Svarbiausia – volframo karbido lydinio sudėtis

Ko gero, nustebsite sužinoję, kad vien pavadinimas „volframo karbidas“ dar negarantuoja, kad gausite ilgaamžį, nesibraižanti ir nejuoduojantį žiedą. Rinkoje galima rasti įvairiausių volframo karbido variacijų, tad norint įsigyti geros kokybės žiedą būtina pasidomėti, kokia yra konkreti lydinio sudėtis. Vienintelis būdas sužinoti tikrą žiedo sudėtį – ES išduodami sudėties sertifikatai, todėl nebijokite pardavėjo pareikalauti sertifikatų ir atidžiai juos peržiūrėkite.

Sudėties sertifikatai svarbūs, nes volframas išgaunamas iš volframo rūdos, kurioje būna ir kenksmingų priemaišų. Šių priemaišų šalinimas – sudėtingas ir brangus procesas, todėl lydiniams dažnai naudojamas pigus, tačiau ne visai išvalytas volframas. Dažniausiai randama molibdeno, alavo, švino, bismuto, arseno, fosforo, stibio, mangano ir kt. priemaišų. Dėl jų volframo karbido žiedai gali ne tik pakeisti spalvą ir savybes, bet ir pakenkti žmogaus sveikatai.

Kita svarbi volframo karbido žiedų sudėties dalis – metalai, naudojami volframui ir angliai surišti. Dažnai rinkoje pasitaikantis kobaltas mažina volframo karbido žiedų atsparumą aplinkos poveikiui ir šie žiedai dažnai reaguoja su žmogaus oda ir sukelia bėrimą. Šiuo atveju nikelio ir chromo junginys kur kas geresnis pasirinkimas, nes volframo karbido lydinyje šie metalai jungiasi tarpusavyje ir didina viso lydinio atsparumą aplinkos poveikiui bei korozijai.

Aukso ar juodos spalvos volframo karbido žiedai?

Natūrali volframo karbido spalva – pilka. Jei lydinyje naudojama daugiau nikelio – išgaunamas tamsus volframas, kurio spalva primena plieną. Jei daugiau chromo – šviesus, primenantis platiną. Norint išgauti juodą ar aukso spalvą volframo lydinys elektrocheminiu būdu dengiamas kitais metalais. Tačiau dengti naudojami metalai visada yra silpnesni už patį volframo karbidą, todėl laikui bėgant ima braižytis ir pilkėja. Gamintojai teigia, kad dengti žiedai savo išvaizdą išlaiko1-3 metus, todėl norint ilgaamžio žiedo geriau rinktis tradicinį pilkos spalvos volframą.

Jei vis dėlto labai norisi aukso spalvos žiedo – rinkitės modelius, kuriuose spalva dengiama žiedo viduryje padarytame griovelyje. Tokiu atveju dengta vieta yra giliau ir apsaugoma nuo braižymosi.

Ar neiškris akutės?

Volframo, kaip ir kitų metalų žiedai, gali būti su akutėmis, tačiau kaip žinoti, ar laikui bėgant akutė neiškris? Svarbiausia – įsitikinti, ar akutė įstatyta naudojant tinkamą technologiją. Ko gero, nė nereikia sakyti, kad įklijuota akutė ilgai savo vietoje neliks, todėl joms įstatyti naudojama valcavimo technologija. Akutė dedama į specialų kito metalo krepšelį, vėliau įspaudžiama į iš anksto paruošta kiaurai per visą žiedą einančią skylutę.

Norėdami įsitikinti, kad akutė įstatyta šiuo būdu, apžiūrėkite, ar aplink ją nesimato tarpelių, papilkėjimo, taip pat vidinėje žiedo pusėje turi matytis akutė ir krepšelio dalis. Jei akutė įklijuota – dažniausiai nematysite jokio krepšelio arba vidinėje žiedo pusėje nebus skylutės. Taip pat kartais metalo krepšelis su akute įklijuojami, o ne valcuojami į žiedą – tokiu atveju aplink krepšelį matysite tarpelius.

Pabaigai

Volframo karbidas – išties unikaliomis savybėmis pasižymintis lydinys. Žiedai iš šio metalo – itin išskirtiniai ir niekada neliks nepastebėti. Nusprendę įsigyti jų nebijokite domėtis, klausti pardavėjų, kad išsirinktumėte pačios geriausios kokybės volframo karbido žiedus, kurie savo spindesiu jus džiugintų daugelį metų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)