Serijoje iki keturių pergalių Bostono klubas triumfavo „sausu“ rezultatu – 4:0.

„Celtics“ paskutinį kartą NBA finale rungtyniavo 2022 metais. Tuomet „keltai“ 2:4 nusileido „Golden State Warriors“ ekipai.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, Indianos klubas įgijo 8 taškų pranašumą (98:90), bet persvaros šiems išlaikyti nepavyko.

„Celtics“ per likusį rungtynių laiką praleido vos 4 taškus, kai patys atseikėjo 15. Lemiamu dūriu tapo Derricko White’o tritaškis iš kampo likus žaisti 45 sekundes iki rungtynių pabaigos.

„Pacers“ surengė nerezultatyvią ataką, o svečiai iš Bostono po netaiklaus Jaysono Tatumo tritaškio atkovojo kamuolį bei nebesuteikė paskutinės progos šeimininkams išplėšti pratęsimą.

Nugalėtojams Jaylenas Brownas pelnė 29 taškus, J. Tatumas (13 atk. k., 8 rez. p.) surinko 26, Jrue Holiday pridėjo 17 taškų, D. White’o sąskaitoje – 16 taškų.

Rezultatyviausiai rungtyniavęs J. Brownas buvo pripažintas naudingiausiu Rytų konferencijos finalo krepšininku.

Be Tyrese’o Haliburtono besivertusius „Pacers“ į priekį traukė Andrew Nembhardas (6 atk. k., 10 rez. p.) pelnęs 24 taškus, Pascalis Siakamas surinko 19, T.J. McConnellis pridėjo 15 taškų.

Finale „Celtics“ susitiks su Dalaso „Mavericks“ ir Minesotos „Timberwolves“ poros nugalėtoju. Vakarų konferencijos finale 3:0 pirmauja Luka Dončičiaus vedami „Mavs“.