Rodyti ištiestą delną
Kalbėdami su Kipro gyventoju būkite atsargūs su gestais. Į priekį ištiestas delnas, daugelyje šalių reiškiantis „stok“, Kipre turi visiškai kitą reikšmę.
Jeigu jūs nukreipsite delną į pašnekovą, tai reikš, kad esate stipriai pasipiktinę. Dar „sunkesnis“ variantas – du kampu sukryžiuoti delnai. Rodydami juos pašnekovui nenustebkite, jeigu jis supyks – juk jūs ką tik jį „pasiuntėte“.
Nuleisti akis sveikinantis
Įprastas pasisveikinimo būdas Kipre – ilgas ir karštas rankų paspaudimas. Kipro gyventojai ne tik emocingi, bet ir labai draugiški. Tačiau ištiesti ranką atgal nepakanka. Spaudžiant rankas būtina žiūrėti žmogui, su kuriuo sveikinatės, į akis. Taip pademonstruosite jam pagarbą.
Nueiti, jeigu cerkvė uždaryta
Verčiau pabandykite susirasti raktus turintį patarnautoją, jis jums duos raktus arba pats nuves į cerkvę. Apie 75 procentai Kipro gyventojų yra pravoslavai, todėl galėsite ne tik užeiti ir apžiūrėti šventyklos grožį, bet ir uždegti žvakelę ar pasimelsti.
O dėkodami už tai, kad jums atidarė cerkvę, galite palikti auką. Ji nėra privaloma, tačiau raktininkas tikrai už tai padėkos. Reikia pridurti, kad uždaromos tik nedidelės cerkvės – jų paprasčiausiai nėra kam prižiūrėti. Jos atidaromos per išeigines, šventes ir paprašius turistams. Pagrindinės šventyklos dirba visą laiką.
Gerti vandenį iš krano
Praktiškai kiekvienuose Kipro namuose yra atskiras kranas geriamam vandeniui, tačiau salos gyventojai linkę gerti parduotuvėse ir prekybos centruose parduodamą vandenį buteliuose.
Gatvėse galima rasti specialių automatų, kurie taip pat parduoda geriamą vandenį, bet tik tokiu atveju, jeigu su savimi turite indą. Taip yra dėl to, kad požeminių gamtos rezervuarų saloje nepakanka, todėl vanduo iš krano nėra pats geriausias.
Dovanoti baltas lelijas
Kipro gyventojai pasižymi svetingumu. Po pažinties jie tikrai gali pakviesti jus vakarienės. Ir jokiu būdu neatsisakykite. Verčiau nupirkite saldainių ar skanų pyragą ant stalo, ir gėlių namų šeimininkei. Svarbiausia, kad puokštėje nebūtų baltų lelijų. Kipre šios gėlės nešamos tik į laidotuves.
Bandyti įsigyti vaistų naktį
Žinoma, sirgti visada blogai, tačiau vakare ar naktį Kipre – ypač. Visą parą dirbančių vaistinių saloje nėra, visos jos dirba dažniausiai iki pietų.
Kiekviename mieste yra kelios budinčios vaistinės, jos atidarytos iki dešimtos ar vienuoliktos vakaro. Tačiau kiekvieną dieną jos keičiasi. Jeigu nežinote tiksliai, galima apvažiuoti visą salą ieškant vaistinės, budinčios tą vakarą, ir rasti ją tik tada, kai ji jau bus uždaryta.
Valgyti ir gerti vairuojant
Ruošdamiesi sėsti prie automobilio vairo, nepamirškite kaip reikiant pasistiprinti. Kelių eismo taisyklės draudžia vairuotojams valgyti ir gerti važiuojant. Jeigu staiga išdžius gerklė ir skrandis ims reguliariai priminti apie save, o pagal kelių eismo taisykles sustoti bus negalima, alkio malšinimas už vairo gali jums atsieiti 85 eurus.
Leisti dangaus žibintus
Beje, jums net nepavyks jų nupirkti, bent jau pietinėje salos dalyje. Kipre draudžiama leisti ne tik dangaus žibintus, bet ir didelius fejerverkus. Leidžiamos tik bengališkos ugnelės.
Šis draudimas susijęs su salos klimato ypatumais: Kipre labai aukšta temperatūra ir mažai kritulių. Todėl menkiausia kibirkštis gali sukelti rimtą gaisrą. Dangaus žibintas, paleistas nuo kranto, gali sudeginti kieno nors jachtą.
Išvežti jūros gėrybes
Muitinės darbuotojai, radę jūsų bagaže kriauklių ar akmenėlių, juos konfiskuos. Įstatymas draudžia išvežti ne tik jūros dugne rastus daiktus, bet ir išmestus į krantą. Išimtis daroma tik pirktiems parduotuvėse, todėl būtinai išsaugokite pirkimo čekį.
Kategoriškai draudžiama išvežti archeologines vertybes, tarp jų ir akmenis iš kasinėjimų, jeigu ant jų nėra specialaus senienų departamento leidimo.