Pamirškite Marloną Brando ir jo romantizuotą baikerio vaidmenį kultinėje juostoje „The Wild One“. Dabar Jungtinėse Valstijose (ir ne tik) vyksta tikras karas, kuriame šaudomasi tikrais ginklais ir žūsta žmonės. Baikerių gaujos jau seniai nusimetė kitos kultinės juostos „Easy Rider“ suformuotą padykusių klajūnų kaukes ir šiandien jau labiau asocijuojasi su globaliais tarptautiniais tinklais, kurie kovoja dėl įtakos šešėliniame narkotikų, prostitucijos ir ginklų pasaulyje.

Tad jei norite labiau suprasti, kokios yra baikerių gaujų (nemaišykite su taikiais keliautojų ir motociklų mylėtojų klubais) šiandieninės aktualijos, išmeskite senas vaizdajuostes ir pradėkite žiūrėti serialą „Sons of Anarchy“.

Tačiau grįžkime į Veiką, stovėjimo aikštelę prie baro „Twin Peaks“, kur suvažiavo keli šimtai baikerių iš kelių gaujų – savo „žygdarbiais“ jau pagarsėję „Bandidos“ bei jiems oponuojantys „Cossacks“ ir „Scimitars“, sudarę bendradarbiavimo aljansą su „Hell's Angels“.

Tarp versijų, kodėl kilo susišaudymas, minima ir tokia: baikeriai susikivirčijo dėl vietos, kur norėjo pastatyti savo motociklus. Tačiau kur kas realiau skamba versija, kad gaujos siekė išsiaiškinti ir susitarti dėl įtakų sferų, o nepasiekus susitarimo ir buvo išsitraukti ginklai. Konflikto pasekmės liūdnos – 9 baikeriai mirė nuo šautinių žaizdų, o 170 buvo sulaikyti. Ir, panašu, kad tai dar tik pradžia.

Iki susišaudymo Teksase, daugiausia aukų nusinešęs baikerių karas, dar vadinamas „Didžiuoju Šiaurės baikerių karu“, 1994-1997 metais vyko Danijoje, Švedijoje, Norvegijoje ir Suomijoje, kuomet dėl įtakos kovoję vietos klubai, priklausę „Hell's Angels“ ir „Bandidos“aljansams, gerokai pašiurpino visuomenę. Dvylika žuvusių (tarp jų – vienas civilis) ir 96 sužeisti - tokia šio karo statistika.

Dabar gi karo veiksmai sugrįžo į Ameriką, šalį, kurioje ir gimė dvi garsiausios gaujos. 1948 metais Kalifornojoje susiformavęs „Hell's Angels“, be abejo, yra žinomiausias pasaulyje baikerių klubas, turintis 425 chapterius (filialus) 50-yje pasaulio valstybių. „Bandidos“ gimė 1966 metais Teksaso valstijoje ir šiandien turi 210 filialų 22-iose pasaulio šalyse.

„Bandidos“ darė didžiulę įtaką kitiems Teksaso baikerių klubams ir kontroliavo, kad be jų žinios jie neužsiimtų „rimtais dalykais“. Tad žinia, kad „Cossacks“ derasi su „Hell's Angels“ galėjo tapti rimtu smūgiu jų autoritetui. Mėginimas iš „kazokų“ atimti liemenes su skiriamaisiais ženklais, baigėsi mirtinu konfliktu ir naujo karo nuojauta.

Tačiau, kaip pažymi Amerikos žiniasklaida, tai yra tik maža dalis to, kas slypi pogrindyje. Specialios tarnybos pateikė gluminančius skaičius – Amerikoje priskaičuojama daugiau nei 300 su įstatymu vengiančių draugauti baikerių gaujų, o bent aštuonios jų turi labai rimtą svorį ir pasaulio kriminalinėje arenoje - tai jau minėti „Bandidos“, „Hell's Angels“, „Black Pistons“, „Mongols“, „Outlaws“, „Pagans“, „Sons of Silence“ bei „Vagos“.