Kasdien, nuo 16val., uteniškiai šalia „Aikštės kepyklėlės“ durų randa pakabintus maišelius su pačiais įvairiausiais kepiniais. Vieną dieną jų palikti pavyksta daugiau, kitą dieną – mažiau, tačiau tradicija nelaužoma niekada.

„Idėja kilo, kai mes įsigijome kepyklėlę prieš beveik tris metus. Beveik nuo pat pradžių tai darau, kiekvieną dieną, kadangi dabar tai galiu daryti. Kai anksčiau dirbau transporto srityje, ta galimybė buvo labiau apribota“, – pasakoja T. Kirmonas.

Nors kepinius praeiviai tikrai pasiima, tačiau akistatos privengia, elgiasi nedrąsiai.

„Kad užeitų į vidų ir paprašytų – tokių žmonių yra vienetai. Dabar gal drąsesni, kadangi būna tamsesnis laikas, tačiau dienos metu privengia“, – sako kepyklos savininkas.

Pasitaiko ir piktnaudžiaujančių, tačiau tokių žmonių, anot pašnekovo, yra visur, tad jis stengiasi pasidžiaugti tais, kuriems tai iš tiesų svarbu.

„Matau kartais, kas pasiima, tai būna gera, kai suprantu, kad ima tie, kuriems to reikia“, – džiaugiasi T. Kirmonas.

Ar kiti verslai turėtų pasekti šiuo pavyzdžiu?

Dažnai tenka girdėti, kad verslai prisideda prie įvairių gerumo akcijų, aukoja pinigus labdaros organizacijoms, tačiau, nors tokie atvejai taip pat yra labai sveikintini, pasigendama pastovių veiksmų, kuriuos verslai atliktų kiekvieną dieną.

„Yra verslų, kurie prisideda prie gerumo akcijų finansiškai, matau, kai parodo per televiziją. Finansiškai prisidėti aš nesu linkęs, kadangi klausimas, kur pinigai iš tiesų nukeliauja, tačiau tai, ką gaminu, tuo galiu prisidėti. Kalbant apie kitus verslus, tai yra kiekvieno darbdavio, savininko atsakomybė – jeigu tu geriau gyveni ir gali šiek tiek prisidėti prie to, tai galima tą daryti, juk finansiškai net nenukentėsi. Tu dirbi tą darbą, vadinasi tu gali dalintis su kažkuo“, – skatino T. Kirmonas.

Jis teigia, kad praėjusios dienos kepinių kitą dieną pirkėjams jis nesiūlo, nuolaidų vakarais taip pat netaiko ir likusius kepinius išdalija.

„Aikštės kepyklėlė“

„Nebūna pas mane prikabinta po kelis kilogramus, bet bent po kelis maišelius aš stengiuosi pakabinti kiekvieną dieną. To galėtų būti daugiau, jeigu verslai galėtų, nuo to būtų visiems lengviau. Aš darau ne dėl to, kad kažkas darytų taip pat. Kiekvienas mes darome tai, ką turime – gal man taip buvo skirta. Aš to labai nesureikšminu“, – sakė jis.

Prie iniciatyvos prisideda ir pirkėjai

„Aikštės kepyklėlės“ savininkas pripažįsta, kad gerumas tikrai yra užkrečiamas ir kepyklos lankytojai taip pat noriai prisideda prie iniciatyvos, prašydami įsigyti kepinių tam, kad galėtų juos pakabinti ir tokiu būdu padovanoti kitiems.

„Yra dalis žmonių, kurie nuperka lauknešėlį ir prašo pakabinti. Mano poelgis naudą duoda ne tik gaunantiems iš to kažką“, – džiaugiasi kepyklos savininkas.

Norite išsakyti savo nuomonę ar pranešti naujieną? Kviečiame rašyti el. paštu pilieciai@delfi.lt.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją