Gal supainiojo dešinę su kaire? Aš, asmeniškai, tik pradėjusi vairuoti, bijojau žiedų kaip „velnias kryžiaus“. Ir vairavimo kursus lankiau, ir teorijos egzaminą išlaikiau be klaidų, o štai važiuoti žiede bijojau. Ir netgi ne todėl, kad pati važiuoti nemokėjau, o todėl, kad nesupratau, kaip kiti jame važiuoja. Prisibijau ir dabar. Ir akivaizdu, ne be reikalo, nes pakankamai dažnai tenka matyti jame susidūrusius automobilius.

Daugelis vairuotojų, įvažiuodami į žiedinę sankryžą, rodo kairįjį posūkio signalą. Puikiai prisimenu, kaip vairavimo mokykloje teorijos mokytoja, paklausta, ar jį reikia rodyti, paaiškino: „Juk nesukate į kairę, važiuodami į žiedą. Važiuojate į dešinę, todėl jeigu labai norisi rodyti posūkio signalą, tai rodykite dešinįjį“. Tuomet tai atrodė juokinga. Pradėjusi vairuoti pati, juokdavausi iš visų, kurie rodė kairįjį posūkio signalą.

Tačiau dabar jau nebesijuokiu ir dažnai netgi pati jį parodau. O rodau todėl, kad visi matytų, kad aš važiuoju į žiedą, ne kur nors kitur. Nes vairuotojai dažnai nemato, kas dedasi tiesiai prieš jų nosį, tuo metu žiūrėdami, kas vyksta toliau, priekyje.

Ir apskritai, kaip reikia važiuoti tame žiede? Na, pačiame žiede lyg ir viskas aišku. Neaiškiausia, kai reikia į jį įvažiuoti ir iš jo išvažiuoti. Iš kurios juostos galima įvažiuoti, iš kurios negalima, iš kurios juostos išvažiuoti į pirmą išvažiavimą, iš kurios – į antrą ir t.t.

Faktas tas, kad daugelis nė nežino arba neprisimena eismo taisyklių žiedinėje sankryžoje, o greičiausiai neturi jokio noro jų laikytis, nes praktikoje galima jas apeiti ir važiuoti gerokai paprasčiau. Tiksliau taip, kaip pačiam labiau patinka.

Padariau keletą išvadų. Kad ir kaip vairuotojai važiuotų žiede, svarbiausia žiūrėti ne tik ten, kur pats važiuoji, bet ir saugotis, kad į tave neįvažiuotų kiti. Dar viena nerašyta taisyklė: tu man – aš tau. Tikrai pasitaiko atvejų, kai tyčia ar netyčia „užkiši“ eismą. Tuomet nepyk, kai tau „užkišinėja“ kiti ir maloniai leisk jiems tai daryti. O svarbiausia – duok durniui kelią. Ir dažniausiai būsi teisus.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalinti savo patirtimi? Tai galite padaryti žemiau: