Po žemės drebėjimo dar 170 alpinistų buvo evakuoti iš Everesto pietų šlaito dėl tolesnių lavinų griūčių pavojaus, Kinijos valdžia saugumo sumetimais uždarė priėjimą iš Tibeto pusės.

Pirmuoju žmogumi, mėginusiu įkopti į viršukalnę iš karto po katastrofos, buvo 33 metų japonų alpinistas Nobukazu Kuriki. Sportininkas nusprendė pakilti į kalną rugpjūtį, nežiūrint į tai, kad praeitas jo mėginimas tapo tragedija: kopdamas į Everestą Kuriki įkrito į 8 metrų gylio duobę ir praleido ten, gulėdamas sniege, dvi dienas. Jo gyvybę pavyko išgelbėti, tačiau teko amputuoti devynis rankų pirštus.

Naujas Kuriki bandymas užkariauti pasaulio viršūnę taip pat buvo nesėkmingas: alpinistas dėl stipraus vėjo ir didelio kiekio sniego buvo priverstas anksti atsisveikinti su svajone pasiekti viršukalnę. Po nesėkmingo žygio jis pareiškė, kad būtų žuvęs, jei būtų toliau tęsęs kopimą.

2015 metai pagal aukų skaičių gerokai pranoko 1996-uosius metu, kuomet dėl nepalankių oro sąlygų, įrangos gedimo ir aukštumų ligos žuvo 15 alpinistų, svajojusių pasiekti Everestą. Aukščiausia pasaulio viršūnė buvo neįveikta po ilgos pertraukos – prieš tai Everesto niekam nepavyko įveikti 1974-aisiais.
Šiandieniniais duomenimis, iš 6958 alpinistų, ketinusių įkopti į Everestą, žuvo 275.