Neseniai Turkijos mokslininkai nustatė, kad apipjaustymas gali atitolinti orgazmą. Vyrai matavo orgazmo pasiekimo laiką prieš ir po apipjaustymo, antru atveju orgazmo pasiekimas užtruko 20 sekundžių ilgiau. Mokslininkai pažymi, kad šis nedidelis skirtumas neturėtų daryti įtakos apipjaustymo ar priešlaikinės ejakuliacijos gydymo metodo pasirinkimui. Kiti mokslininkai teigia, kad be apyvarpės penis tampa mažiau jautrus – tai paaiškina orgazmo uždelsimą, tačiau nuomonės šiuo klausimu išsiskiria.
Danijoje atliktas tyrimas parodė, kad žmonos, kurių vyrai buvo apipjaustyti, dažniau skundžiasi dėl problemų lovoje, įskaitant orgazmo pasiekimo problemą. Anot „Men‘s Health“ patarėjos sekso klasimais Debby Herbenik, tame gali būti tiesos. Knygoje „Sex Made Easy“ ji taip aprašė tam tikrus pojūčius: „Aš jaučiau, kaip jo apyvarpė trinasi į makšties sienelę sekso metu. Tai man buvo naujas pojūtis, ir tai buvo nuostabu... Jo dėka man buvo daug paprasčiau pasiekti orgazmą lytinio akto metu“. Tai nereiškia, kad moterys teikia pirmenybę neapipjaustytiems, kaip ir visa kita, kai kalbame apie seksą - individualūs poreikiai ir anatominės savybės pas kiekvieną yra skirtingi. Tačiau kai kurioms moterims vyro apyvarpė iš tiesų sukelia daugiau pojūčių.
Tačiau prieš nusimenant dėl prieš tai aptarto punkto, verta žinoti, kad mokslininkai nustatė, jog apipjaustytiems vyrams prostatos ir penio vėžio rizika sumažėja. Po apyvarpe gali vystytis uždegiminiai procesai ir kitos bėdos, tokios, kaip papilomos virusai, o tai skatina navikų augimą. Ir vis dėlto tai nereiškia, kad apipjaustymas naudingas visiems vyrams. Prezervatyvas saugo nuo lytiniu keliu plintančiu ligų, o penio higiena (dušas po sekso) – nuo uždegimo.
Viename Baltimorėje atliktame tyrime vyrai, turėję kontaktą su ŽIV infekuotais parteriais, du kartus rečiau užsikrėsdavo šiuo virusu, jei būdavo apipjaustyti. Mokslininkai dar kol kas negali nustatyti tikslios priežasties, tačiau pagal vieną iš teorijų, virusas geriau prasiskverbia pro apyvarpę nei per patį penį. Dar viena teorija: apyvarpė gali plyšti sekso metu, kas leidžia virusui lengvai patekti į organizmą. Apyvarpėje bakterijoms ir virusams yra nesudėtinga daugintis. Tačiau kaip ten bebūtų, apipjaustymas negali būti prezervatyvo pakaitalu ir 100 proc. negarantuoja apsaugos nuo lytiškai plintančių ligų. Taigi, gumyte reikia naudotis visais atvejais.
Pasak Herbenik, neapipjaustytieji sunkiau susitvarko su prezervatyvu. Apyvarpė trukdo jį užsidėti, jis susivynioja viduje ir trinties metu netgi gali nusmukti. Jei esi neapipjaustytas, pabandyk naudoti didesnius prezervatyvus. Apnuogink galvutę prieš užsidėdamas gumytę, kai ją užsimausi, grąžink apyvarpę į vietą prilaikydamas prezervatyvą. Tai leidžia odai lengvai judėti proceso metu. Jei pajausi, kad prezervatyvas smunka, sustok ir pataisyk jį.