Ne tik verslininkas, bet ir išradėjas, kuriam priklauso 161 JAV patentas. Galiausiai, vienas turtingiausių žmonių visų laikų istorijoje, kuris po mirties didžiąją dalį savo turtų paliko “Ford Foundation” organizacijai. Šiandien pateikiame septynias pamokas, kurių gali pasimokyti kiekvienas pasaulio verslininkas!
Tarnaukite kitiems
“Absoliučiai ties tarnavimu kitiems susikoncentravusiam verslui nereikia jaudintis dėl pelno – nes jis bus gėdingai didelis”
Sėkmės paslaptis slypi tarnavimas kitiems! Visi daug pasiekę pasaulio žmonės sukūrė kitiems tam tikrą vertę. Kuo daugiau vertės sukūrė – tuo sėkmingesniais tapo. Turto šaltinis – kiti žmonės. Henry Fordas kartą pasakė: “Turtas, kaip ir laimė, nėra įgaunama tiesiogiai. Jis ateina kaip šalutinė tarnavimo kitiems pasekmė.” Taigi, kam jūs tarnaujate bei kam kuriate vertę?
Susikoncentruokite
“Nėra žmogaus, kuris negalėtų padaryti daugiau nei aš”
Jūs tiksliai negalite apibūdinti savo potencialo, nes niekuomet nesutelkėte visų savo pastangų ties viena užduotimi. Praleidžiate valandą darydami tą, tris valandas darydami aną, tačiau niekuomet nesukoncentravote viso savo dėmesio ties viena vienu tikslu. Kai sukoncentruojate visą savo gyvenimą, neįmanoma dalykai tampa įmanomi. Tad, koncentruokitės ir padarykite daugiau nei manėte galintys.
Būkite produktyvus
“Mano stebėjimais, vieni žmonės išsiveržia į priekį tam tikru metu, kai tuo tarpu kiti žmonės švaisto turimą laiką”
Mes visi turime 24 valandas paroje, tačiau vieni tampa sėkmingi, o kiti patiria nesėkmę. Kodėl taip yra? Pagrindinė priežastis yra ta, jog pirmieji sugeba kontroliuoti savo dieną, kai kiti yra kontroliuojami dienos. Pirmieji diktuoja sąlygas savo dienai, antrieji leidžiasi diktuojami dienos darbų. Jeigu tapsite sėkmingi, taip yra todėl, kad sugebate produktyviai praleisti savo laiką. Taigi, ar sugebate?
Spręskite problemas
“Dauguma žmonių eikvoja savo laiką ir energiją problemų aštrinimui, kai tuo tarpu kiti tiesiog išsprendžia problemas”
Jums bus atlyginta tik už tas žmonių problemas, kurias išsprendžiate. Ar jūs sprendžiate kažkokias problemas? Jeigu imatės didelės vyraujančios problemos, būsite stipriai apdovanoti. Jeigu mažas – ir atlygis laukia ne itin didelis. Jeigu išsprendžiate problemas keliems žmonėms, jūsų užmokestis bus mažas. Jeigu išsprendžiate problemą, su kuria susiduria visi – tapsite labai turtingas.
Nėra nieko sudėtingo
“Nėra sunkaus darbo, jei išskaidote jį į smulkesnes užduotis”
Henris Fordas sakė: “Nėra didelių problemų; yra tiesiog daug mažų problemų.” Kai pagalvoji apie tai.. supranti, kad tai tiesa, nėra nieko “ypatingai sudėtingo”. Į aukštą kalną lipate žingsnis po žingsnio ir kiekvienas šis žingsnis nėra ypatingai sunkus. Sunkiausia yra išlikti nuosekliu ir laikytis pasirinkto tikslo.
Nepamirškite savo tikslo
“Kliūtys atsiranda tuomet, kai nukreipiate savo dėmesį nuo tikslo”
Niekuomet neužmirškite savo tikslo! Būtent tikslas sukelia didžiausią motyvaciją ir būtent tikslas suteikia stiprybės tęsti kelionę. Jūs turite nuolatos prisiminti, kuo norite būti. Turite matyti galutinį savo pasiektų tikslų vaizdą. Turite patirti tikslą dar savo vaizduotėje, t.y. dar jo neįgyvendinus.
Galvokite!
“Galvojimas yra sunkiausias darbas iš visų – todėl tiek nedaug žmonių juo užsiima”
Būtent svarstymo stadijoje jūs ruošiatės ir tai yra sunkiausias darbas, t.y. kai bandote išsiaiškinti visus tuos smulkius niuansus ir “šlifuojate” veiklos planus. H. Fordas sakė: “Prieš visa kitą, pasiruošimas darbui yra sėkmės paslaptis.” Ar jūs pasiruošę? Ar jūs viską apgalvojote pakankamai gerai?