Technologijų apžvalgininkas Erik Murin pasidalijo savo įžvalgomis apie dabartinę išmaniųjų telefonų rinką.

„Kokį telefoną pirkti šiemet? Jeigu tavo esamam telefonui iki 3 metų, tai nepirkti jokio“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo jis (aut. past. kalba taisyta).

Susiję straipsniai

Pasak jo, net ir turint trejų metų senumo aukščiausios klasės išmanųjį telefoną, atsinaujinti verta tik didžiausiems entuziastams.

„Jei turimam modeliui ketveri ar daugiau metų, jau galima pajausti skirtumą. Nors daugumai eilinių žmonių rekomenduočiau pasvarstyti apie dabar smarkiai atpigusius vienerių ar dvejų metų senumo modelius“, – teigia E. Murin.

Jis pastebi, kad „Apple“ ir „Samsung“ didelių patobulinimų nematyti jau keletą metų, o „Google“ kiek nuvylė su „Pixel 9“ serija. Vis dėlto, anot jo, iki dabar techninis atsilikimas nuo Kinijos konkurentų neatrodė labai didelis.

„Google Pixel 9“
„Google Pixel 9“
FOTO: Robertas Narmontas

„Bet štai neseniai buvo pristatyta „Galaxy S25“ serija ir čia „Samsung“ akcentavo du dalykus:

  • Procesorių, kuris niekam nerūpi, nes 99 proc. žmonių net nežino, koks procesorius yra jų dabartiniame telefone ir išnaudoja tik labai nedidelę dalį jo privalumų;

  • Dirbtinio intelekto panaudojimą – tas galimybes po atnaujinimo turės ir senesni „Samsung“ modeliai, o jeigu ne – tai bus „Samsung“ pasirinkimas, tų galimybių nesuteikti.

Viskas. Pagrindinė brangiausio „S25 Ultra“ kamera – tokia pati kaip ir „S23 Ultra“, išleisto prieš dvejus metus. Kameros priartinimui – tokios pačios kaip ir pernai, o jos kai kuriais atvejais yra prastesnės nei dvejų metų senumo „S23 Ultra“. Atnaujinta tik „Ultrawide“ kamera“, – komentuoja technologijų apžvalgininkas.

„Samsung Galaxy S25“
„Samsung Galaxy S25“
FOTO: Robertas Narmontas

Pasak jo, net ir ne aukščiausio lygio „Vivo X200 Pro“ bei „Oppo X8 Pro“ savo kameromis gerokai lenkia „Samsung“, „Google“ ar „iPhone“ (tik pastarasis kol kas geriau filmuoja).

„Po kelių mėnesių išeinantys šių telefonų „Ultra“ modeliai tiesiog „ištaškys“ Vakarų konkurenciją į šipulius. Tiesa, šie telefonai Europoje, ko gero, prieinami nebus“, – rašo E. Murin.

Jis pabrėžia, kad baterija naujausiame „S25 Ultra“ – vis dar 5000 miliampervalandžių (mAh), vis dar su 45 vatų (W) krovimu. Palyginimui, „OnePlus 13“ naudoja 6000 mAh bateriją su du kartus greitesniu 100W krovimu.

Erik Murin
Erik Murin
FOTO: Asmeninis archyvas

„OnePlus“ ir „Oppo“ baterijose naudojama nauja anglies silicio technologija, dėl kurios baterija mažiau kaista ir gali tarnauti ilgiau. „One Plus 13“ ir „Oppo Find X8 Pro“ naudotojai labai džiaugiasi savo baterijomis, kurios gerai tarnauja kelias dienas. Vakarų kompanijos to neturi ir jų baterijos yra visapusiškai prastesnės“, – akcentuoja ekspertas.

Pasak jo, „Samsung“ dirbtinis intelektas (DI) bent jau iš tikrųjų integruotas, nes „Apple“ DI kol kas taip ir užsilikęs prezentacijose, o realybėje – nelabai naudojamas.

„Nors vėlgi, už nelabai naudingas (kol kas) DI galimybes, kurias galiu turėti ir kitame telefone, mokėti daugiau nei 1000 eurų aš nenoriu. Be to, dabar didelio susidomėjimo sulaukė kinų DI „DeepSeek“, tačiau Kinija mus lenkia net ir savo telefonais. „Huawei“ jau daugelio pamirštas, bet dabar lenda kiti gamintojai, kurie lenkia Vakarų kompanijas“, – teigia E. Murin.

„Huawei“
„Huawei“
FOTO: Scanpix

Jo nuomone, artimiausiu metu pirkti naują išmanųjį telefoną tikrai nėra prasmės, ir pateikia pagrindines to priežastis:

  • „Pixel 9“ serijoje – prasti „Google“ procesoriai, kurie, deja, dažnai gadina patirtį. Ir daug DI „naujovių“, kurios pasieks ir senesnius „Pixel“ modelius;

  • „iPhone 16“ serija – iš esmės „Apple Intelligence“ dar nieko nesiūlo, o „USB-C“ ir naujas kameros mygtukas neverti papildomų pinigų;

  • „Samsung Galaxy S25“ serija – net patys „Samsung“ nelabai ką turi pasakyti, tačiau bent jau DI atrodo geriausiai integruotas iš šios trijulės;

„Samsung Galaxy S25“
„Samsung Galaxy S25“
FOTO: Robertas Narmontas

  • „OnePlus 13“ – nėra tikras flagmanas ir norinčius aukščiausios klasės gali kiek nuvilti, ypač savo kamera;

  • Kinų „Xiaomi“, „Vivo“ ir „Oppo“ tikrieji „Ultra“ flagmanai galimai net nepasieks Europos, o jei ir pasieks, jų programinė įranga Vakarams kelia daug nepatogumų, dažnai yra lėta, čia tik „Oppo“ atrodo gerai, bet svarbu nepamiršti, kad tai kinų kompanija“, – teigia jis.

Technologijų apžvalgininkas pabrėžia, kad Vakarų gamintojų kelerių metų senumo modeliai dar ketverius ar penkerius metus bus atnaujinami savo programine įranga.

„iPhone 16“
„iPhone 16“
FOTO: Scanpix

„Dauguma jų technine prasme praktiškai neatsilieka, ateityje gaus tik dalį naujų DI funkcijų. Vis dėlto, nauji išmanieji telefonai iš Vakarų gamintojų yra prasti, ir aš, kaip potencialus pirkėjas, pasiruošęs išleisti daugiau nei 1000 eurų, esu labai nusivylęs.

Kadaise buvau didelis telefonų entuziastas, tačiau dabar nelabai turiu dėl ko džiūgauti, kuo domėtis šioje rinkoje. Lankstomi telefonai trumpam įpūtė gyvybės, bet labai trumpam. Galbūt išmanieji akiniai grąžins auksinius laikus“, – teigia E. Murin.

Praėjusią savaitę „Delfi“ operatorius ir technologijų apžvalgininkas Robertas Narmontas išbandė ir įvertino naujuosius „Samsung“ flagmanus „Galaxy S25“. Pasak jo, pagrindinis akcentas šiais metais – DI funkcijų išmaniuosiuose telefonuose gerinimas.

Robertas Narmontas
Robertas Narmontas
FOTO: DELFI / Julius Kalinskas

„Naujuose „Galaxy S25“ išmaniuosiuose telefonuose nuotraukų redagavimas tapo dar geresnis, o objektų panaikinimas gerokai patobulėjo. Be to, atsirado ir dirbtinio intelekto garso redagavimas – nufilmavus kalbantį žmogų triukšmingoje aplinkoje, galime ištrinti nepageidaujamą triukšmą“, – dalijosi R. Narmontas.

Visą straipsnį skaitykite ČIA.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)
Rekomenduojame
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės