Įspūdingą reiškinį danguje užfiksavusi moteris teigia, kad perlamutrinius debesis jai pavyko pamatyti ne pirmą kartą. Dar 2020m. juos pavyko užfiksuoti pirmąjį kartą.
Sekantį kartą tokius pat debesis Osle gyvenanti lietuvė užfiksavo 2023m. vasario mėnesį.
Taip pat 2023m. gruodžio mėnesį pasisekė išvysti dar įspūdingiau atrodančius debesis, kurių spalvos primena vaikiškus muilo burbulus!
„Tai kol kas gražiausi vaizdai, kuriuos teko matyti ir tai sąlyginai Pietuose, nes dažniau juos galima sutikti pačioje Šiaurėje“, – sakė Ramunė.
Užfiksavo perlamutrinius debesis mėnulio pilnaties šviesoje
Išskirtiniausią kadrą Ramunė užfiksavo antradienio rytą, kai debesų fone buvo galima išvysti mėnulio pilnatį.
„Paskutinis gražuolis užfiksuotas šį rytą, mėnulio pilnaties šviesoje. Tai labai retai kam pavyksta užfiksuoti“, – antradienį rašė ir džiaugėsi moteris.
Kas tie perlamutriniai debesys?
Puslapis „Orai ir klimatas Lietuvoje“ savo Facebook paskyroje pasidalijo informacija apie perlamutrinius debesis.
„Tai – perlamutriniai arba dar kitaip poliariniai stratosferiniai debesys (angl. nacreous clouds; dar naudojamas trumpinys PSC). Šie debesys lotyniško vardo, kaip būdinga visiems kitiems, neturi.
Perlamutriniai debesys gali būti keleto tipų ir susidaro esant labai žemai (-88..-78 °C) oro temperatūrai stratosferoje, apie 15-30 km aukštyje. Tokios sąlygos susiformuoja žiemą poliariniuose regionuose (kai Saulė virš horizonto pakyla labai nedaug), rečiau pasitaiko ir vidutinėse platumose“, – buvo rašoma soc. tinklo įraše.
Pasak „Orai ir klimatas Lietuvoje“, Lietuvoje išvysti perlamutrinius debesis tikimybė yra labai maža.