Taip stiprioji lytis save kankindavo dėl vienos priežasties – kurį laiką buvo manoma, kad pėdos dydis tiesiogiai susijęs su varpos ilgiu: tad kuo didesnio dydžio batus avintis vyrukas atpėdindavo į pasimatymą, tuo ilgesnį vyriškumo simbolį, tūnantį jo kelnėse, moterys piešdavo savo fatazijose.

Po to, kai Londono universiteto mokslininkai, į pagalbą pasitelkę 100 vyrų, įrodė, jog pėdos dydis niekaip nesisieja su penio ilgiu (manoma, jog kur kas tiksliau vyriško pasididžiavimo dydį galima nuspėti iš rankos pirštų – jei bevardis pirštas bus ilgesnis už rodomąjį, vadinasi, didelė tikimybė, jog ir falas bus įspūdingų matmenų) mažesnių pėdų savininkai lengviau atsiduso – kojinių į batus kišti nebeprireiks.

Ir vis dėlto mokslininkai nenurimo ir pamėgino pėdos dydį susieti su kai kuriais parametrais. Pavyzdžiui, vyro gyvenimo trukme. Dar 2009 metais grupė Švedijos mokslininkų, analizuodami įvairius duomenis, paskelbė įdomias išvadas: ilgiau gyvena žmonės, turintys normalaus dydžio pėdas, o labiausiai pasisekė tiems, kurie avi 44 dydžio avalynę – jų gyvenimo trukmė gali siekti nuo 75 iki 82 metų.

O štai avintiems 45 dydžio batus prognozuojama gyvenimo trukmė sutrumpėja keliais metais – nuo 74 iki 79 metų. Tačiau tai dar yra neblogas rezultatas lyginant su 39-40 dydžio batus avinčiais vyrais – jiems atseikėta gyventi 64-69 metus. Žinoma, visais atvejais turima mintyje, kad vyrai gyvens sveikai, be žalingų įpročių.

Gali atrodyti keistai, tačiau vyrai, avintys 40-42 dydžio batus, yra labiau linkę saugoti ištikimybę nei vyrukai su didelėmis pėdomis – bent jau taip paaiškėjo po pažinčių tinklapio „Illicit Encounters“ apklausos.