Pirmadienį „OpenAI“ pranešė, kad nuo šiol suteikia galimybę visiems naudotis „ChatGPT“ internetine paieška, taip didindama grėsmę „Google“ dominavimui.
dirbtinis intelektas
761 straipsnių
Dirbtinis intelektas (DI) – bet koks dirbtinai sukurtas intelektas.
Andreas Kaplan ir Michael Haenlein apibrėžė dirbtinį intelektą kaip „sistemos sugebėjimą teisingai interpretuoti išorinius duomenis, mokytis iš jų ir panaudoti tokias žinias, kad būtų įgyvendinti konkretūs tikslai ir uždaviniai, lanksčiai juos pritaikant“.
Ar kitame darbo pokalbyje tave kalbins dirbtinis intelektas?
„Aš kreipiuosi tiesiai į aukščiausią ministeriją“, – dar praėjusio amžiaus pabaigoje dainavo Andrius Mamontovas. Nors nebuvo ir nėra Lietuvoje aukščiausios ministerijos. Bet gal gali tokia atsirasti – nieko nekainuojanti, galinti padėti kurti konkurencingesnę, efektyvesnę ir teisingesnę valstybę. Ar...
Daugiau nei 204 tūkst. sekėjų dėmesį atkreipusi moteris – ne tokia, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio: ar pastebėsite, kas ne taip? (3)
Milla Sofia instagrame prisistatanti moteris patraukė daugiau nei 204 tūkst. sekėjų dėmesio dėl įspūdingų nuotraukų. Vis dėlto ne viskas yra taip dailu, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.
Vis daugiau turistų lieka suklaidinti: grėsmės, kylančios atostogų planavimą patikėjus dirbtiniam intelektui (1)
Mus nuolat bando įtikinti, kad ateitis su dirbtiniu intelektu (DI) nėra tokia jau bloga. Galų gale tai priemonė, kuri tinkamai naudojama, galinti atnešti didžiulės naudos. Problema tik ta, kad žmonės, dirbantys su DI, ne visada nori atnešti naudos. Tiksliau – dažniau linkę atnešti naudos išskirtinai...
Naujoji Vyriausybė ir prezidentas siūlo steigti Regionų ministeriją, tarsi ši institucija išspręstų regionų problemas, apie kurias kalba visos politinės partijos. Tačiau veiksmai dažnai rodo priešingai. Prieš įkuriant tokią ministeriją būtina atlikti išsamią kaštų ir naudos analizę bei apsvarstyti k...
Pastarųjų metų dirbtinio intelekto postūmis tapo tikra sensacija. Jau dabar ši technologija leidžia mums kurti nuo nuotraukų neatskiriamus paveikslėlius, suplanuoja mūsų atostogas, padeda programuotojams ištaisyti kodo klaidas ir dar begalę kitų dalykų. Anksčiau atsakymą reikėdavo gūglinti, dabar šį...
Dirbtinis intelektas žengia į daugelį gyvenimo sferų. Kaip jis keičia elektroninės prekybos veidą? Šį klausimą uždavėme bendrovės „Electronic Trade“, valdančios tarptautinį elektroninės prekybos tinklą „Bigbox“, vadovui Edgarui Piliui.
Ne viskas yra taip, kaip rodosi iš pirmo žvilgsnio. Vienas prekybos centras štai reklamuojasi prieš Kalėdas, pranešdamas, kad ten nebus „skatinimo pirkti“ ir Kalėdų muzikos. Galės ateiti visi, kam nepatinka pirkti dovanas, ir pirkti dovanas. Ateik, išleisk pinigus ir nebūk toks, kaip tie, kas leidži...
Lietuvos bankas antradienį pradėjo išankstinį dviejų naujų kolekcinių eurų monetų, skirtų dirbtiniam intelektui (DI) pardavimą. Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako, kad monetų išleidimas simboliškai žymį DI įsigalėjimą mūsų kasdienybėje.
Japonija planuoja pasitelkti dirbtinį intelektą prižiūrėti animės ir mangos piratinėms svetainėms, dėl kurių ši popkultūros galybė skaičiuoja kasmet netenkanti milijardų dolerių pajamų.
Pirmąjį kartą Lietuvoje buvo atliktas viešas eksperimentas, kurio pagrindinis tikslas buvo išsiaiškinti ar gali dirbtinis intelektas rašyti kaip žmogus? 12 savo srities profesionalų – rašytojų, žurnalistų, komunikacijos, reklamos, komunikacijos ir viešųjų ryšių specialistų rašė iki 200 žodžių apimt...
Užsitęsęs ekonomikos nuosmukis Estijoje paveikė ir informacinių technologijų (IT) darbo rinkos sektorių. Ypač tą poveikį pajuto pradedantieji programuotojai. Įtakos situacijai, aišku, turėjo pažangesnis, negu tikėtasi, dirbtinis intelektas (DI).
Čia minimas socialinis personažas greičiausiai gimęs apie 2000-uosius, tačiau milenialsas – labiau patologija, mediciniškai sunkiai nusakomas intelekto infantilumas, galintis pasireikšti ir vyresniame amžiuje. Pagrindinis bruožas – tinginystės ir paprasčiausių įgūdžių trūkumo derinys, pervadintas pa...
Mano investicija 2024. Diskusija. Fintech ir DI: naujos investavimo galimybės ir rizikos
Marijus Dingilevskis. Autorių teisių pokyčiai: kas turėtų gauti atlygį už dirbtinio intelekto sugeneruotą paveikslėlį (1)
Intelektinės nuosavybės teisė yra skirta tam, kad atlygintų menininkui už jo ilgą ir sunkų darbą, kadangi kiekvienas geras meno kūrinys prisideda prie diskusijos visuomenėje. Tačiau pagreitį įgavus dirbtinio intelekto įrankiams, įvairius vaizdus galima sugeneruoti nepalyginamai greičiau nei tai pada...
Dirbtinis intelektas Julijos vietos neužims: mūsų profesijos žmonių visada reikėjo, reikia ir reikės
Paskutiniai mokyklos metai yra nelengvas periodas tiek abiturientams, tiek jų tėvams. Atrodo, praėjus šimtadieniui, pasibaigus paskutiniam skambučiui ir išlaikius egzaminus, įtampa sumažėja, tačiau vis dar lieka vienas svarbus sprendimas – kur toliau?
Naująjį „Minecraft“ žaidimą galima žaisti internete, o stebina tai, kad kiekvienas jo kadras yra visiškai sugeneruotas dirbtinio intelekto (DI).
Seimas svarstys patikslinti kriterijus, pagal kuriuos įmonės patenka į startuolių kategoriją ir gali gauti valstybės paramą, taip pat Lietuvoje imsis reguliuoti dirbtinio intelekto (DI) naudojimą.
Lietuvą vis kas nors nulaužia. Per pastaruosius metus programišių atakas patyrė „Ignitis“, Rokiškio rajono savivaldybė, Vilniaus universitetas, Apsaugos konsultacijų ir transporto kontrolės centras, o visai neseniai – ir Centrinė viešųjų pirkimų informacinė sistema. Taip pat buvo bandyta įsilaužti į...
Šveicarijos bažnyčioje įrengtas dirbtinio intelekto valdomas Jėzus – su juo pasikalbėti jau plūsta iš tolimiausių pasaulio kampelių (1)
Nedidukė Petro koplyčia ilga laiką buvo laikoma seniausia Šveicarijos Liucernos mieste. Tačiau ji tapo visko, kas nauja, sinonimu po to, kai joje buvo įrengtas dirbtinio intelekto valdomas Jėzus, galintis bendrauti 100 skirtingų kalbų.