Taip nutiko, kad šio mėnesio pradžioje, mano tėtis parkrito ir susilaužė dubens kaulą, todėl skubiai buvo nugabentas į Raudonojo kryžiaus ligoninę. Ten buvo apžiūrėtas ir paguldytas į stacionarinį skyrių. Viskas vyko sklandžiai, gydytojai atliko puikiai savo darbą, prižiūrintis gydytojas išsamiai supažindino su traumos sudėtingumu ir gydymo eiga. Guldymo dieną aš nedalyvavau, bet nuvykau tėčio aplankyti kitą dieną.

Atvykusi, nustėrau pamačiusi palatą. Palatos baldai, sienos, palangės, grindys, radiatoriai – turbūt nekeisti ir neremontuoti nuo sovietinių laikų. Lova, kurioje tėtis gulėjo (jam buvo skirtas gulimas režimas), kažkada buvo lankstoma, o dabar pasidariusi tiesiog pakeliama rankiniu būdu ir sutvirtinama taburete! Spintelių švarumas ir esamos kėdutės vaizdas, taip pat kėlė siaubą, o langų žaliuzės tiesiog kabojo nutrauktos ir kol ten tėtis gulėjo, jų niekas taip ir nesutvarkė...

Nesuprantu, kodėl nesirūpina ši klinika savo turimų palatų labai prasta būkle. Juk ligoninė garsi, ten dirba geri specialistai ir daug žmonių ten guldoma operacijoms, gydymui. Tame skyriuje, kiek mačiau, gydosi daug senų ir pagyvenusių žmonių. Gal dėl to ir nekreipiamas dėmesys į palatų būklę? Bet tuos visus ligonius ateina lankyti artimieji ir būna tokiose apleistose palatose... Mano tėtis gulėjo 412 palatoj (oi nelabai prisimenu arba 411), tai net nežinau, gal tik mums pasitaikė labiausiai apleista palata. Ir vis galvoju, kaip personalui ten tenka dirbti, jeigu mums tik kelias dienas ten pasilikus baisoka, o jie dirba ištisas dienas ir naktis...

Man teko apsilankyti prieš kelerius metus šioje ligoninėje, tame skyriuje dėl kito ligonio, tai tos kitos palatos būklė buvo taip pat apgailėtina...

Įdomu, ar ši ligoninė skiria pinigu remontams, ar apskriti turi pinigų, o gal jie kur nuplaukia į kitus skyrius?.. Ir kodėl ten dirbantis personalas nekelia to klausimo?

Pasidalinau savo ispūdžiais, nes tikrai baisu, kad tokių apleistų ligoninių Kaune dar yra. O tokie baldai dar naudojami kiekvieną dieną, kurie naudojimui yra net nesaugūs! Pamačius tokį vaizdą, iš karto kyla klausimai, ar apskritai ten plaunama, valoma, keičiama patalynė ir t. t. Suprantu, kad nėra lengva ligoninėms išsikovoti geresnes sąlygas, bet kažkaip nei vienoje ligoninėje, kuriose teko lankytis su tėčiu per pastaruosius keletą metų, tokios prastos palatų būklės niekur neteko matyti.

Mums viskas gerai, neužsibuvome ten per ilgai. Tik kelias dienas pabuvome ir išvažiavome, bet po mūsų ten yra ir bus kitų.


Todėl įdomu, ką pasakytų ligoninės valdžia, kodėl tame skyriuje taip viskas baisiai apleista....

Gal prakalbus viešai apie esamą Raudonojo kryžiaus ligoninės stacionaraus skyriaus 4 aukšto palatų būklę – ateityje senus baldus pavyktų pakeisti naujesniais, saugesniais ir švaresniais, nes gi reikia tik pradėti ligoninės valdžiai ką nors daryti, o kelių tam tikslui pasiekti, manau, Lietuvoje tikrai yra.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Komentuoja VšĮ Kauno klinikinės ligoninės Komunikacijos specialistas Saulius Tvirbutas

Apgailestaujame, kad pacientas patyrė nepatogumų mūsų gydymo įstaigoje dėl aplinkos ir kartu džiaugiamės, kad teigiamai atsiliepiama apie mūsų medikų darbą. Tai yra svarbiausias mūsų tikslas.

Deja, finansinės galimybės ne visada leidžia laiku atnaujinti visų palatų interjerą ir baldus. Daug lėšų tenka skirti medicininei įrangai, kuri pas mus yra šiuolaikiška ir atitinka visus efektyvaus gydymo reikalavimus, taip pat turime užtikrinti medikų, slaugytojų ir kitų darbuotojų atlyginimo fondą. Mūsų ligoninė valdo daug pastatų, nemaža dalis jų jau renovuota, rengiame ir įgyvendiname įvairius projektus, bet vis dar likę nemažai pastatų ir vidaus patalpų remonto darbų, kurie įtraukti į ligoninės ūkinės veiklos planus.