Daugeliui gali kilti klausimas, ką mes toje Patajoje pametėme. Iš tikrųjų, tai nieko, o apsilankėme tik todėl, kad norėjome pamatyti tą plačiai aprašytą naktinį Tailando gyvenimą iš arti. Be to, mūsų viešnagė sutapo su Valentino diena, taigi turėjo būti dar įdomiau. Pataja – tai vienas iš seniausių Tailando kurortų, prie kurio iškilimo labai prisidėjo netoliese buvusi amerikiečių karinė bazė per Vietnamo karą.
Per pastaruosius dešimtmečius Pataja sparčiai plėtėsi tiek į plotį, tiek į aukšti, o vietinė valdžia po truputį bandė atsikratyti stiprių asociacijų su sekso industrija. Čia jiems dar reikės nueiti ilgą kelią, nes Patają dar vis sunku pavadinti kurortu skirtu šeimoms, tai labiau nuotykių ir vakarėlių ištroškusio jaunimo kurortas. Na ir ne tik jaunimo, čia taip pat labai daugiau vakariečių pensininkų, ramiai ar ne visai ramiai čia leidžiančių savo pensiją gyvenimui ir linksmybėms su vietinėmis merginomis.
Po kelių dienų atokvėpio mažajame Pai miestuke, Patajoje vėl patekome į žmonių ir transporto knibždėlyną. Patogiausia čia keliauti songtaew, perdarytais pikapais, kurie labai sėkmingai pakeičia didesnius autobusus. Jais naudojasi tiek vietiniai, tiek turistai, o kaina yra tik 20 batų žmogui už kelionę. Pasiekę ir įsikūrę savo viešbutyje, patraukėme vėl susitikti su Milda ir Martynu, nes reikėjo suplanuoti, ką veiksime Valentino dienos vakarą. Kažką labai tiksliai planuoti nesinorėjo, taigi tiesiog nutarėme užsukti į vieną iš pakrantės restoranų vakarienės ir po to pasižvalgyti po žymiąją pėsčiųjų gatvę ir užsukti į vieną iš ten vykstančių nesuskaičiuojamų go-go šou.
Dauguma go-go klubų vilioja labai pigiu alumi ar kitais gėrimais, kartais netgi pigesniais, nei parduotuvėje. Tai atrodė šiek tiek keistai, nes matant daugybę žmonių aplink, jiems lankytojų taip pat neturėtų trūkti. Vis dėlto viduje vaizdas buvo priešingas, vos keliolika lankytojų ir nuobodžiaujančios šokėjos. Aplink stulpus sukinėjasi tiek merginos, tiek transvestitai, kuriuos (kurias) iš pirmo žvilgsnio atskirti sunkoka. Monotiniški šokiai ir gan slogi atmosmera per daug nesužavėjo, taigi viduje ilgai neužsibuvome. Tiesą sakant, sėdint to pačio klubo terasoje gatvėje, buvo žymiai įdomiau stebėti plaukiančius žmones bei juos gaudančias ir kviečiančias į vidų klubų merginas. Vakarą sugalvojome pabaigti pasisėdėjimu paplūdimyje, bet čia buvo dar blogiau, nei dieną – šiukšlės, aplink bėgiojančios žiurkės.. Teko tiesiog greitai iš čia sprukti.
Po tokių pirmos dienos įspūdžių, kitą rytą nusprendėme plaukti į Ko Lan salą ir pasimėgauti tikru paplūdimiu. Kelto bilietas tik 100 batų ( apie 2,5 EUR) ir po maždaug 40 minučių jau švartavomės prieplaukoje. Saloje yra keli gražūs paplūdimiai, į kuriuos veža, mūsų jau pamėgti songtaew. Iš tiesų čia buvo daug geriau nei Patajoje – švarus paplūdimys, skaidrus vanduo ir puikus baltas smėlis. O ir žmonių buvo ne tiek ir daug, tad galėjome visai ramiai atsipūsti po Valentino dienos „linksmybių“.
Taip po truputį mūsų laikas Tailande ėjo į pabaigą ir buvo laikas keliauti į paskutinę stotelę – Koh Lanta salą. Salų Tailande netrūksta, taigi kurį laiką svarstėme, kurią iš jų pasirinkti. Ieva norėjo tiesiog pailsėti, pasnorkelinti ir pasimėgauti saule, o Donatas dar norėjo, prieš grįžtant į Lietuvą, panardyti. Koh Lanta puikiai atitiko mūsų poreikius, nes joje nedaug turistų, poros valandų atstumu esančios geriausios nardymo vietos Tailande ir idiliški paplūdimiai. Į salą keliavome iš Krabi miestelio, ten nuskridę iš Bankoko. Beje, vietiniai skrydžiai Tailande labai pigūs, ypač perkant bent porą savaičių prieš skrydį, taigi nebent norit išbandyti vietinius autobusus ar traukinius, siūlytume rinktis lėktuvus. Taip yra patogiau, o ir laiko susitaupo visai nemažai.
Bet kokiu atveju, nuo orouosto iki salos laukė dar geras gabalas kelio. Susiorganizavę vietas autobusiuke po 400 batų, su kitais turistais iš Lenkijos buvome nusiųsti laukti mūsų transporto priemonės į vietinę stotelę. Autobusiukas vėlavo, tačiu galų gale atvažiavo ir pajudėjome link salos. Norint patekti į Koh Lantą, reikia persikelti dviem keltais, kas užima daugiausiai laiko, tokia maždaug 100 km kelionė užtruko net 4 valandas. Saloje turėjome keturias dienas ir jas jau buvome beveik pilnai susiplanavę, nes norėjosi visą likusį laiką išnaudoti kuo produktyviau.
Taip baigėsi mūsų penkiolika dienų Tailande ir buvo likusi tik paskutinė stotelė Malaizijoje. Kaip mums ten sekėsi, jau netrukus.
Šaltinis: www.oursmalladventure.com