Idėjos organizatorės šią savaitę pakvietė žmones ateiti į Vingio parką ir kartu supilti kalną, o vėliau jį apsodinti gėlėmis.
„Supiltas kalnas – mirties, bet ir atgimimo simbolis, nes apsodintas ir žydintis jis tampa vienybės, meilės ir žmogiškumo įsikūnijimu. Kviečiame kartu supilti ir apsodinti kalną, šitaip pagerbiant visus kare žuvusius, visus užkastus bevardžiuose masiniuose kapuose, visus, iš kurių buvo atimtas gyvenimas. Šis ritualas – ne tik apie mirusius, jis ir apie mus – gyvuosius. Didžiulės bendrystės reikalaujančiame procese, rasis erdvės artumui, gerumui, žmogiškumui ir galimybei atgimti.
Šio įtraukaus performanso metu ypač svarbus kiekvieno dalyvaujančio skiriamas laikas ir atsidavimas. Dalyvauti kviečiame kuo ilgiau, nes kantrybė, ištvermė, monotoniško veiksmo ritmas ir kontempliatyvi būsena yra proceso esmė“, – ragino jos.
Buvo skelbiama, kad renginys vyks kasdien nuo 9 iki 21 valandos tol, kol solidarumo kalnas bus visiškai supiltas ir apsodintas. Ilgai to laukti nereikėjo – šeštadienio vakarą kalnas jau buvo supiltas ir apsodinamas gėlėmis.
Iš pradžių idėjos autorės norėjo šį performansą rengti Ukrainoje, bet galiausiai šios minties teko atsisakyti.
„Nors šis performansas turėjo būti kuriamas kartu su ukrainiečiais Kyjive, dėl padidėjusio pavojaus civiliams ir nepaliaujamų Rusijos bombardavimų, performansą nusprendėme perkelti į Vilnių. Rusijai užpuolus Ukrainą, kare kasdien miršta ir kenčia daugybė žmonių. Agresija, prievarta, neteisybė ir netektys temdo tikėjimą žmogiškumu. Išgyvename kolektyvinę kaltę, nežinomybę, netikėjimą, gedulą ir nusivylimą. Kviečiame kartu tai išbūti ir kalno pylimo procese palaidoti skausmo kūnus“, – kalbėjo jos.
Iniciatyvos dalyviai taip pat buvo kviečiami prisidėti prie paramos Ukrainai ir finansiniu būdu. Surinktos lėšos bus skirtos fondams, teikiantiems humanitarinę pagalbą.