Šeštadienį festivalis „Tai – aš“ jaunuosius muzikos kūrėjus, kompozitorius, poetus kvies į jau tradiciją tapusias muzikines dirbtuves – „Bardazmus“. Šias dirbtuves ves festivalio užsienio svečiai.

Baigiamojoje dirbtuvių – koncerto programoje tarptautine patirtimi kultūrinių mainų tematika improvizuos ne tik Lietuvos, bet ir jaunuoliai iš įvairių pasaulio šalių! Tokiu bendradarbiavimo ir muzikavimo drauge projektu skatinamas skirtingų kultūrų muzikos supratimas, tarpkultūrinis dialogas, švietimas ir pažinimas, lavinamas kūrybiškumo jausmas ir stiprinamas bendruomeniškumas.

Šeštadienį ypatingas festivalio dėmesys bus skiriamas ir jauniausiems festivalio lankytojams bei visoms šeimoms, renginyje „Muzikinė uogienė“. Šeštadienio popietę, Šv. Kotrynos bažnyčios scenoje pasirodymą surengs Artūro Noviko džiazo mokyklos auklėtiniai. Artūro Noviko džiazo mokykla – jau septynioliktus metus skaičiuojanti gabių, darbščių, muziką mylinčių ir koncertuoti mėgstančių vaikų muzikos mokykla. Mokyklos repertuare lietuviškos sutartinės, džiazo, bliuzo ir populiariosios Lietuvos ir pasaulio dainos bei klasikinė muzika. Koncerte girdėsite įvairius instrumentus – smuiką, violončelę, trimitą, būgnus, bet viską vaikai atliks savo balsais, be jokių instrumentų, taip vadinamu a cappella stiliumi. Specialiai šiam, festivalio „Tai – aš“ koncertui džiazo mokyklos auklėtiniai paruošė dainas, sukurtas pagal lietuvių poetų eiles.

Taip pat šeštadienį į jaukų koncertą – „Kranto dainos“ kviečia visa Vaicenavičių šeima! Vilniaus Mokytojų Baltojoje salėje vyks jaukus, poetiškas, lietuviškos dainos koncertas. Skambės Dalios Vaicenavičienės autoriniai romansai ir dainuojamosios poezijos kūriniai. Dalia žinoma kaip tradicinės muzikos atlikėja, folkloro tyrinėtoja ir pedagogė, didelės muzikuojančios šešių vaikų šeimos mama. Geriausiai lietuviškos muzikos klausytojai pažįsta smagią indie folk stiliaus grupę „Kūjeliai“, kurios pagrindiniai atlikėjai yra broliai Julius ir Andrius. Jautrios, savitai atliekamos Liucės kūrybos dainos taip pat sutraukia daug klausytojų. Prasidėjus karantinui Dalia išmoko groti gitara, pradėjo aktyviai kurti. Jos dainų tekstuose mums artimos poetiškai jautrios emocijos, besiskleidžiančios taip melodingai, kad norisi jungtis ir dainuoti kartu. Koncerte dainų skambesį grodamas gitara stiprins ir puoš vyras Rimantas, multiinstrumentalistas sūnus Julius taip pat prisijungs muzikuoti kartu. Suskambės ir keletas jų kūrybos dainų, vienas kitas savitesnis lietuviškas romansas.

Sekmadienį, paskutinę festivalio „Tai – aš“ dieną festivalio lankytojai kviečiami į muzikinę edukaciją – koncertą – „Kaip gimsta daina?“, kuriame lankytojai bus įtraukiami į muzikinę istoriją, susipažindinami su įvairiais muzikos instrumentais, kviečiami lavinti savo vaizduotę, ritmiką ir drauge bandyti atsakyti į klausimą – „kaip susidraugauja muzika ir eilėraštis?“. Šias dirbtuves ves Gintarė Bauerytė – dainų autorė ir atlikėja, studijavusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o šiuo metu tęsianti muzikos terapijos magistro studijas Vilniaus universitete. Gintarė kuria autorines dainas, aktyviai koncertuoja, dalyvauja įvairiuose dainuojamosios poezijos konkursuose ir festivaliuose, veda muzikinius užsiėmimus vaikams. 2020 m. kartu su dar penkiomis jaunomis kūrėjomis išleido kompaktinę plokštelę vaikams pagal šiuolaikinių poetų tekstus „Debesėlių pily“, o 2021 m. savo autorinių dainų albumą „Danguj ir žemėj“.

Visa festivalio programa čia.

Nuo 2003 metų festivalį rengia Vilniaus mokytojų namai.

Festivalio programą remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją