Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, įvairiose valstybėse pradėjo daugėti istorijų, kai „Roblox“ žaidusiems vaikams staiga prireikė psichologo pagalbos. Į specialistus kreipęsi pradinukai skundžiasi sulaukiantys bauginančių žinučių apie neva žinomą jų namų adresą, mokyklą ar kitą privačią informaciją. Bežaisdami jie taip pat susiduria su neapykantos kalba – įžeidžiančiais epitetais ir grasinimais.

„Remiantis JK pateikta informacija, vienas dešimtmetis teigia gavęs pasiūlymą pasidalinti intymiomis savo nuotraukomis mainais už virtualią žaidimo valiutą. Susigundęs tokiu sandoriu vaikas vėliau buvo šantažuojamas atsiųsti daugiau privačių kadrų, grasinant paviešinti anksčiau siųstas nuotraukas. Tuo metu panašaus amžiaus mergaitė pasiskundė patyrusi sprendimą picerijos darbą imituojančiame žaidime atlikti nepadorius veiksmus, už ką vėlgi buvo žadama atsilyginti virtualiais pinigais“, – vardina „Telia“ įvairovės ir įtraukties vadovė Julija Markeliūnė.

Tad, kaip nurodoma pranešime, nuo šių metų lapkričio 18 d. bendrovė priėmė radikalų sprendimą – 13 m. amžiaus nesulaukusiems žaidėjams panaikinti galimybę naudotis „socialinėmis erdvėmis“, kur skirtingi vartotojai galėjo tarpusavyje susirašinėti ir bendrauti balsu.

Taip pat nuo šių metų gruodžio 3 d. „Roblox“ žaidimų kūrėjai bus įpareigoti nurodyti, ar jų kūrinys tinkamas 13 m. nesulaukusiems žaidėjams. Jei tai nebus padaryta, žaidimas bus automatiškai blokuojamas 12 m. ir jaunesniems bendruomenės nariams.

Pradinukams apytiksliai po savaitės taip pat bus panaikinta galimybė naudoti laisvos formos 2D turinio funkcijas. Jos leidžia piešti ar rašyti 2D formatu „Roblox“ aplinkoje bei šiuo turiniu dalintis kitais vartotojais, be būtinybės pereiti moderatorių filtrą.

„Roblox“ gali išauginti mobiliojo ryšio sąskaitą

Pranešime taip pat pažymima, kad pastaruoju metu Lietuvoje daugėja atvejų, kai populiarų „Roblox“ žaidimą žaisdami mažyliai tėvų telefonus užkrečia kenkėjiškas SMS žinutes siunčiančiais virusais. Toks neapdairumas, telekomunikacijų bendrovės teigimu, gali lemti dideles išlaidas, o susigrąžinti prarastus pinigus pavyksta ne visais atvejais.

„Išmanųjį užvaldę virusai fone išsiunčia šimtus ar net tūkstančius pranešimų į užsienio valstybių padidinto tarifo numerius. Kadangi pastarieji būna registruoti trečiosiose šalyse ir nėra įtraukti į fiksuoto mokesčio prenumeratų sąrašą, po kiekvienos žinutės į vartotojo mobiliojo ryšio sąskaitą įskaičiuojamas didesnis ar mažesnis mokestis, kuris dėl didelio kiekio pranešimų per mėnesį galiausiai virsta reikšminga suma“, – konstatuoja „Telia“ atstovė.

J. Markeliūnė pažymi, kad vienintelė apsauga šiuo atveju galėtų būti nebent automatinio mobiliojo ryšio išlaidų limito susimažinimas, kuris neleistų sąskaitai mėnesio pabaigoje perkopti didelių sumų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją