1. Balutas, Filipinai. Tai virtas anties (arba vištos) perintas kiaušinis, kuriame jau yra susiformavęs vaisius. Daugiausia naudojamas maistui Filipinuose, Kambodžoje, Laose, Vietname, Kinijoje. Balutui priskiriamos kai kurios vos ne stebuklingos gydomosios savybės. Nepaisydami religinio, ekonominio ir diplomatinio Vakarų spaudimo filipiniečiai tebevartoja šį nacionalinį patiekalą.

Balutas pardavinėjamas gatvėse. Filipiniečiai jį valgo kasdien, jis yra neatskiriama maisto raciono dalis. Dažnai šis kiaušinis patiekiamas prie alaus. Ypač jį mėgsta vyrai, nes manoma, kad jis turi afrodiziako savybių ir didina potenciją. Ypač vertinamas vaisių supantis skystis, kuris išlieka kokybiškame balute. Filipinuose baluto gamyba industrializuota, nagrinėjamos galimybės jį tiekti į Europą.

2. Uolinių kalnų austrės, Montana (JAV). Jūrų produktai Montanoje? Neskubėkite su išvadomis. Šis patiekalas dar vadinamas stepių austrėmis, kaubojų ikrais ir Montanos išpjova. Uolinių kalnų austrėmis vadinamos jauno buliaus sėklidės. Jos šalinamos tam, kad gyvūnas būtų mažiau agresyvus ir augtų riebesnis. Sėklidės apvoliojamos džiūvėsėliuose, marinuojamos aluje ir gruzdinamos aliejuje.

Kiekvieną rudenį Montanos valstijoje vyksta didžiausias pasaulyje sėklidžių valgymo festivalis, į kurį susirenka 15 tūkst. gurmanų. Tiesa, šis festivalis nėra šeimos renginys. Į jį galima patekti tik sulaukus 21 metų.

3. Casu marzu, Sardinija (Italija).Tai tradicinis Sardinijos sūris, gaminamas iš avių pieno. Jis patiekiamas su gyvomis musių lervomis. Casu marzu kilo iš itališko pekorino sūrio, tačiau jo gamybai naudojama visiškai netipinė fermentacija. Pekorino sūrio vidus išplėšiamas, o likusi dalis paliekama stovėti lauke. Sūrinė musė į jį sudeda kiaušinėlius. Iš jų išsiritusios lervos minta sūriu, o virškinimo rūgštys paverčia jį minkšta, puria mase. Prieš valgant sūryje būna tūkstančiai musių lervų. Sardiniečiai įsitikinę, kad sūris, kuriame lervos nebegyvos, valgyti netinkamas.


Todėl paprastai casu marzu valgomas su gyvomis lervomis. Fermentuotas sūris supjaustomas gabalais, dedamas ant tradicinės sardiniečių duonos ir užgeriamas stipriu raudonu vynu. Vietiniai casu marzu laiko afrodiziaku.

4. Didžiulės baltosios lervos, Australija. Australai valgo kengūras, stručius, krokodilus, tačiau tikrai ne kiekvienas išdrįs paragauti čiabuvių aborigenų skanėsto – baltųjų lervų. Jos užauga piršto dydžio ir yra valgomos gyvos arba pakeptos ant žarijų. Skamba neskaniai? Tikri australai su jumis nesutiktų, šis patiekalas čia gana įprastas ir mėgstamas.

5. Jūrų kiaulytė, Peru. Vaikystėje turėjote jūrų kiaulytę? Mielas padarėlis, ar ne? Peruiečiai irgi jį dievina. Tiesa, kiek kitokiu pavidalu. Peru šis graužikas laikomas vienu pagrindinių švenčių skanėstų. Populiariausias šalies patiekalas iš jūrų kiaulytės vadinamas „Cuy“ ir dažniausiai valgomas su bulvėmis arba ryžiais.

Ragavę tikina, kad skonis panašus į gerai pažįstamos triušienos. Skaičiuojama, kad per metus Peru gyventojai suvalgo per 3 mln. jūrų kiaulyčių.

Informaciją parengė „Travel On Spot“ specialistai.