Pažastys – natūralus kūno temperatūros reguliatorius, per kurį šalinamas prakaitas. Plaukai šioje zonoje yra filtras, kuris trukdo patekti bakterijoms į organizmą, nusėsti dulkėms ant limfmazgių ir netekti drėgmės. Tačiau didelis plaukuotumas didina riziką susikaupti pažastyse daug drėgmės, o drėgna, šilta terpė – palanki dirva veistis mikrobams.

Be to, neskustos pažastys kur kas greičiau suprakaituoja nei nuskustos. Prakaito veikiamos bakterijos dauginasi, tai ir yra nemalonaus kvapo priežastis. Šalinant plaukus žymiai sumažėja tikimybė daugintis mikrobams, taigi ir nemalonaus kvapo bus mažiau.

Tad kaip elgtis? Visų pirma, orientuokitės pagal individualius duomenis – odos būklę, alerginius, dermatologinius susirgimus, reakciją į plaukų šalinimą ir t. t. Šiuo atveju paisyti vien estetinių sumetimų nepakanka. Jei yra kokių nors medicininių priežasčių, galima patrumpinti plaukelius žirklėmis.

Ką galvoja moterys?

Čekijos mokslininkų tyrimų duomenimis, skustų vyrų pažastų prakaito kvapas moterims atrodo malonesnis nei neskustų pažastų prakaito kvapas. Pažymėtina, kad tyrimo metu moterys nežinojo, kokį pavyzdį uosto, bet neskustų pažastų prakaito kvapo praktiškai nepakęsdavo.

Mokslininkai mano, kad tai evoliucijos padarinys. Moterims ima patikti švelnesni vyriški kvapai ar dirbtiniai kvapai (dezodoranto, tualetinio vandens), nors gamtoje numatyta teigiama reakcija būtent į natūralų prakaito kvapą. Regis, asmeninės higienos klausimais evoliucija logiška, kaip ir techninis progresas.

Neskustos pažastys kai kurioms moterims – estetiškai nepriimtinas reginys, o kitoms – absoliučiai normalus vyro kūno atributas. Taigi galutinį sprendimą, skusti ar neskusti pažastis, vyrui teks priimti pačiam.