Kaip laidoje „Delfi diena“ pasakojo O. Gasanovas, jis minėtame terminale lankėsi jau porą kartų. Pirmiausia jis dalyvavo ekskursijoje, kurios metu sužinojo, kas naujo bus Vilniaus oro uosto išvykimo terminale, o antrąjį kartą žurnalistas stebėjo terminale vykusį savanorių eksperimentą.

Pasak keliautojo, pirmiausia visiems į akis krito naujojo terminalo grožis ir modernumas.

Susiję straipsniai

„Oro uostas nebeprimena lietuviško oro uosto, jis yra labai skandinaviškas. Aš jį lyginu su norvegiškais, švediškais. Terminalas labai erdvus ir gražus“, – įspūdžiais dalinosi O. Gasanovas.

Tiesa, pažymėjo jis, stebuklų naujajame terminale nebus – terminalas bus kaip pasauliniuose oro uostuose. Pasak O. Gasanovo, Vilniaus oro uostas unikalus tuo, kad jis labai senas ir labai keistas pagal savo formas ir pagal tai, kaip yra išdėliotas. Vis dėlto, keliautojas sako prie tokio oro uosto buvo pripratęs.

Vilniaus oro uosto išvykimo terminalo testavimas
Vilniaus oro uosto išvykimo terminalo testavimas
FOTO: Orijus Gasanovas

Praėjusį savaitgalį naujajame Vilniaus oro uosto išvykimo terminale žmonės ne tik galėjo apsižiūrėti, bet ir dalyvauti eksperimente. Pasak O. Gasanovo, tokie eksperimentai jau buvo rengiami užsienyje, tačiau Lietuvoje tai – pirmas kartas. Laidos „Delfi diena“ dalyvis skaičiavo, jog šiame eksperimente dalyvavo daugiau nei tūkstantis žmonių iš visos Lietuvos.

„Tikslas buvo sukurti atmosferą, kai oro uoste yra daug žmonių, jie skuba, nori išskristi, užsiregistruoti, atiduoti bagažą. Norėta pasitikrinti, ar viskas veikia prieš atidarant terminalą. Žmonės atvyko į oro uostą su lagaminais, buvo paprašyta, kad žmonės su savimi turėtų bagažą. Žmonės galėjo išsirinkti, su kokiu bagažu atvykti, – registruotu ar rankiniu“, – pasakojo O. Gasanovas.

Jis pridūrė, jog į oro uostą atvykę žmonės gavo skirtingas korteles, kuriose buvo nurodytos skrydžių kryptys. Pašnekovas dalinosi, kad eksperimento metu nutiko ir vienas keistas dalykas – eksperimente dalyvavusių šeimų nariai gavo bilietus, skraidinančius į skirtingas pasaulio kryptis. Pavyzdžiui, viena mergaitė gavo bilietą į Milaną, kai jos mama – į Turkiją. Vis dėlto, šypsodamasis O. Gasanovas pridūrė, jog ašarų eksperimento metu nebuvo.

Vilniaus oro uosto išvykimo terminalo testavimas
Vilniaus oro uosto išvykimo terminalo testavimas
FOTO: Orijus Gasanovas

Gavę bilietus, kaip ir įprastose kelionėse, žmonės turėjo pereiti visas patikras.

„Visa esmė ir buvo patikrinti, kiek laiko viskas truks, kuriose vietose žmonės stringa, kuo žmonės nepatenkinti. Buvo tokių situacijų, kai žmonės nesuprato, ar čia eksperimentas, ar ne. Pavyzdžiui, vieni registracijos vartai labai greitai dirbo, kiti, manieji, suveikė lėčiausiai, juose viskas strigo“, – kalbėjo O. Gasanovas.

Labiausiai keliautoją nustebino naujojo oro uosto terminalo patikra. Anot O. Gasanovo, ji yra greitesnė, daug modernesnė. Viena iš naujovių – iš bagažo nebereikia ištraukti elektronikos. Keliautojas dalinosi, jog oro uoste stovi nauji aparatai, kurie gali būti prilyginami stebuklui. Pašnekovas skaičiavo, kad patikrą praėjo per 5-6 minutes, nors oro uoste buvo tikrai daug žmonių.

Viso pokalbio su terminalą išbandžiusiu Orijomi Gasanovu klausykite laidoje „Delfi diena“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės