų komplimentų dėl floristikos darbų originalumo sulaukiančios I. Kavolynaitės-Gembickienės, vienas didžiausių mažų miestų pranašumų – iš lūpų į lūpas sklindanti reklama, kuri yra pati efektyviausia. „Gražūs ir šilti atsiliepimai yra geriausia motyvacija dirbti ir įrodymas, kad einu tinkamu keliu ir kad mano kūryba patinka žmonėms“, – sako pašnekovė, kurios kurtuose darbuose gausu ryškių spalvų, dažnai netikėtų, tačiau akiai itin malonių skirtingų augalų rūšių ir spalvų derinių.

Panašu, kad ir pačios floristės gyvenimas ne ką mažiau spalvingas už jos kūrybą. „Šeima, mėgstamas darbas, tikslų siekimas ir svajonių įgyvendinimas – visa tai man teikia laimę ir daro gyvenimą spalvingą“, – teigia pozityvumo nestokojanti pašnekovė.

Žmonės vis labiau ima vengti kičo

Floristikos srityje dešimtmetį dirbanti I. Kavolynaitė-Gembickienė teigia, kad, kaip ir visose srityse, floristikoje mados ir tendencijos nuolat keičiasi. Pasak jos, tai ypač atsispindi vestuvinės floristikos, kitų švenčių dekoravimo srityje. Taip pat keičiasi sveikinimo puokščių dizainas, naudojamos naujos medžiagos, floristiniai priedai. Vis dėlto Inga savo kūryboje stengiasi kuo mažiau naudoti sintetinių priedų, juos pakeisti natūraliomis medžiagomis.

Pasak pašnekovės, ilgainiui keičiasi ir klientų poreikiai: „Pastebiu, jog žmonės tampa išrankesni teigiama prasme – jie dažniau renkasi originalias, stilingas puokštes, kompozicijas, pradeda vengti kičo. Žmonėms nebepakanka tiesiog įteikti bet kokių gėlių, jie nori nustebinti išties gražiomis gėlėmis.“

Viena iš naujovių, kurias pašnekovė panaudoja savo kūryboje, – dabar ypač madingos ir populiarios gėlių kompozicijos dėžutėse, kurias ji papildo įvairiais skaniais priedais.

Moterys gėles užsako dažniau

Paklausta, kas vis dėlto dažnesni gėlių pirkėjai – moterys ar vyrai, – I. Kavolynaitė-Gembickienė šiek tiek nustebina: „Nors iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad turėtų būti atvirkščiai, tačiau didesnę dalį – apie 70 proc. – mano klientų sudaro moterys. Vyrai užsakinėja daug didesnes ir įspūdingesnes puokštes, kurios dažniausiai būna skirtos nustebinti jų mylimosioms (jas itin malonu kurti, nors tai kartais reikalauja nemažai fizinių pastangų). Na o moterys užsakinėja visoms progoms, dažniausiai gimtadieniams, jubiliejams, vestuvėms.“

Tobula tai, kas paprasta

Kai kurie floristai nemėgsta vadinamųjų lauko gėlių ir renkasi tik tokias, kaip rožės, kalijos, orchidėjos ir pan. I. Kavolynaitė-Gembickienė, priešingai – teigia, kad vadinamosios lauko gėlės – jos mėgstamiausios. Ir išties pažvelgęs į Ingos puokštes nustembi, kad galima sukurti nuostabų grožį net ir iš mūsų laukuose mažai kieno akį patraukiančių augalų, puikiai suderinti juos su prabangesnėmis gėlėmis.

„Tiesiog dievinu vadinamąsias lauko gėlių puokštes. Man jos atrodo tobulos. Vasaros sezono metu tai – ideali puokštė bet kokia proga. Žinoma, jei einate į solidų jubiliejų, tada prabangesnių gėlių puokštė gal tiktų labiau, – teigia pašnekovė, paklausta, ar lauko gėlių puokštės tinka bet kokioms progoms, ir priduria: – Lauko gėlių stiliaus puokštes puikiai galima panaudoti net vestuvėse, ypač jei jos yra „rustic“ stiliaus ir vyksta kaimo turizmo sodyboje. Tokiais atvejais tai – tobulai šventės temą atitinkančios gėlės.“

Vestuvių floristika: tendencijos ir patarimai

Pasak I. Kavolynaitės-Gembickienės, vestuvių (ir ne tik) puošyboje dabar itin populiarios puokštės aukštose vazose, marsalos spalva ir pastelinės spalvos, bijūnai, bijūninės rožės. Šių metų spalva paskelbta žalia, todėl dekore itin populiarūs šios spalvos elementai. Taip pat mėgstami fotokampeliai, fotosienelės. Žinoma, ir klasika niekuomet neišeina iš mados.

Jauniesiems, patiems planuojantiems vestuves ir besirūpinantiems puokštėmis bei šventės puošyba, floristė pataria atsižvelgti į keletą esminių dalykų: „Renkantis nuotakos puokštę patarčiau atsižvelgti į aprangą (koks bus suknelės modelis, audinys, kaip ji bus dekoruota), į nuotakos išvaizdą (figūrą, ūgį), į sezoniškumą (geriausiai atrodo puokštės, pagamintos iš tam sezonui būdingų gėlių ir priedų), į šventės stilių.

Trumpiau tariant, puokštė turėtų derėti prie bendro nuotakos įvaizdžio. Taip pat svarbu, kad nuotakos ir liudininkės bei pamergių puokštės būtų suderintos tarpusavyje. Visas šventės dekoras turėtų būti vientisas. Renkantis gėlių dekorą patartina apsvarstyti, kas derės prie salės ar sodybos, kurioje vyks šventė.“

Gėlės – išreikšti daugybei skirtingų jausmų

Yra manančių, kad dovanoti gėles – banalu, neįdomu ir moters jomis nebenustebinsi. „Aš tikrai nemanau, kad gėlės gali būti banali dovana, – su tokia nuomone nesutinka I. Kavolynaitė-Gembickienė. – Kiekviena moteris nudžiunga gavusi gėlių. Jas galima dovanoti ne tik per gimtadienius ar kitas šventes – nudžiuginti galima ir be ypatingos progos. Gėlės gali tapti meilės, pagarbos, simpatijos, padėkos, atsiprašymo simboliu.“

Pašnekovės manymu, nebūtinai tam reikia prabangių ir brangių gėlių – pavasarį ar vasarą galima patiems sukurti nuostabių puokščių, kompozicijų iš to, ką matome aplink. „Gražiausi dalykai yra paprasti ir natūralūs“, – įsitikinusi floristė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)