Šiaurės Karolinos valstijos universiteto mokslininkai sukūrė naują inovatyvų metodą, kuriame, pasitelkiant dirbtinį intelektą ir kompiuterines simuliacijas, robotizuoti egzoskeletai mokomi savarankiškai padėti žmonėms taupyti energiją einant, bėgant ir lipant laiptais.

Egzoskeletai – tai asmeninės pagalbinės technologijos, mechaniškai padedančios kūnui.

Anksčiau šiais metais Italijos technologijų instituto mokslininkai sukūrė robotizuotą egzoskeletą, kuris gali leisti žmonėms, netekusiems kojų, atsistoti ir net vaikščioti, rašė newatlas.com.

Jis taip pat gali padėti jiems vėl vaikščioti be pagalbos, nukreipdamas jų judesius ir prilaikydamas juos, kai jie dalyvauja reabilitacinėje terapijoje.

„Šiame darbe siūloma ir demonstruojama nauja mašininio mokymosi sistema, kuri užpildo atotrūkį tarp modeliavimo ir realybės, kad būtų galima autonomiškai valdyti dėvimus robotizuotus egzoskeletus, siekiant pagerinti žmonių mobilumą ir sveikatą“, – sako Hao Su, vienas iš anksčiau minėto naujo darbo autorių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją