Jei tau nustatė diagnozę „erekcinė disfunkcija“ (ED), tu labiausiai nerimauji dėl to, kaip „pastatyti“ savo penį. Tačiau tai pat derėtų išsiaiškinti, kokia viso šito priežastis, beje, juk kalbame ir apie viso kūno bendrą sveikatą, rašo leidinys Men's Health“.
Toronto universiteto (Kanada) mokslininkai išsiaiškino, kad vyrams su ED du kartus didesnė tikimybė susirgti diabetu, kuris nebus anksti diagnozuotas. Be to, tarp vyrų nuo 40 iki 60 metų amžiaus turinčių ED sergančių diabetu yra beveik kas penktas.
„Diabetas, jei jo negydysime, gali sukelti rimtą žalą kraujagyslėms ir nervams, o tai priveda prie erekcinės disfunkcijos“ – aiškina tyrimo vadovas Seanas Skeldonas. Tu, greičiausiai, galvoji, kad tau aišku, ar sergi diabetu, ar ne. Tačiau problema tame, kad daugeliu atvejų ši liga neturi aiškiai matomų simptomų. Tu papračiausiai dažniau jautiesi pavargęs arba dažniau vaikštai šlapintis į tualetą. Taigi ED gali būti pirmas iš tikrųjų rimtas ligos rodiklis.
Todėl atmink: jei turi problemų su erekcijos pasiekimu ar jos išlaikymu, užirašyk pas gydytoją – pasakyk jam, kad įtari diabetą. Gydytojas, greičiausiai, patikrins rizikos veiksnius - aukšto kraujo spaudimo ir cholesterolio kiekio, antsvorio, paveldimumo – ir paskirs atlikti kraujo tyrimą. Jei cukraus kiekis kraujyje bus didesnis nei 126 mg į decilitrą, reiškia, jog sergi diabetu. Nuo 100 mg iki 125 mg/dl reiškia, kad yra padidinta rizika susirgti šia liga ateityje.
O jeigu cukraus keikis bus mažesnis nei 100 mg/dl, gydytojas gali papildomai paskirti atlikti gliukozės toleravimo tyrimą, kuriuo tikrinamas cukraus kiekis kraujyje keletų ryto valandų metu. Šis testas kartais parodo atsparumą insulinui, kuris pasirodo dar anksčiau nei kraujo tyrime. Bet kokiu atveju, atlikęs tyrimą, tu galėsi susitvarkyti su problema, kol ji nepavirto rimtu diabetu.