Laikotarpiu, kai vaizdo klipai instagrame ir „TikTok“ daro didelę įtaką priimant sprendimus renkantis keliones, socialiniuose tinkluose atsiranda šimtai ir tūkstančiai DI sukurtų paveikslėlių, kuriuos peržiūri milijonai žmonių. Šiose „nuotraukose“ vaizduojamos nepaprastai gražios vietos, kurios iš tikrųjų neegzistuoja!

DI generuojami vaizdai darosi vis idealesni ir įprastus peizažus paverčia hiperbolizuotais rojaus kampeliais. Smėlis paplūdimiuose tampa baltesnis už dramblio kaulą, dangus – dar žydresnis, o miestų peizažai virsta utopiniais vaizdiniais, neturinčiais trūkumų ir turistų minių.

Ir žmonės jais tiki.

DI pasakos

Praėjusių metų vasario mėnesį vienas feisbuko naudotojas grupėje „Rick Steves Europe“ pasidalijo Barselonoje stovinčio namo fasado, įrengto Antonijaus Gaudi stiliumi, nuotrauka ir paprašė kitų naudotojų nurodyti tikslią namo buvimo vietą. „Nuostabu!“ – pakomentavo vienas internautas. „Įkvepiantis dekoras“, – parašė kitas. Pastatas su įmantriomis mozaikomis ir metaliniu balkonu atrodė lyg ir žinomas, tačiau niekas nesugebėjo jo parodyti žemėlapyje.