Balutas pardavinėjamas gatvėse. Filipiniečiai jį valgo kasdien, jis yra neatskiriama maisto raciono dalis. Dažnai šis kiaušinis patiekiamas prie alaus. Ypač jį mėgsta vyrai, nes manoma, kad jis turi afrodiziako savybių ir didina potenciją. Ypač vertinamas vaisių supantis skystis, kuris išlieka kokybiškame balute. Filipinuose baluto gamyba industrializuota, nagrinėjamos galimybės jį tiekti į Europą.
Kiekvieną rudenį Montanos valstijoje vyksta didžiausias pasaulyje sėklidžių valgymo festivalis, į kurį susirenka 15 tūkst. gurmanų. Tiesa, šis festivalis nėra šeimos renginys. Į jį galima patekti tik sulaukus 21 metų.
3. Casu marzu, Sardinija (Italija).Tai tradicinis Sardinijos sūris, gaminamas iš avių pieno. Jis patiekiamas su gyvomis musių lervomis. Casu marzu kilo iš itališko pekorino sūrio, tačiau jo gamybai naudojama visiškai netipinė fermentacija. Pekorino sūrio vidus išplėšiamas, o likusi dalis paliekama stovėti lauke. Sūrinė musė į jį sudeda kiaušinėlius. Iš jų išsiritusios lervos minta sūriu, o virškinimo rūgštys paverčia jį minkšta, puria mase. Prieš valgant sūryje būna tūkstančiai musių lervų. Sardiniečiai įsitikinę, kad sūris, kuriame lervos nebegyvos, valgyti netinkamas.
Todėl paprastai casu marzu valgomas su gyvomis lervomis. Fermentuotas sūris supjaustomas gabalais, dedamas ant tradicinės sardiniečių duonos ir užgeriamas stipriu raudonu vynu. Vietiniai casu marzu laiko afrodiziaku.
4. Didžiulės baltosios lervos, Australija. Australai valgo kengūras, stručius, krokodilus, tačiau tikrai ne kiekvienas išdrįs paragauti čiabuvių aborigenų skanėsto – baltųjų lervų. Jos užauga piršto dydžio ir yra valgomos gyvos arba pakeptos ant žarijų. Skamba neskaniai? Tikri australai su jumis nesutiktų, šis patiekalas čia gana įprastas ir mėgstamas.
Ragavę tikina, kad skonis panašus į gerai pažįstamos triušienos. Skaičiuojama, kad per metus Peru gyventojai suvalgo per 3 mln. jūrų kiaulyčių.