Jo darbo kabinetas Mineapolyje yra kurį laiką yra uždarytas, o prie jo durų guli krūvos minkštų žaislinių liūtukų bei kabo plakatai, smerkiantys Cecilio žudiką. Odontologas, kuris internete be paliovos keikiamas, jau kurį laiką nesirodo viešumoje, tačiau artimiausiu laiku jo gali laukti itin rimti nemalonumai.

Prie Walterio Palmerio odontologijos kabineto. Vida Press nuotr.

Amerikoje po reikalavimu Walterį Palmerį išduoti Zimbabvės teisėtvarkos pareigūnams, jau pasirašė 140 tūkstančių piliečių. Amerikos įstatymai numato, jog jei peticija surenka 100 tūkstančių parašų, valdžia turi į ją reaguoti ir duoti atsakymą.

Du Zimbabvės piliečiai, padėję amerikiečių medžiotojui iš Zimbabvės Hwange nacionalinio parko išvilioti (parke medžioklė yra draudžiama) ir nušauti žinomiausią šalies liūtą, stos prieš teismą – jiems gali būti skirta laisvės atėmimo bausmė iki dešimties metų. Gali būti, kad Zimbabvės teisme nuosprendį išgirs ir amerikietis.

Walteris Palmeris. Vida Press nuotr.

Pasaulį sukrėtusi drama įvyko birželio pabaigoje-liepos pradžioje. Trylikametis liūtas Cecilis, tikra Hwange parko puošmena ir turistų numylėtinis, buvo nušautas prie parko ribos, kur jis buvo priviliotas paskerstu gyvūnu, pririštu prie medžiotojų automobilio.

Medžiotojo tapatybė buvo greitai nustatyta - paaiškėjo, kad Cecilį nušovė amerikiečių odontologas Walteris Palmeris, kuris jau ir anksčiau pasižymėjo panašiu „žygdarbiu“. 2008 metais Walteris Palmeris prisipažino, jog Viskonsino valstijoje nušovė juodąją mešką. Visą kaltę teisme jis suvertė savo palydovams, tvirtindamas, jog jie jam teigė, kad šio gyvūno medžioklė yra legali. Tą kartą teismas jam skyrė metus laisvės atėmimo sąlyginai.

Walteris Palmeris prie sumedžiotų gyvūnų. Vida Press nuotr.

Šį kartą Walteris Palmeris taip pat teisinasi, jog už medžioklės licenciją jis sumokėjo 50 tūkstančių JAV dolerių ir buvo tikras, jog jo palydovai yra sutvarkę visus dokumentus, reikalingus liūto medžioklei.

Pati medžioklė virto tikra drama – prie medžiotojų pakišto grobio prisėlinęs liūtas buvo sužeistas iš arbaleto paleista strėle. Žaizda nebuvo mirtina ir Cecilis sugebėjo pasprukti, tačiau po 40 valandų vėl buvo užtiktas ir šį kartą medžiotojas jau griebėsi šautuvo. Greičiausiai tik nušovę liūtą, medžiotojai suprato, kad nusitaikė ne į tą žvėrį. Ceciliui buvo nupjauta galva, tačiau antkaklio su įtaisytu GPS signalo davikliu (Cecilis buvo mokslininkų tyrimo objektu), jie neužtiko, tad liūto palaikai buvo greitai rasti.

Liūtas Cecilis. Vida Press nuotr.

Cecilis buvo keliolikos liūtukų tėvas, tad didžiausia drama, matyt, dar laukia. Specialistai aiškina, kad nauju gaujos vadu tapęs liūtas greičiausiai užmuš Cecilio liūtukus. „Gamta jau taip surėdyta, kad dabar gauja turės naują vadą, kuris užmus liūtukus, kad patelės vėl pajustų instinktą, norą turėti palikuonių ir taip pratęs giminę. Štai čia slypi didžiausia tragedija“, - sako liūtų elgsenos specialistai.